Sportdag O.A.S.E. 68 groots evenement PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V Een keuze HET SPONGAT NUMMER 86 - 30 MEI 1968 Start van de Amstel-sportdag: het hijsen van de drie vlaggen door de heren mr. J. M. Elink Schuurman, N. Broek- huysen en J. Hoogvliet. En start van de hardloopwedstrijden: de heer G. Struiks- ma met alarmpistool. De grote sportdag van de brouwerij in Amsterdam zit er weer op en te oordelen naar de ontelbare reacties in het bedrijf, mogen we zeggen, dat O.A.S.E. 68 uit zonderlijk goed geslaagd is. Bijzonder groot was het aantal enthousiaste sport beoefenaars, dat zaterdag 25 mei op het sportcomplex van 'De Germaan' in Am sterdam-west in het veld kwam. Negen voetbalteams, zes tot handbal teams omgevormde volleybalzestallen en drie hockeyteams hebben elkaar van de vroege ochtend tot laat in de middag op sportieve wijze partij gegeven. Tussen de wedstrijden door werd er door een aantal 'extra sportieven' om het hardst gelopen en waagde zich jong en oud aan de steeple chase, waarbij een grote bak vol met opgeblazen ballonnen de lachlust van het royaal toegestroomde publiek opwekte. Volop plezier hadden de brouwerij- mensen ook in de middaguren bij de handicapraces op het voorterrein. Dolle capriolen werden uitgehaald tijdens het ringsteken in kruiwagens, waarbij de vaak overmoedige deelnemers de zege en soms ook zichzelf in de waagschaal leg- vervolg op pagina 2) maken uif de vele gebeurtenissen, die de laatste twee weken op ons af zijn gekomen en die stof kunnen opleveren voor een overpeinzing in deze rubriek, is bijzonder moeilijk. I)e oorzaak van de Gaulle's problemen zijn door pers, radio en t.v. al volledig behandeld. Het nieuwe spoorboekje daarentegen zou een aardig onderwerp kunnen zijn, wanneer wij zouden willen filosoferen over effi ciency in de informatie. Enige miljoenen mogelijkheden, die ons worden aange boden voor de luttele prijs van 125 centen (zie blz. 9) is een fenomeen, waar je wel heel stil van wordt, doch zich moeilijk laat beschrijven. Heel graag hadden wij wat willen napraten over de Japanse film nummer 4, die ge heel bestaat uit 15-seconden opnamen van blote bipsen en die op dit moment in Birmingham wordt vertoond. Wij zien daar echter van af, omdat wij vrezen dat dit - voor zover nog mogelijk - onze inimidsj zou aantasten. Zo blijft dus over OASE '68. Dat was een belangrijke gebeurtenis voor onze onderneming, mede omdat op deze dag de dienst werd uitgemaakt door de sport- commissie, d.w.z. door een groep mensen met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar. Dit feit realiserende, moesten wij den ken aan de voorjaarsconferentie van de Nederlandse Vereniging voor Bedrijfs psychologie. Op deze vergadering werd gesproken over de psychologische en lichamelijke kenmerken van iedere leef tijdsfase van de man en het bedrijfs beleid dat daaruit zou kunnen voort vloeien. Met opzet zeggen wij „zóu kunnen", omdat een in 38 ondernemin gen gehouden enquête heeft aangetoond, dat op dit moment in de bedrijven prak tisch geen rekening wordt gehouden met de typische geaardheid van een bepaalde leeftijdsfase. Er moet nog heel wat on derzoekwerk verricht worden, voordat men tot duidelijke uitspraken kan komen. Terugkomend op die gemiddelde leeftijd van 23 jaar, moesten wij denken aan de typering in genoemde vergadering van de leeftijdsfase 18-25 jaar. 'Jonge men sen krijgen a! te vaak werk van te een voudige aard, alleen maar onidat ze nog mosten leren.' De onjuistheid van deze opmerking heb ben wij zaterdag kunnen ervaren. Aan deze ervaring behouden wij een dank bare herinnering. Attendens 1

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1