E biedt 'Elck wat wils' I ERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. 'AMSTEL> Meer ruimte voor behendigheidsspelen SPORTDAG 0.A.S.E.68 Han Hollander HET SPONGAT NUMMER 83 18 APRIL 1968 Om onbegrijpelijke redenen is de belang stelling voor de Amstel Sportdag OASE '68, welke op zaterdag 25 mei in Am sterdam wordt gehouden, tot op dit moment bijzonder gering. Bij de leden van de Sportcommissie zijn, nadat op 29 maart de inschrijving officieel was gesloten, ongeveer veertig aanmeldingen binnengekomen. Dat is natuurlijk een veel te gering aantal om een aantrekke lijk programma samen te stellen, vooral ook omdat de deelnemers zich voor namelijk voor het onderdeel voetbal hebben opgegeven. De sportcommissie wil het er echter niet bij laten zitten en heeft naast de zuiver sportieve onder delen thans ook op veel grotere schaal behendigheidsspelen op het programma geplaatst. Op het moment dat onze fotograaf bij de ingang van Sportpark 'De Eendracht' deze foto maakte, was Amstel nog slechts symbolisch vertegenwoordigd. De Sportcommissie verwacht echter dat op zaterdag 25 mei de Amstel-mede- werkers in grote drommen door de hek ken van het sportpark naar binnen zul len gaan. De Amstel Sportdag OASE '68 krijgt hierdoor vanzelfsprekend een wat ander karakter. De nadruk komt meer te lig gen op het spelelement, waardoor deel name voor al onze medewerkers (en hun gezinsleden) thans openstaat. Om onze medewerkers warm te maken voor de sportdag zal dezer dagen op uitgebreide schaal propaganda worden gemaakt. De bedoeling is, dat zoveel mogelijk men sen zich nu reeds opgeven voor deel name, opdat de Sportcommissie tijdig een aantrekkelijk programma kan samen stellen. In verband met de indeling van de drie beschikbare sportvelden is het ook zaak te weten hoeveel wedstrijden gespeeld moeten worden en voor welke behendigheidsspelen men terreinruimte moet reserveren. (vervolg op pagina 2) is een naam, die bij iedereen die voor 1925 is geboren goede herinnerin gen oproept uit de tijd dat we kastje luisterden en nog niet kastje konden kijken. Hij was de eerste nederlandse verslaggever, die ruim 40 jaar geleden (Il-3-'28) de voetbalwedstrijd Neder- land-België versloeg vanuit liet Olym pisch Stadion (1-1). Een plaquette achter de Koninklijke loge in het stadion her innert ons aan dit historisch gebeuren. Vele ouderen onder ons zullen zich de grote mannen uit die tijd, zoals Harry Dénis, Géjus v. d. Meulen, van Heel, Tap (trap Tap, trap Tap, trap toch het doel niet voorbij) mede dankzij de radio reportages van Han Hollander niet zijn vergeten. I)e nieuwe communicatiemiddelen heb ben een grote propagandistische waarde gehad zowel voor de actieve als passieve sportbeoefening. Wel moet echter ge steld worden, dat de wedstrijdsport een te sterk accent heeft gekregen, waardoor het echte spelelement te veel naar de achtergrond is geschoven. Slechts door de helft van de \y2 millioen sportbe oefenaren wordt drie takken van sport bedreven nl. voetbal, gymnastiek en schaatsenrijden En dat terwijl wij in Nederland meer dan vijftig sporten ken nen. Het is goed te bedenken, dat sport niet vereenzelvigd moet worden met cupwedstrijden, records verbeteren met 1/10 seconde of andere vormen van topsport. Het woord sport is afgeleid van het Latijnse werkwoord 'disportare', hetgeen betekent: zich vermaken, ver strooien en ontspannen. Met andere woorden sport is in de eerste plaats een echte vrijetijdsbesteding. Dat is ook pre cies hetgeen de leden van onze sport commissie zich hadden voorgesteld van OASE '68. Dit wordt een ontspannend gebeuren voor jong en oud van ons bedrijf, uit sluitend om het spelelement zelf. Maar teams gevormd door afdelingen zullen door de onderlinge sportieve wedijver het wedstrijdelement ons niet doen ver geten. Door het spel zullen wij elkaar - op andere wijze dan door het werk - leren kennen en waarderen. Dit zal de geest op de afdeling zeker kunnen be vorderen. Bovendien biedt dit sportfes tijn een unieke kans onnodige statusbar- rières op te ruimen. Moge de oproep van onze enthousiaste sportcommissie voor OASE '68 op zaterdag 25 mei bij een ieder gehoor vinden, opdat een Oude Amsteltraditie weer in ere hersteld kan worden. Attendens

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1