Maiflri: Uitgifte Konditiekaarten voorlopig tot 1 april 1969 opgeschort O.R. HELMOND VERGADERDE 5 Nu blijkt dat zoveel medewerkers van ons bedrijf en zélfs van daarbuiten met het in 't vorige Spongat gelanceerde, zeer revolutionaire 'loop-plan' een loopje hebben genomen, ziet het hoofd van onze Medische Dienst, dokter A. N. Pappie, zich genoodzaakt af te stappen van het idee om met ingang van 1 april j.l. voor al onze medewerkers de Kon- ditie Kaart in te voeren. Omdat juist ook in zeer gezaghebbende kringen het door onze directie gelanceerde Ameri kaanse plan zo bijzonder goed ontvan gen is (wij ontvingen o.m. een brief van het Centraal Brouwerij Kantoor, waarin gevraagd wordt of ook de CBK- medewerkers met ons personeel kunnen meelopen), hebben wij dokter Pappie gevraagd deze aangelegenheid alsnog in studie te nemen. Verwacht mag worden dat tegen 1 april van het volgend jaar wederom een omvangrijk plan in Het Spongat gepubliceerd kan worden. Op vallend was, dat dokter Pappie's plei dooi voor meer lichaamsbeweging, uit mondde in een nieuw idee, dat dezer dagen door de heer J. L. Otte, verzor ger van de dierenstal van Poviet Pro ducten N.V., werd voorgelegd aan de Ideeënvatcommissie. Maandag j.l. werd de heer Otte door de Commissie ontvangen, doch zeer tot ieders spijt kon ook dit idee niet worden uitgevoerd. De heer Otte had namelijk voorgesteld om alle werknemers te ver plichten om hun tijdens werktijd be schikbare vrije tijd te gebruiken om rondjes te lopen om bureau of machine. Men zou daarbij niet linksom, maar rechtsom moeten lopen, speciaal om de op de foto in Het Spongat getoonde knikken in de rug te vermijden. De Commissie zei, in haar beoordeling, dat men tegen het idee op zichzelf geen be zwaar had (hoewel men zich maar moei lijk kon voorstellen, dat werknemers bij Amstel tijdens werktijd vrije tijd over houden), maar dat het in de prak tijk niet mogelijk was, omdat dokter Pappie niet de beschikking heeft over vrije tijd om te controleren of iedereen wel om zijn bureau resp. zijn machine loopt. De Ideeënvatcommissie was de heer Otte niettemin erg dankbaar voor het licht dat hij over deze hele zaak heeft laten schijnen en heeft hem ter herinne ring een kleine zonnewijzer aangeboden, als symbool van de (vrije- dan wel werk-) tijd. (vervolg van pag. 2) worden de lonen met 2,8% verhoogd. Na deze mededelingen werd nog enige tijd gediscussieerd hoe de werktijdver korting gerealiseerd zou kunnen worden. Met de bonden is namelijk afgesproken, dat per bedrijf in overleg met de Onder nemingsraad zal worden nagegaan in welke vorm dit zal plaatsvinden. Er zijn namelijk 3 mogelijkheden: 's morgens een kwartier later aanvangen, de schaft tijd verlengen, of een kwartier eerder het werk beëindigen. Omdat deze aangelegenheid nu nog pre matuur is, zal in de komende maanden hierop nog worden teruggekomen. Het rapport, dat door het adviesbureau is uitgebracht betreffende een systeem voor oververdienste, heeft te weinig nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Hier op zal niet nader worden ingegaan. Door de afdeling personeelszaken zal met de betrokken hoofden van dienst ge poogd worden in plaats van de huidige Gr-ote belangstelling in Gijsbreghtkelden (vervolg van pag. 4) Met een luid applaus werden de jubila rissen even later in de Gijsbreghtkelder ontvangen door zeer veel bekenden van de brouwerij en een aantal relaties van buiten het bedrijf. De heer V. B. Pelt las enkele telexberichten en telegrammen voor, waaronder één van onze directeur, de heer P. Kranenberg, die vanuit Hel mond de jubilarissen feliciteerde. Ook verschillende Hoofden van dienst, die eveneens in vergadering in Helmond waren, stuurden telexfelicitatieberichten. De heer Pelt zei in een korte toespraak, dat er van de 500 Amsteljaren, die de werknemers van de afdeling Expeditie tellen, op deze dag 80 jaren heen gaan, 'Dat is een groot aantal jaren, dat niet gemakkelijk op te vullen zal zijn', zei de heer Pelt en bedankte de heren vervol gens voor de goede verstandhouding in de afgelopen jaren. De heer Pelt overhandigde als blijk van dank namens de naaste medewerkers een Black Decker boor/schaafset aan de heer Spoor. De heer Beertsen kreeg een fotobon, waarop hij diverse foto artikelen kon krijgen om zijn fotohobby set te vergroten. De heer Pelt spelde vervolgens de gou den Amstelspeldjes op en wenste beiden nog veel voorspoed en geluk in het ver dere leven. De jubilarissen bedankten hierna alle aanwezigen, waaronder een aantal ge pensioneerden, voor de grote belangstel ling bij hun jubileum en afscheid van de brouwerij. waarderingstoeslag een ander systeem voor de oververdienste te ontwerpen. Vervolgens vroeg de heer Van Marwijk Kooy hoe na de vorige vergadering en de publicatie in het Spongat, de reacties zijn geweest op de vraag een gepremi eerde spaarregeling in te voeren. Uit de antwoorden bleek, dat voor een dergelijke regeling geen overmatig enthousiasme bestaat, en slechts een ge ring percentage van het personeel hier voor geporteerd is. De heer Van Marwijk Kooy herhaalde de reeds in Amsterdam gedane mede deling, dat met ingang van 1 januari 1969 de salarissen niet meer in contan ten zullen worden uitbetaald, maar per bank en/of giro. Te zijner tijd zullen hierover in het Spongat publicaties verschijnen. Op 17 mei a.s. zal in Amsterdam de gezamenlijke vergadering van de twee Ondernemingsraden worden gehouden. Na afloop zal een rondleiding plaats vinden.

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 5