Hengelsportliefhebbers genoten van viswedstrijd 3 Een drietal vissers zocht ongewenst ver koeling in het water. de baas bleef. Tweede werd de heer J. A. van Eldijk met 25 vissen en derde de heer J. J. Rijnbeek, voor wie men 22 maal 'beet' kon noteren. Voor de heer Van Eldijk zal de tweede prijs wel een aantrekkelijke bekroning zijn geweest, want samen met de heer J. G. R. van Hilten was hij 's morgens al om even na drie uur uit Limburg vertrokken om op tijd in Amsterdam present te zijn. Tijdens de lunchpauze richtte de heer Struiksma het woord tot mr. E. J. Eg berts, die zoals alle jaren ook nu weer actief deelnam. Hij hoopte, dat mr. Eg berts ook in 1970, als de wedstrijden voor de tiende maal worden gehouden, van de partij zou zijn. Voor zijn trouw aan de hengelsport overhandigde hij hem een kleine attentie. Dat het op deze zonnige dag niet alleen bij vissen bleef, ziet men op de foto's. Een aantal medewerkers werd de warmte en het Amstelbier kennelijk te veel en zocht - niet geheel vrijwillig wat ver koeling in het niet altijd even heldere viswater. Drie man kregen daarbij een nat pak, wat tot grote hilariteit aanlei ding gaf. Ook de fotograaf en de twee roeiers moesten het in hun geleende roeiboot verduren. Onophoudelijk wer den zij vanaf de wal bekogeld met ste nen, stukken hout en grasplaggen. In de Gijsbreghtkelder was 's avonds de prijsuitreiking. Naast de eerderge noemde winnaars kwamen nog voor het front de heren Ten Hoope, Koolwijk en Van der Pauw, die resp. vissen met een lengte van 19, 19 en 18 centimeter hadden gevangen en daarmee hun col lega's een 'neusje' voorbleven. Ook onze directeur mr. E. J. Egberts was wederom van de partij. De viswedstrijd van de brouwerij in Am sterdam zal bij velen lange tijd in de her innering blijven voortleven. Wie tijdens de terugtocht in de bussen de enthousias te verhalen beluisterde, kan niet anders concluderen, dan dat de 70 hengelsport liefhebbers zich zaterdag 7 september uitbundig hebben vermaakt. Zij waren die dag al heel vroeg van de brouwerij vertrokken, zonder eigenlijk precies te weten, waar organisator G. Struiksma de 'stekken' had uitgezet. De tocht leidde tenslotte naar Baambrugge, waar terzijde van de oude weg naar Utrecht, een zeer rustig en gezellig viswater was. Voor elk van de acht groepen was vier enhalf uur werkelijke vistijd ingeruimd en dat bleek voldoende om een flink a: n- tal vissen aan de haak te slaan. De heer Bourier was de eerste die beet had, en Opgetogen over de zo plezierig verlopen visdag gingen de deelnemers huiswaarts. De geluidswagen was present om een ieder van informatie en bier te voorzien. wellicht geheel toevallig was het ook de groep, waarin hij zat, die over de gehele dag de meeste vissen uit het water haal de. De groepsprijs ging derhalve naar groep 7 bestaande uit de heren Van Diepen, Dijkstra, Bourier, Koolwijk, J. D. J. Smit, Meerwijk en Prins, tesamen met controleur Slot van de Amsterdamse Politie. In deze groep zat ook de individuele winnaar. Het was de heer A. Koolwijk, die met 40 vissen eenieder ruimschoots

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 3