M. Blankestijn bij afscheid heel hartelijk gehuldigd Puzzslpit wordt niet gemakkelijk START 21 SEPTEMBER IN HELMOND Vrijdag 30 augustus heeft de heer M. Blankestijn in de Helmzaal van onze brouwerij in Helmond wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van de brouwerij. De heer Blankestijn, die 44 jaar in dienst is geweest van de Amstel Brouwerij, be gon in 1924 als onderhoudsmonteur bij de brouwerij in Amsterdam. In 1932 werd hij overgeplaatst naar ons toen malige filiaal in Hengelo, waar hij als chef-machinist zijn werk verrichte. In de avonduren en tijdens vele week-ends droeg de heer Blankestijn zorg voor de aflevering van Amstel-bier bij de klan ten. Hulpvaardigheid nam bijzondere plaats in Vergezeld van zijn echtgenote, twee zoons en schoondochters betrad de heer Blankestijn op de dag van zijn afscheid de Helmzaal, waar vele collega's en vrienden aanwezig waren. De heer R. Visée, die ook namens de heer J. G. M. Kerckhoffs sprak, schetste de heer Blan kestijn als een man, die in de loop der jaren een begrip is geworden voor col lega's en klanten. Immer zorgde hij er voor dat de klanten tevreden waren. Te allen tijde konden zij een beroep op hem doen. De hulpvaardigheid had bij de heer Blankestijn een bijzondere plaats. Namens de brouwerij bood de heer Visée hem een prachtige kleurenets aan. Hier bij sprak hij de hoop uit, dat de heer Blankestijn nog vele jaren in een goede gezondheid van zijn pensioen zou mogen genieten. Mevrouw Blankestijn ontving een fraai boeket bloemen. In de Helmzaal van de brouwerij in Hel mond werd de heer Blankestijn toege sproken door de heer R. Visée. De heer J. Franssen, chef Service Dienst Helmond, onderstreepte de vele techni sche kwaliteiten van de heer Blankestijn, die vaak voor anderen een technische vraagbaak was. Hij dankte hem voor de prettige samenwerking en de collegiali teit, die de heer Blankestijn tot een uit zonderlijk man maakten. Als dank overhandigde de heer Franssen een antieke bierpul, die een herinnering moest zijn voor de vele jaren waarin de heer Blankestijn zijn werkzaamheden al tijd naar behoren verrichtte. Zaterdag 21 september 's middags om half één zal voor de ingang van onze brouwerij in Helmond het startschot worden gelost voor de derde Amstel Gold Race. Ruim 140 renners zullen die dag door Brabant en Limburg koersen met de plaats Elsloo als eindpunt. De wedstrijd gaat over 243 km. Voordat de renners de finishlijn passeren zullen nog vijf ronden van 7 km elk afgelegd moe ten worden. De burgemeester van Helmond, mr. J. A. Geukers zal het vertreksein geven. De route in Helmond is: Churchill-laan, Rotonde, Engelseweg, Burg. van Hout laan, Bijsterveld, Bakelsedijk en vervol gens via Bakel. Milheeze, Deurne, Lies- sel (omstreeks 13.00 uur), Horn, Maas- bracht, Elsloo, Meerssen, Simpelveld, De heer Blankestijn dankte tot slot allen, die in de afgelopen 44 jaar met hem samen hebben gewerkt voor de prettige tijd en de collegialiteit. Hij dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en de cadeaux, die hij mocht ontvangen. Hierna werd een toast uitgebracht op het echtpaar Blankestijn, dat op 23 au gustus 40 jaar getrouwd was. Valkenburg, Meerssen naar Elsloo, waar de eerste renners omstreeks half zes worden verwacht. Twintig minuten voor de renners uit rijdt de reclame-karavaan. Voor dit 'klassieke' wielergebeuren heb ben 13 équipes ingeschreven. Aan de start komen o.a. Jan Janssen (winnaar Tour de France), Herman van Springel (tweede in de Tour en tweede in het we reldkampioenschap). Jean Stablinski (winnaar Amstel Gold Race 1966), Arie den Hartog (winnaar Amstel Gold Race 1967), Lucien Aimar (kampioen van Frankrijk), Ward ;Sels, Walter Gode groot, Jos. Huysmans, Rik van Looy, Peter Post, Eef Dolman (kampioen van Nederland), Julien Stevens (kampioen van België), Johnny Schleck (kampioen van Luxemburg) en Karl Brand (kam pioen van Zwitserland). Op alle afdelingen van de brouwe rij in Amsterdam blijkt grote be langstelling te bestaan voor de derde Amstel Puzzelrit, die op za terdag 5 oktober wordt gehouden. De organisatoren van deze unie ke rally, te weten de heren H. A. Hesse, J. Wimmers en M. P. J. van Soest, hebben reeds vele inschrijvingen ontvangen. Dat het geen gemakkelijke rit zal worden staat bij voorbaat vast. Dezer dagen wordt het route- schema opgesteld en worden de (geheime) controleposten uitge zocht. Verwacht mag worden, dat er in de opgave weer heel wat 'addertjes onder het gras' zullen zitten. Het goed lezen van de puz zelopdracht is dan ook een eerste vereiste. Vooral de kaartlezer moet steeds op z'n hoede zijn. Deelnemers kunnen inschrijffor mulieren halen bij de portiersloges Hoofdgebouw, Bedrijf en Boer- haavestraat. Deze formulieren die nen ingevuld te worden gezonden aan de organisatiecommissie. De inschrijving sluit dinsdag 24 sep tember om 17.00 uur. Geeft u zich vooral tijdig op. AMSTEL GOLD RACE

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5