Gigantische hijskraan bracht U-baiken op hun piaats PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Uitbouw Bottelarij 2 e etage Soames is dood HET SPONGAT NUMMER 81 - 21 MAART 1968 Aan de Mauritskade, pal tegen de bui tenmuur van ons expeditieterrein, heeft de firma Stoof Breda n.v. woensdag 6 maart een gigantische hijskraan ge- installeerd, welke noodzakelijk was bij de opbouw van de stalen constructie voor de uitbreiding van de bottelarij op de tweede etage. Enige weken geleden schreven we reeds in Het Spongat over de voorbereidende werkzaamheden op het expeditieterrein, waar men toen bezig was met het maken van verschillende funderingen. Donderdag 7 maart heeft men met behulp van de ruim veertig meter hoge kraan de stalen balken op hun plaats gebracht. Dat het geen eenvoudig karwei was, laten de foto's duidelijk zien. Voor het op hun plaats brengen van de z.g. hoofd en tussenliggers maakten de constructie bouwers gebruik van walkie talkies. Doordat de balken over het glazen dak van het expeditieterrein heen vervoerd Balancerend op de metalen balken doen constructietechnici hun werk. De 'lok kende diepte' laat hen ijskoud. moesten worden, was het namelijk niet mogelijk rechtstreeks contact te houden tussen kraandrijver en voorman. De technici op het dak loodsten nu de balken keurig in de in de muur uitge hakte openingen. Een karwei als dit is natuurlijk niet zon der gevaren en daarom had het expe- ditiepersoneel dit gedeelte van het ter rein voor één dag ontruimd. Ook op de Mauritskade moest de nodige veilig heid in acht worden genomen, want de zware balken - variërend in gewicht van 2.000 tot 4.500 kilo - werden Constructiebouwers maakten gebruik van walkie talkies in een strop hoog over de rijbaan ge hesen. Geleid over een rijstrook kon het verkeer echter normaal doorgang vin den, al werd op de kritieke momenten wel even halt gehouden. vervolg op pagina 2) maar het leven - ook van de familie Forsyte - gaat door. Nu Fleur haar va der heeft beloofd Michael trouw te zul len blijven en Jon zijn Anne niet meer zal bedriegen, zijn de dingen gelopen zoals wij dat ook graag wilden. Dat is een hele troost voor de grote leegte, die door het beëindigen van deze tv- serie is ontstaan. Maar het leven moet doorgaan. Daar om hebben wij gemeend de opengeval len plaats te moeten vullen met een nieuwe serie. Deze zal echter niet ver toond worden op de tv, maar in het bedrijf. Voor enkele afleveringen van onze serie zijn reeds spelers gevonden en hier en daar zijn de rollen al één k( r gelezen. De samenstelling van de „c ,t" brengt nogal wat problemen mee voc producers en regisseurs. Zoals overal I corgen de hoofdrolspelers de grootste moeilijk heden. Velen hebben geen tijd omdat zij te veel contracten tegelijk hebben lopen. An deren achten de keuze van het stuk te modern om kans van slagen te hebben. Weer anderen hebben een afwijkend in zicht op de regie, terwijl er tenslotte ook top-artiesten zijn, die geen geloof hebben in de kwaliteiten van de overige medespelers. Sommige hoofdrolspelers vinden, dat de tegenwoordige artiesten alleen maar naar de gage kijken en naar het uur waarop de repetities moeten ein digen. De vraag is echter of wij van de beginnende spelers veel meer mo gen verlangen. Tot nu toe hadden zij steeds figuranten-rollen en daar is nu eenmaal niet veel eer aan te behalen. Ervaren artiesten vergeten echter dat ook zij eenmaal een kans geboden kre gen een echte rol te mogen spelen, waardoor zij het vak hebben kunnen leren. Waarom zouden de huidige figu ranten met hun hulp dan geen geënga geerde artiesten kunnen worden? O ja, we vergaten haast de titel van de nieuwe serie te vermelden. Deze luidt „Werkoverleg", met als ondertitel „Hoe raken wij meer betrokken bij de doel stelling van onze onderneming". Schrijver en Nobelprijswinnaar van het in '22 uitgekomen 1100 pagina's tellende boek „The Forsyte Saga" John Gals worthy begint zijn eerste hoofdstuk met de woorden „zij die het voorrecht heb ben gehad". Dat deze woorden eveneens van toepassing mogen zijn op de spelers in onze nieuwe serie, is de wens waar mee wij willen eindigen. Attendens 1

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1