Twee nieuwe directeuren Mary Hopkins 'AMSTEL> PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. HET SPONGAT NUMMER 95 - 10 OKTOBER 1968 Woensdag 3 oktober werd door de di rectie van onze brouwerij de volgende mededeling gepubliceerd: Hierbij delen wij U mede, dat op vrij dag 27 september j.l. op de buitenge wone vergadering van aandeelhouders van de Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij N.V. de heren mr. E. J. Eg berts en ir. R. van Marwijk Kooy per 1 oktober 1968 zijn benoemd tot leden van de Raad van Bestuur van boven genoemde vennootschap. Afscheid mr. E. J. Egberts en ir. R. van Marwijk Kooy Voor het gehele personeel van onze brouwerij bestaat vrijdag 11 oktober 's middags om half vijf de gelegenheid om in de kantine van onze brouwerij in Amsterdam afscheid te nemen van de heren mr. E. J. Egberts en ir. R. van Marwijk Kooy. Na afloop van het officiële gedeelte is het moge lijk kennis te maken met de heer J. van der Werf. Maandag 7 oktober werd in de Com- missarissenkamer van onze Amsterdamse brouwerij onze nieuwe directeur, de heer J. van der Werf, geïntroduceerd. De foto werd gemaakt in de hall van het Hoofdkantoor. Dit betekent, dat zij van 1 oktober 1968 af hun functies van respectievelijk fi nancieel economisch- en technisch di recteur van de Amstel Brouwerij N.V. niet meer uitoefenen. In de aankondiging van de fusie werd gesteld dat in de ontstane vacatures op korte termijn zou worden voorzien. Het ligt in het voornemen dit op de navol gende wijze te doen plaatsvinden. Tot technisch en financieel-economisch directeur zal worden benoemd de heer drs. A. Miedema, thans adjunct-direc teur van onze vennootschap. Hoewel de formele benoeming zal plaatsvinden op de op 28 oktober a.s. te houden bui tengewone vergadering van aandeelhou ders van de Amstel Brouwerij N.V., vervult de heer Miedema deze functie reeds van 1 oktober af. Als vierde lid van de directie van de Amstel Brouwerij N.V. zal worden be noemd de heer J. van der Werf, die deze functie zal combineren met die van directeur van de Heineken's Brou werijen Nederland N.V. Zijn taak zal bestaan uit het bevorderen van een goed samenspel van de activiteit en van onze vennootschap met die van het Heineken concern. De voorzitterschappen van de Onderne mingsraden te Amsterdam en Helmond, die tot nu toe werden vervuld door respectievelijk de heren mr. E. J. Eg- (lees verder pagina 2) verovert de wereld stormenderhand met haar liedje 'those were the days my friends, we thought they'll never end'. Wij kunnen ons voorstellen dat woorden van gelijke strekking aanstaande vrijdag door onze scheidende directeuren ge sproken zouden kunnen worden. Immers ook zij zouden vroeger niet ge dacht hebben dat hun werkzaamheden bij onze brouwerij op deze wijze een einde zouden nemen. Wij nemen aan, dat bij dit afscheid, dat eigenlijk niet een écht afscheid is, woorden van spijt over hun vertrek enerzijds en waardering voor de wijze waarop zij hun taak hebben vervuld anderzijds, niet zullen ontbreken. Een commandowisseling als nu heeft plaatsgevonden, doet ons denken aan de verandering van gezagvoerder op een schip. Het vaartuig kiest daarna weer zee met een nieuwe kapitein op de brug. Zo gaat het ook met het 'Amstel-schip', zij hoopt op een behouden vaart onder de nieuwe gezagvoerder(s). Zowel gezagvoerders als directeuren staan aan veel critiek van de bemanning bloot, vooral van diegenen aan wie zij direct leiding geven. Dit laatste is be- grijpelijk, omdat dit de mensen zijn die de gang van zaken het beste kunnen overzien en bij de besluiten het meest direct betrokken zijn. Toch wordt in het algemeen bij alle critiek op de hoogste leiding te snel over het hoofd gezien, dat men bij moeilijke beslissingen van de verantwoordelijkheid wordt ont heven, omdat die tenslotte op de schou ders komt van diegenen die tot een dergelijke post zijn geroepen. Het slagen als hoogste gezagdrager is niet in de eerste plaats afhankelijk van intelligentie, ijver of koopmanschap, doch van integriteit en verantwoorde lijkheid. Dit laatste niet alleen ten op zichte van de mensen die aan zijn zorg zijn toevertrouwd, doch in onze moderne maatschappij evenzeer ten opzichte van de samenleving waarvan hij deel uit maakt. Onze beide scheidende directeuren zijn mensen met vanzelfsprekend sterke en zwakke zijden, doch ook mensen die in de jaren dat zij bij ons het gezag voer den hebben getoond dat zij over beide bovengenoemde kwaliteiten beschikken. En dat is de hoogste lof die wij ze kun nen geven. Wij wensen ook ben een behouden vaart! Attendens.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1