Goede maatjes' op het hockeyveld PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V, Wat zat Heineken en Amstel HET SPONGAT NUMMER 84-2 MEI 1968 in de komende tien jaar het voor naamste probleem worden op het terrein van personeelsbeleid? Dit is één van de vragen die tijdens een interview aan de scheidende - en aan de nieuwe voor zitter van de Nederlandse Vereniging voor Personeelsbeleid één dezer dagen werd gesteld. De antwoorden op deze vraag van de beide deskundigen leken ons interessant voor alle werkenden in de industrie en daarom willen wij ze hier enigszins ver kort weergeven. Het eerste probleem betrof de taak inhoud. Zal bet mogelijk blijven bij de verdere ontwikkeling van kennis, niveau en mondigheid van de werknemers ook de inhoud van de taken die zij verrich ten te doen meegroeien? Delegeren van verantwoordelijkheid aan, vermindering van toezicht op en verruiming van de taken van diegenen die inet uitvoerende arbeid zijn belast, zal noodzakelijk zijn. De ontwikkeling van de taakinhoud zal in overeenstemming dienen te zijn met de ontwikkeling van diegenen die deze taken moeten verrichten. Indien deze groei niet parallel loopt, zullen span ningen ontstaan die het bedrijfsklimaat nadelig zullen beïnvloeden. Het tweede onderwerp heeft betrek king op de gevolgen van de snelle tech nische, sociale en economische ontwik kelingen. Het zal een hele opgave worden om grote groepen van werknemers de mogelijkheid te geven zich snel in nieuwe richtlijnen in te werken en thuis te voe len. Hoe kunnen wij zorgen voor vol doende beweeglijkheid van de medewer kers en hoe voorkomen wij dat zij reeds halverwege hun werkzaam leven achter blijven bij deze versnelde ontwikkelingen die op velerlei terrein - in het bijzonder de toenemende concurrentie en de auto matisering - plaats vinden. Het derde probleem dat wordt ge noemd, gaat over de gevolgen van de aanvaarding van democratische begrip pen. Het effectueren van bepaalde vor men van medezeggenschap zien de ge- interviewde functionarissen niet als een ernstig probleem, doch wel dat de aan vaarding van deze principes zal vragen om een andere wijze van leidinggeven. Wij menen dat de gesignaleerde ont wikkelingen juist zijn, hetgeen betekent dat ook wij in ons bedrijf in de komende jaren ruime aandacht dienen te beste den aan opleiding en vorming teneinde tijdig op de genoemde veranderingen te zijn voorbereid. Attendens 1 De hockeyontmoeting van de Heineken- en de Amstel Brouwerij op vrijdagavond 26 april op de H.I.C.velden in Amstel veen, is een geweldig succes geworden. Beide brouwerijen hadden twee teams gevormd te weten een mixed- en een herenelftal, die elkaar op bijzonder spor tieve wijze hebben bekampt. De non- playing captain van het Amstel-team, de heer K. A. Houtzager, overhandigde alle Heineken-spelers voor het be gin van de eerste wedstrijd een Makkumer tegel. De Toppers (heren Amstel) kwamen als eersten in het veld. Het werd een vriendschappe lijke strijd, waarbij zich meerdere val- en slippartijen voordeden. Af en toe suisden zelfs hockeysticks over de gras mat. Ondanks de vele pogingen van de Amstelvoorhoede en het assortiment kre ten van G. Pels Rijcken, wisten onze heren in de eerste helft geen doel punt te scoren. Sirenegeloei en aanmoe digingen van de supporters weerklonken, toen de rechtsbuiten M. J. Faber er on verwachts met de bal vandoor ging. Bij zijn poging het eerste doelpunt te maken werd hem nog net de bal door een Heineken-speler afhandig gemaakt. Het was opvallend dat de eerste helft minder strijdlustig werd gespeeld dan de tweede, maar de Toppers hadden beduidend meer kansen dan hun rivalen. Voor de Toppers trad de rust in en het spel werd overgenomen door het mixed elftal (de Flippers), dat goed was op- (vervolg op pagina 3) Rijendik stonden de supportersdie niet nalieten om hun favorieten aan te moe digen. Wapperend aan één mast hingen de vlaggen van Hei neken en Amstel bij de ingang van de H.I.C.-velden in Amstelveen. Zij duiden niet op per fluistercampagne verspreide fusie plannen, maar op een verbroedering in sportieve zin.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1