Hei nieuwe Ëesigebouw komt goed van de grond Ondernemingsraad besprak fusie (vervolg van p&g. 1) ersoneo Is beleid Vraag: Hoe wordt het personeelsbeleid ten aan zien van de arbeidsvoorwaarden? Antwoord: Geen problemen voor degenen die onder de C.A.O. vallen. Deze arbeidsvoorwaar den zijn voor beide ondernemingen de zelfde. Aangezien er voor het personeel op maandsalaris vermoedelijk weinig ver schillen zullen zijn, zullen deze op den duur naar elkaar toegroeien. Voorlichting denkbaar dat toch oudere mensen wor den getroffen. Is het niet mogelijk hier mede bij voorbaat rekening te houden en een financiële regeling te treffen? Antwoord: In de snelle maatschappelijke ontwik kelingen is het, los van de fusie, niet onmogelijk dat bepaalde werkzaamheden overbodig worden. In het verleden is dat al eerder gebeurd. Intern werd dan naar een oplossing gezocht. Voor werk nemers boven een zekere leeftijd, werd onder bepaalde voorwaarden, een af vloeiingsregeling toegepast. Zowel de Amstel- als de Heineken Brou werij zijn ondernemingen met een goed sociaal beleid. Bij de rondvraag kwamen o.a. de positie van het C.B.K. nog tersprake en de ge dachte om de zittingsduur van de leden van de Ondernemingsraad te verlengen. De voorzitter sprak zijn dank uit voor de vele en pittige vragen, die gesteld wa ren en hoopte dat de leden van de On dernemingsraad bij alle personeelsleden de positieve gedachten van de Directie over de fusie en de toekomst van de brouwerij zullen overbrengen. De volgende vergadering wordt vast gesteld op woensdag 2 oktober a.s. Normale contacten blijven bestaan. On dernemingsraad en kleine commissies zullen evenals voorheen voor bijzondere gevallen worden ingeschakeld. Doublures Vraag: Bij beide ondernemingen zijn afdelingen die doublures .zijn. De werknemers van deze afdelingen zijn ongerust. Vallen hier geen slachtoffers? Antwoord:1 Deze ongerustheid is begrijpelijk. Dit zal bij beide ondernemingen het geval zijn. Üitdrukkelijk wordt nogmaals ver zekerd dat de fusie geen mensen over bodig maakt. Er is êen redelijke zeker heid dat niemand in zijn bestaan wordt getroffen. Wij blijven normaal door draaien. Dit geldt ook vóór Helmoïid. Financiële regeling Vraag: i 1 Ij,- I Ondanks de uitdrukkelijke verzekering dat niemand overbodig wordt, is het Vraag: Indien er t.z.t. in de organisatie wijzi gingen komen, kan de voorlichting hier over, om misverstanden te voorkomen, door de hoogste leiding worden gege ven? De aankondiging van de fusie via het kader is bij het personeel niet altijd goed overgekomen. Antwoord: Door wie de voorlichting geschiedt is niet primair. Het belangrijkste is dat het goed gebeurt. Ieder mens verwerkt een informatie op eigen wijze en geeft daar een eigen inter pretatie aan. Daarom zal de overdracht van de informatie toch altijd gebreken vertonen. Contact directie'personeel Vraag: De contacten bij de Amstel tussen direc tie en personeel zijn altijd voortreffelijk geweest. Hoe gaat dit in de toekomst worden? Antwoord: De bouw van het nieuwe eestgebouw aan de Tweede Boerhaavestraat in Am sterdam vordert gestaag. Vrijdag 7 juni werd de eerste paal hiervoor geslagen en een week eerder dan gepland was, had men de 70 palen in de grond. Hierna kon met het leggen van de fundatievloe- ren worden begonnen. Medio augustus was de draagconstructie, waar straks de kiemtrommels op zullen rusten, gereed. Begin september werd het beton gestort voor de 30 kolommen, waarvan er 4 als hoofdkolom dienst zullen doen. Om deze kolommen heen werden houten bekis tingen aangebracht (zie jfoto), die er begin van deze week weer afgehaald zijn. Het afhalen van de bekisting heeft in to taal een week in beslag genomen. Op het hoogste punt van de bekisting der kolommen zal eind van de maand de vloer te zien zijn, bestemd voor de eerste etage van het eestgebouw. De omtrek van het eestgebouw is 25 bij 143^ meter. Tot op heden heeft men voor het betonstorten van de vloer, de kolommen en de steunbalken maar liefst 309 m3 beton nodig gehad. Wat de be kisting hiervan betreft heeft men voor de .vloer 50 m2 hout gebruikt, voor de bal ken 432 m2 en voor de kolommen 317 m2. In dit stadium ziet het eestgebouw er uit als een doolhof van hout en ijzer, waarin 21 werknemers van de Amsterdamse Aanneming Maatschappij N.V. hun werk verrichten. In de loop van het vol gende jaar hoopt deze maatschappij een hypermodern eestgebouw op te leveren. 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2