Am stel en Heineken sterke combinatie in brouwerijwereid PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Cooperación Vanavond om zes uur HET SPONGAT NUMMER 92 - 29 AUGUSTUS 1968 Al zal uiteraard deze en gene onder u wel over de mogelijkheid dat de Amstel Brouwerij nog eens tot een fusie zou besluiten, hebben gefilosofeerd, de me dedeling dat deze mogelijkheid tot reali teit werd, zal toch velen wellicht hebben verrast. En dat niet zozeer om het feit dat 'onze Amstel' nu op alle fronten met Heineken zal gaan samenwerken nuchter bezien zal ons dit op het gebied van efficiency slechts tot voordeel kun nen strekken - maar in eerste instantie omdat het ons allen, op welke plaats wij ook staan, persoonlijk raakt. Als zelfstandige werkmaatschappij zal de Amstel Brouwerij in het concern waartoe wij nu gaan behoren, een be langrijke bijdrage moeten leveren. Van hoog tot laag zullen wij de nieuwe situatie ons eigen weten te maken. De nieuwe combinatie heeft zeer vele mogelijkheden, vooral omdat Amstel en Heineken erdoor in staat zullen zijn hun concurrentiepositie op binnen- en bui tenlandse markten te verstevigen. Wij zijn ervan overtuigd dat wij met Heineken veel tot stand zullen kunnen brengen, waaronder wij niet alleen het zakelijke doch evenzeer het menselijke begrijpen. Wij twijfelen er niet aan dat u allen uw beste krachten zult willen geven, opdat het gevoel van trots voor onze brou werij dat zovelen van ons zoveel jaren heeft bezield ons ook in de toekomst zal blijven vervullen. Raad van Bestuur Aunque algunos de Vds. deben haber pensado alguna vez en la posibilidad de que la Amstel Brouwerij, tarde o tem- prano, iba a decidir a una fusion, para muchos, la información que esta posibi lidad era realidad debe haber sido un golpe. No tanto por el hecho' de que nuestro 'Amstel' ahora va a colaborar con la Heineken lo cual solamente puede aumentar la eficacia pero si en primer lugar porque nos toca a todos nosotros personalmente. Sin embargo tendremos que acogernos a esta nueva situación. «f* La Amstel Brouwerij corno unidad inde- pendiente, tendra que aportar una con- tribución importante a la comunidad comercial a que va a pertenecer. La nuvea combinación tiene muchas posibilidades: Amstel y Heineken jun tos, estaran en mejores condiciones para afrontar la competencia tanto en el in terior del pais como en el extranjero. Estamos convencidos que junto con la Heineken podemos llevar a cabo mucho, y en esto me refiero no solo al aspecto economico sino tambien al especto hu- mano. Contamos con el apoyo de todos Vds. para que el sentido de orgullo hacia nuestra empresa - cual ha sido nuestra inspiración durante muchos anos - tam bien en el futuro nos seguira guiando. Consejo Directivo grotere omzet. Ons publiek in de zaal is niet veranderd. Als wij in liet tweede bedrijf net zo goed 'samen-spelen' als in bet eerste, zullen zij even hard applau- diseren. En is dat niet onze uiteindelijke opdracht? Attendens hebben wij alle berichten die van daag tot ons kwamen eens rustig kun nen verwerken. Natuurlijk met een glas Amstelpils zoals alleen wij dat kunnen brouwen. Wij hebben de kranten, de communique's en de mededelingen nog eens rustig overgelezen. Daardoor heb ben wij goed begrepen dat de economi sche verhoudingen en de ontwikkeling van de biermarkt een nauwe samen werking tussen de twee grootste brou werijen voor ons bedrijf grote voordelen biedt. Wij hegrijpen waarom onze Raad van Bestuur deze uitermate moeilijke beslissing beeft genomen en wij achten bet een verstandig besluit. En toch Als wij nu maar ons gevoel konden uitschakelen, dan was de kous hiermede af. Het doek is gevallen en we beginnen aanstonds met bet tweede be drijf. Maar het doek valt ons niet zo gemakkelijk uit de vingers. We willen het graag nog wat vasthouden, opdat bet oude Amstel-tafreel nog even zicht baar blijftOm met Max Havelaar te spreken 'ik zeg U, dat mijn ziel be droefd is'. Of, wie het met Jules de C'orte wat moderner wil zeggen 'het doet een heel klein beetje zeer'. En daaraan vooraf gaan de regels 'er zijn in bet leven van ons allen van die kleinig heden, die zijn als ongewenste wolken in de lucht'. Kleinigheden? In onze nostalgische over peinzing beseffen wij opeens, hoezeer een bedrijf oneindig veel meer is dan de optelsom vaii productiemiddelen, men sen en machines. Wij realiseren ons dat wij werken in een levend organisme, ja in een 'bezield' organisme, waarvan wij op sommige momenten misschien meer houden dan van onze eigen vrouw, doch waarvoor wij op andere ogenblikken een diepe afkeer kunnen hebben. Daarom heeft het bericht van de fusie ons wat 'gedaan'. Anderen hebben iets aangeraakt, waarvan wij dachten dat het alleen 'van ons' was. Toch kleinigheden? Ja, eigenlijk wel, zeker ook gezien in het licht van wat er in de wereld deze dagen gebeurt. Maar ook kleinigheden als wij doorgaan met het maken van bier of pharmaceutische producten, met het administreren daar van en met het verkopen. Ook in de tweede akte zullen wij zo goed als wij dat in de eerste gedaan hebben - blijven knokken voor de beste kwaliteit, minder kosten en een 1

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1