Uit het verleden: Tamboerkorps wordt Fanfare Seizoenafsluiting met Aspiranten- en Opleidingsconcert Fanvaria Colofon Beste lezer.. S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Heineken Fanfare zoekt Slagwerkers 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Fanvaria Den Bosch heeft weer wat, een fanfarekorps deze keer. Officieel sinds 5 November 1966. Nadat ongeveer 10 maanden geleden tot de oprichting ervan besloten werd. Het tamboerkorps, met een uitstekende staat van dienst gedurende een aantal jaren, waarin de hoogste onderscheidingen werden behaald, heeft opgehouden te bestaan. Men was aan zijn muzikale top, kon niet hoger en voelde tegelijkertijd de beperkingen van het niet anders dan marsen te kunnen maken. Dat kwam aldus secretaris Harrie Eggly,... door de aard van de instrumenten. Het tamboerkorps voerde uitsluitend natuurinstrumenten en daarmee kun je alleen de noten spelen, die in het instrument ingebouwd zitten. Een fanfare daarentegen heeft ventielinstrumenten, waarmee men het hele notengamma kan spelen, dus we kunnen nu ook concerten geven. De fanfare zal bij mars optreden vergezeld worden door enkele jonge tamboers van 12 en 13 jaar oud, alle zoons van werknemers. Zaterdag 5 november stelde de nieuwe Heineken fanfare zich in de kantine van de brouwerij voor aan eigen publiek. Onder de genodigden zagen wij de garnizoenscommandant van Den Bosch Luitenant-kolonel J.H.M. Chappin, majoor van de genie W. van Buren en commissaris van de politie L.A. Brouwers. Van Heineken waren aanwezig de heren Kloppenburg, Ten Bruggen Cate, d'Artillac Bril, Zantman en Kuikman. Voorts familie leden, werknemers en de ondernemingsraad. Na het openingswoord van de voorzitter van de personeelsvereniging de heerSikking, opende de jonge tamboers met enkele buiten modelmarsen de muzikale presentatie van de Heineken fanfare. Vervolgens stelde kapelmeester Karei van Dijck zich voor aan het publiek en liet hij demonstreren met welke eenvoudige oefeningen (do-re-mi) men was begonnen. Na een koraal en een Psalm ten gehore gebracht te hebben speelde de fanfare nog enkele marsen en een ouverture (Op de Bornhof). Uiteindelijk kwam ook aan deze presentatie een einde. De Heineken fanfare kan terug kijken op een geslaagde muzikale middag en wensen hun veel muziekplezier en veel onderscheidingen toe. Rudy van Eekert archief Vers van 't Vat, november 1966 De vijf jeugdige tamboers, die daags tevoren hun uniform kregen. V.l.n.r. Henk van der Heijden, Sjef de Veer, Theo Doomernik, Jopie Peters, Riesje van den Bogaert. Het is nog wel wat vroeg voor het einde van het seizoen, maar zaterdag 17 juni verzorgden de 'talenten' van de Heineken Fanfare een concert in d'n Bér, oftewel het thuishonk van ons Percussion Ensemble. Dat er talent voorhanden is kon men nu met eigen ogen en oren waarnemen in d'n Ber. Deze prima locatie was goed gevuld met de meegebrachte en uitgenodigde fa's van onze aankomende muzikanten. Als eerste vertolkte ons aspiranten orkest onder leiding van Bianca Kuijpers een selectie van heel aansprekende studie stukken. Deze waren speciaal voor dit orkest van aanstormende muziektalenten georkestreerd. Een gevarieerd en zeer toepasselijk programma, met als le letterlijk 'Start the engines' en als laatste 'the Muppet show'. Kortom een zeer geslaagde presentatie van het kunnen van deze 'jongste' geleding van onze vereniging. Opleidingsorkest Vervolgens was de beurt aan het Opleidingsorkest, onze 'kweekvijver' van de al meer gevorderde muzikanten. Deze krijgen hierin een opleiding om meer podium ervaring op te doen, en leren spelen op de hand en onder leiding van een dirigent. Deze rol ligt in de deskundige handen van René Bogaerts. Het orkest hing bijna aan de 'Baton' -lees dirigeerstokje- van René, toen hij met veel vuur en blindelings gesteund door zijn muzikanten opnieuw een zeer gevarieerd programma ten gehore bracht. Vraag deze verslaggever even niet naar de titels. Maar dat er nogal wat werelddelen en landen deel uitmaakten van de diverse composities, was op te maken uit de diverse ritme- en melodielijnen. Diverse leden van het orkest kregen hierin de kans om op hun geliefde instrument te excelleren, in de vorm van een solo. Een warm langdurig applaus viel de beide orkesten aan het einde van dit concert dan ook ten deel. En als reactie uit de zaal, was dan ook het meest gehoord: "Dit moeten eigenlijk meer liefhebbers kunnen horen." Wat let ons? Met muzikale groet: Een trotse vader van een aankomende slagwerker Ik ben voor Fanvaria op zoek naar foto's van onze Fanfare. En nu wil ik u vragen of u misschien eens in die oude schoenendoos wilt kijken. Misschien heb ik geluk en hebt u nog een aantal foto's van de Heineken Fanfare. Als dat het geval is dan wil ik dat heel erg graag van u horen en ze, als dat mag, even van u lenen. Natuurlijk kunt u ze ook meteen opsturen naar: Heineken Nederland Supply t.a.v. Ries van den Bogaert Antwoordnummer 212 5200 VC 's-Hertogenbosch Postzegels zijn NIET nodig. De foto's worden ingescand en daarna, als u dat wenst, aan u geretourneerd. Vol verwachting klopt mijn hart! Met muzikale groet, Ries van den Bogaert hoofdredacteur Fanvaria De Heineken Fanfare is op zoek naar enthousiaste slagwerkers voor het bespelen van melodische en niet-meldodisch slaginstrumenten. Ook mensen die hiervoor opgeleid willen worden bij het orkest of de slagwerkgroep zijn meer dan welkom. Onze leerlingen leiden wij zelf op tot het behalen van hun muziekdiploma's. Wij oefenen op zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Vanaf 19 augustus ben je van harte welkom om eens te komen kijken bij het HOC, in D'n Ber of de ruimte van het orkest naast het HOC. Vraag even naar Hans of Theo en we leiden je rond in de wereld van de amateurmuziek. Na de vakantie starten wij weer met deze opleiding. Aanmelden kan vanaf 10 jaar. Dit kun je doen bij het secretariaat of bellen met Hans Sliphorst 06-10893250. Alle gegevens kun je vinden op onze website www. heinekenfanfare.nl. Theo Doomernik, bestuurslid PE. i UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 3