Wieier wereld bijeen op de brouwerij in Helmond PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Voetballen 1 HET SPONGAT NUMMER 94 - 26 SEPTEMBER 1968 is een sport waarvoor bijna alle Nederlanders hun ziel en zaligheid zou den verkopen. De liefhebbers krijgen hartkloppingen, wanneer de bal het doel nadert en vallen flauw, wanneer het leer de lat raakt. Wij vinden, dat voetbal niet alleen een mooie sport is om te beoefenen of om naar te kijken, maar dat het ook nog een liefhebberij is, waar wij veel van kunnen leren. Wij denken daarbij juist aan dat, wat niet bij goed voetbal ge mist kan worden: samenspel. Want samenspel kan al net zo min gemist wor den in het bedrijfsleven van deze tijd. Tegenwoordig is werken zo ingewikkeld, omdat bijna iedereen maar een deel van een taak kan uitvoeren. Gedeeltelijk omdat de hulpmiddelen ontbreken, ge deeltelijk omdat kennis ontbreekt. Daar om kan alleen bij goed samenspel iets zonder al te veel moeite uit de bus komen, of het nu gaat over een pro- dukt, zoals bier, of over een dienstver lening, zoals het geven van inlichtingen over een reisroute in een A.N.W.B.- kantoor. Nog steeds gaan er bij een voetbalwed strijd veel kansen verloren, doordat een speler zelf de bal wil houden om hem zelf in het doel te schieten. Zo'n speler is te vergelijken met de man in het be drijf, die angstvallig alles onder zich houdt en daardoor de goede gang van zaken belemmert. Goed werken in de moderne wereld wil tegenwoordig niet alleen zeggen, dat men het werk dat men moet doen ook goed doet, niaar dat men ook aan het samenspel met de collega's alle aan dacht moet besteden. Met andere woor den: men moet zich ermee weten te ver zoenen, dat men de bal lang voor het op doel schieten moet afstaan. Want het gaat er uiteindelijk toch om, dat de club moet winnen en met 'de club' bedoelen we in ons geval de brouwerij. Het is niet zo leuk dat men maar heel zelden de bal zélf in het doel mag schoppen. Van de andere kant is het ook waar, dat iedereen tegenwoordig wel weet, dat niemand helemaal alleen een goaltje kan maken, al lijkt het soms wel zo. Iedereen heeft de steun nodig van collega's wanneer we iets tot stand willen brengen. Net zoals de goalgetter de steun van het hele elftal moet heb ben. Geeft een speler de bal niet op tijd af, dan wordt om het hardst op die eigenwijze vent, die het spel stuk maakt, (zie verder pagina 4) Onze brouwerij in Helmond is vrijdag 20 en zaterdag 21 september het middel punt geweest van een sportief gebeuren: de start van de derde Amstel Gold Race, waarvoor Helmonds burgemeester mr. J. A. Geukers zaterdag 21 september 's middags om half één het vertreksein gaf. Tevoren waren vele medewerkers van onze Helmondse vestiging paraat om de organisatoren te assisteren bij de voorbereiding van dit immense gebeuren. De kantine gold als permanence, waar ploegleiders, renners, juryleden en pers vertegenwoordigers zich vrijdagavond en zaterdagmorgen kwamen melden. In het administratiegebouw werden 200 spon- sorpaketten samengesteld, en op het voorterrein verzamelden zich zaterdag morgen vele tientallen wagens, die deel gingen uitmaken van de reclamekara vaan of tot de volgauto's behoorden. Alles bijeen een bont wereldje, waarvan een heel bijzondere sfeer uitging. Win naar van de race, die in Elsloo eindigde, werd Harry Steevens, die uit handen van Amsteldirecteur P. Kranenberg als ere prijs een gouden ring met briljant ont ving. IIII!III!III!IIIIIIIIIIIIIIIII!I!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Een ander sportief gebeuren in die week was de voetbalwedstrijd F.C. Nürnberg- Ajax, waar Amstel-mensen 8.000 speci ale petjes met 'Hup Ajax' en het Amstel- bier-vignet uitdeelden. De vele duizenden Ajax-supporters voelden zich hierdoor nóg meer met hun club verbonden.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1