Computer komt in juli PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. De Vierdaagse 1 HET SPONGAT NUMMER 80 - Eerste schijven reeds aangekomen Vorige week zijn op de Mechanische Administratie van ons Kantoor Boer- haavestraat de eerste schijven aange komen, welke gaan behoren tot de in ventaris van ons nieuwe 'computercen trum'. In juli zal de computer, een 360/20 van IBM arriveren, waarna het nog enkele weken duurt voordat de in stallatie zal zijn opgesteld en ingespeeld. Vier van onze medewerkers hebben bij IBM een speciale opleiding gehad en zijn thans bezig met het programmeren van verschillende administratie-onder delen. Voorlopig arriveerden zeven schijven, waarvan er twee op bijgaande foto ter illustratie worden getoond door de heren H. Oudkerk (Controller) en G. M. van der Ven (Chef Mechanische Administra tie). In totaal zullen we de beschikking krijgen over ongeveer 30 schijven. In elke schijf zitten zes platen, te vergelij ken met grammofoonplaten. Tussen deze platen bewegen de schrijfarmen van de computer, zodat in totaal tien vlakken beschreven en gelezen kunnen worden. De heren G. M. van der Ven (links) en H. Oudkerk tonen de eerste computer schijven, waarin men duidelijk de platen kan zien. Op een schijf gaan 5.400.000 tekens, dat wil zeggen: letters, cijfers en speciale merktekens. Daarvoor zijn 200 sporen per zijde beschikbaar. In tegenstelling tot de grammofoonplaat, waarop de sporen als een spiraal naar het centrum draaien, zijn de sporen op de computer plaat allemaal losse ringen. Het grappige is, dat men op het buitenste spoor even veel tekens kwijt kan als op het in lengte veel kortere binnenste spoor. 5.400.000 tekens op elke schijf Bij het schrijven van de programma's voor de nieuwe computer, waarmee men nu reeds enige tijd bezig is, is gebleken dat op één schijf de volledige betalings- gegevens van al onze medewerkers verzameld kunnen worden. Daar ook alle mutaties kunnen worden ingevoegd, is het mogelijk direct aan het einde van het jaar alle gegevens, voor bijvoorbeeld de fiscus, op te leveren. Ook alle gege vens van debiteuren adressen, leve ringscondities en saldi - kunnen gemak- (vervolg op pagina 2) heeft in ons bedrijf niet die belang stelling, dat nog geen sprake kan zijn van een afvaardiging van een eigen ploeg. Jammer voor de initiatiefnemers en spijtig voor diegenen die zich opgaven. De ervaren tippelaars onder hen zullen ongetwijfeld toch de weg naar Nijmegen wel weten te vinden! Dat de oproep om te gaan trainen voor dit nationale sportfestijn zo weinig ge hoor vond, heeft ons eigenlijk zeer ver baasd. Immers, als wij zien wat er alzo in het bedrijf op een normale werkdag wordt (rond (gelopen, krijgen wij de in druk dat wij over een aantal goede can- didaten beschikken, die - zelfs zonder training - in een afstandsmars een goed figuur moeten slaan. Nu zouden wij van dat gekuier geen probleem behoeven te maken indien die geschiedde in de vrije tijd; maar dit is nu juist niet het geval. Waarom toch al dat geloop? Is dat wel nodig? Indien wij ervan uitgaan, dat wij mensen nimmer een handeling verrich ten zonder daarvoor een motief te heb ben, kan de beantwoording van boven staande vragen ons deze motieven mis schien geven. De motieven zullen wij onderscheiden in twee groepen, de strikt persoonlijke en de zakelijke. Tot de eerste categorie behoort o.m. de persoonlijke verzorging, het bekijken van het nieuwe meisje, dat op afdeling x is gekomen, het vertellen hoe goed Cruyffie j.l. zondag heeft gespeeld of het uitleggen aan een collega hoe stom de chef eigenlijk wel is. Of de tijd, die aan bovenstaande wandelingen wordt besteed, kan worden teruggebracht, is voor een deel afhankelijk van de mate waarin wij ons betrokken voelen in - of verantwoordelijk weten voor - ons werk. De tweede zakelijke categorie bestaat uit, iets vragen of zeggen en iets halen of brengen. Aangezien wij de beschik king hebben over een telefoon en een oproepsysteem kunnen de handelingen vragen of zeggen waarschijnlijk groten deels vervallen. Blijft over het halen of brengen. De noodzaak daartoe wordt grotendeels bepaald door de wijze waar op wij ons eigen werk georganiseerd hebben. Het gezegde 'wie zijn hoofd niet gebruikt, moet zijn benen gebrui ken', illustreert dit uitstekend. Misschien dat bovenstaande beschou wing voor de enkele wandelsportbeoefe naars aanleiding geeft de training voor de vierdaagse toch maar te verleggen van de werktijd naar de vrije tijd. Attendens

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1