Uw ideeën zijn geld waard PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. De snelheid (77Tm ÏÏÏÏ777 HET SPONGAT NUMMER 99 - Mensen die werken krijgen ideeën; maar waarom zijn de ideeënvaten dan soms leeg? Waar blijven ze, deze uitingen van creativiteit, ontstaan uit ongemak, erger nis, niet begrijpen van het waarom, logica of soms ook ogenschijnlijke on- logica? Hoe vaak gebeurt het niet dat U denkt: dit of dat moet toch beter, sneller, eenvoudiger of goedkoper kun nen. En hoe vaak zegt U niet: hoe be staat het dat ik daar zélf niet op ge komen ben. En juist deze gedachte is het begin van een idee. AMSTEL Blijf niet rondlopen met een goed idee Maar ditmaal laten we het er niet bij zitten. Want, wat dacht U van dat extra tientje als feestelijk tintje straks bij de kersttafel, of misschien wel die extra 100,- om die moeilijke lange januari maand door te komen. Of wie weet nog wel meer en dan lekker in de vakantie- pot stoppen. Wat het besteden van de beloning betreft, ideeën genoeg, maar eerst het idee voor dat idee. Laten we nu eens bij het begin beginnen. U bent aan het werk en ineens denkt U, wat doe ik, waarom doe ik het, hoe doe ik het, kan het niet beter, vlugger, veili ger, netter enz, En dan ineens schiet 'het' U te binnen. Laat 'het' dan niet sudderen want en nu spreken we uit ieders ervaring - dan bent U 'het' kwijt. Krabbel desnoods enkele woorden op een papiertje en het eerste het beste rus tige momentje dat U heeft 'gaat U eraan zitten'. Twee weten meen dan één En nu komt het moeilijkste, want je gedachten onder woorden brengen, blijkt helemaal niet zo eenvoudig te zijn. Stap dus rustig naar Uw baas of chef en vraag zijn hulp. Hij zal U zeker helpen, want een goed idee uit zijn afdeling is een compliment voor hemzelf en hoe creatiever zijn afdeling, hoe veiliger, sneller, goedkoper (geen budgethoofd brekens meer) zijn afdeling zal draaien. En twee weten meer dan één, dus wie weet ontstaat er uit uw suggestie of plan netje ineens een grandioos idee. Denk niet, ik zal wel niet de eerste zijn die op dit idee komt. Want vaak blijkt U dat wél te zijn. En denk ook niet 'dit is toch niets', immers de kleinste of simpelste verandering kan vaak een grote bespa ring opleveren. Administratieve ideeën tellen ook mee! Wat dacht U van de paperclip, de pun tenslijper, de type-out; allemaal ontstaan uit ongemak of ergernis en zeg niet 'bij ons zijn toch geen ideeën te vinden', want de aard van het kantoorwerk hoeft nog niet de aard van de kantoorman te bepalen. Nu stuurt U Uw idee in (er hangen in Amsterdam 3 vaten, nl. Hoofdkantoor, Poviet, Bedrijfsuitgang en ook nog één in Helmond, die best eens mogen over stromen) en dan, na een poosje krijgt U het bewuste telefoontje 'wilt U op de kamer van komen?'. (vervolg op pagina 2) De heer P. Munsters uit Helmond stuurde onlangs een goed idee in, dat werd beloond met een bedrag groot 100,-. Op de volgende pagina leest u meer over zijn vinding. waarmee wij leven, werden wij ons weer eens goed bewust toen wij Spongat no. 1 - nieuwe stijl - opdiepten uit het archief. Bijna vier jaar geleden werd de laatste bladzijde van dit nummer opge sierd met 31 foto's van vriendelijk kijkende candidaat-ondernemingsraad- leden. Dit naar aanleiding van de ver kiezing die enige dagen later moest plaats vinden. Enerzijds lijkt ons deze verkie zing nog maar heel kort geleden te heb ben plaats gevonden, anderzijds consta teren wij hoe ontzettend veel er in die vier jaren in ons bedrijf is veranderd. Neen, aan een terugblik hebben wij op dit moment geen behoefte want wij wil len André Gide graag nazeggen, dat hoe wel wij erg van het verleden houden, toch liever de toekomst kiezen. En die toekomst brengt ons over circa 6 weken weer naar de stembus teneinde een nieuwe ondernemingsraad samen te stellen. In die vier tussenliggende jaren is er over het vraagstuk van de mede zeggenschap heel wat gedacht, geschre ven en gesproken, zowel in wetenschap pelijke kringen als in werkgevers- en werknemersorganen. Dit alles is nog ge stimuleerd en geactualiseerd door aller lei gebeurtenissen in binnen- en buiten land waar het ging om de mondigheid van de gewone burger. Dat ook in ons bedrijf een toenemende belangstelling valt te constateren van mensen die zich actief met het werk van de onder nemingsraad willen bezighouden, achten wij een verheugend verschijnsel. Het be tekent immers, dat wij te maken hebben met een levende gemeenschap van men sen, die zich betrokken voelen bij het bedrijfsgebeuren. Misschien mogen wij de verhoogde be langstelling ook wel een klein beetje toe schrijven aan het vertrouwen in de lei ding van ons bedrijf, die immers een vergroting en verdieping van het over leg steeds heeft voorgestaan. Tenslotte kan het zo juist uitgebrachte SER- advies over de uitbreiding van de be voegdheden van de ondernemingsraad ook nog een stimulans vormen om meer met de functie van dit instituut mee te leven. Rest de vraag of er aanstonds vol doende medewerkers zijn die de verant woordelijkheid kunnen en willen dragen, die het lidmaatschap van een onder nemingsraad met zich brengt. Immers eerst dan blijkt of er in die vier jaren van werkelijke 'groei' sprake is geweest. Attendens DEEEN 1

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1