BOK GEIT Fanvaria Nieuwe Concertuniformen Colofon 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare! www.heinekenfanfare.nl Tijdens de ledenvergadering van maart 2004 kwam naar voren dat we ons moesten oriënteren op wat de mogelijkheden waren voor nieuwe concertuniformen. Dit omdat de bestaande al vanaf 1989 gebruikt worden! We zijn op zoek gegaan naar een geschikt uniform en hebben verschillende offertes aangevraagd en voorbeelden laten maken. Daar is heel wat tijd en energie in gaan zitten. Uiteindelijk kwam de firma Pisa gevestigd in Eindhoven, met de beste offerte. Pisa kreeg dan ook de opdracht om de nieuwe concertuniformen te maken. Het is april 2006 als de eerste pakken aangemeten kunnen worden. Inmiddels is dit gebeurd en we kunnen je wel vertellen dat er op verschillende geplande data heel wat gemeten is! Nu is het september 2006 en zijn we zover dat de eerste uniformen opnieuw gepast kunnen worden om te zien wat er nog aan vermaakt moet worden. Het is de bedoeling dat wij onze uniformen op onze Concertdag, zaterdag 4 november, aanstaande voor het eerst aan het publiek presenteren. EH| Fanvaria Gerard van den Bogaert Commissaris van Materiaal Degene die denkt dat dit artikeltje gaat over de Bok van de Heineken Fanfare en zijn capriolen in de zomer, komt bedrogen uit. Toch hebben sommige leden van onze fanfare rare bokkensprongen gemaakt. Plaats van het gebeuren. De Bossche Qkskesfabriek (Verkade) tijdens het festival Boulevard. Terwijl de een z'n spullen aan het pakken was voor een verre reis naar de Playa of misschien net terugkwam, waren er een aantal leden van de Heineken die toch nog even doorgingen met blazen. Vóór de vakantie was namelijk door Dré Zijlmans (o.a. producent van La Madeira) gevraagd of er belangstelling was om deel te nemen aan een productie van festival Boulevard. Néé het was beslist geen zonnesteek waardoor de volgende muzikanten zich aanmelden: Geert en Vince Nederkoorn, Nick van de Vossenberg, Gerry en Maria Houdijk, Iris Willems, Bianca Kuijpers, Jurgen van de Poel, Ingrid van de Langenberg, Nathalie Deckers. Kortom, de crème de la crème van de Fanfare (ha, ha, ha) deed mee aan de productie. Och ja, en ik mocht ook nog voor spek en bonen meedoen. Aangevuld met enkele andere muzikanten van de Harmonie Drunen, TOG uit Engelen en Piep ende Blaoslust kon er geoefend worden voor het spektakel. Het probleem was: welke stukken? Gerry toverde direct enkele evergreens uit zijn mouw zoals de 'Mars van de 41e lichte brigade' en de absolute meezinger 'Deep Harmony'. Deze nummers zouden ingepast worden in een toneelstuk die Herman van de Wijdeven schreef en zelf zou uitvoeren met Juul Vrijdag en onze Heineken leden. Eigenlijk kun je bijna zeggen dat onze Fanfare van alle markten thuis is: de opera 'La Madeira', De 'Taptoe' en nu weer een toneelstuk. Gelukkig kwam Theo Doomernik tijdens de repetities kijken, zonder megafoon overigens, om de loopoefeningen van de muzikanten te instrueren en het resultaat mocht er zijn. ledereen had een mooi pèkske aangekregen waarbij Geert toch wel de kroon spande met zijn mooie Duitse Tropenhelm en daar hebben we weer een nieuw punt voor de discussie bij een eventueel nieuw marsuniform? Het Verhaal Een jongen en een meisje worden verliefd, maar zijn allebei lid van een andere fanfare. Tussen deze fanfares heerst haat en nijd waardoor de liefde tussen deze twee jonge mensen geen kans krijgt, vooral door de geniepige tussenkomst van de kapelaan. Jaren later komen ze elkaar tegen op een concours in Enschede. De een weduwe met kinderen, de ander nog steeds vrijgezel. Nog een keer wordt teruggekeken naar die tijd die ze samen op het warme gras hebben doorgebracht, nu pas beseffen ze dat ze destijds in de maling zijn genomen maar dat het gebeurde onomkeerbaar is geworden. Opmerking van de schrijver: een mooi verhaal, maar als ze bij de Heineken Fanfare waren gegaan waren ze getrouwd geweest en hadden ze samen ZAT kinderen gekregen! Bok en Geit was de titel van het stuk. Het is overigens een niet zomaar gekozen titel. In het Limburgse Thorn was er namelijk sprake van 2 rivaliserende fanfares waar in 1998 zelfs een documentaire over is gemaakt. In totaal zijn er 10 voorstellingen geweest, 2 per avond waaronder startend op vrijdag 04 augustus. Er gebeurde heel wat, ikzelf was tijdens de eerste uitvoering letterlijk en figuurlijk jarig. Stel je voor: de muzikanten staan al in de zaal bij binnenkomst van de gasten. De strenge regisseuse: Annelies van Wieringen maant de muzikanten dat zij wel in de zaal mogen kijken maar absoluut NIET mogen reageren op het publiek. Wat doe je dan, als je familie en kennissen binnenkomen, linea recta naar je toe lopen en "Lang zal ze leven" beginnen te zingen. Weg concentratie, maar ja, ik deed dan ook alleen maar voor spek en bonen mee. Later werd het kunstje nog eens fijn herhaald omdat Gerry Houdijk de broer van een muzikant had opgejuind ongeveer hetzelfde te doen. Brengt mij overigens ook op de danskwaliteiten van Gerry Houdijk. Gehuld in minirok en pompoms liet Gerry samen met Willem van Aerle (Piep ende Blaoslust) een dans zien waar het programma "Dancing with the Stars" jaloers op zou zijn. Dit alles om de productie te bedanken voor de leuke tijd en het geduld wat ze met ons gehad hebben, want je begrijpt natuurlijk wel dat we het voor, tussen en na de voorstellingen niet droog gehouden hebben. Het blijkt dat de Heineken Fanfare tot vele dingen in staat is en we gaan vrolijk verder met repeteren want we kunnen er wel eens heel goed in worden. Als je me vraagt of je iets gemist hebt als je niet naar de voorstelling bent geweest? Nee! Vraag het nog eens: heb ik iets gemist? Ja, maar dat moetje zelf ook maar eens ervaren want volgens mij zijn er kansen en mogelijkheden zat. Voor onze Fanfare zeker en daar ben ik trots op. Leo Donkers UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 4