Klaverjassers vierden Kun jubileum uitbundig Club de Naipes Kleine expositie in onze kantine te Amsterdam Zaterdag 10 februari heeft de klaverjas- vereniging in de kantine van de brouwe rij in Amsterdam haar 20-jarig bestaan gevierd. Onder de bijna 200 genodigden was ook de beschermheer van de kla ver jasvereniging, onze directeur ir. R. van Marwijk Kooy. De voorzitter van de feestcommissie, de heer P. H. Bernard, opende deze feestavond met een korte toespraak, waarin hij de klaverjas- vereniging in de toekomst nog veel succes toewenste. Ir. R. van Marwijk Kooy wenste hierna de oudste vereniging van de Amstel Brouwerij van harte geluk. Niet alleen sprak hij zijn waardering uit over het jonge en actieve bestuur van de kla ver jasvereniging, maar ook het 10-jarig voorzitterschap van de heer J. Beers werd door de heer Van Marwijk Kooy belicht. Tevens vond hij, dat onze kla verjas vereniging op de goede weg is, getuige o.a. het enorme bedrag, dat en kele weken geleden bijeengespeeld werd om de stichting 'Het Spastische Kind' in haar werk te steunen. Fors bedrag voor „Spastische kind" bijeengespeeld Onze directeur ir. li. van Marwijk Kooy overhandigt de heer G. Dijst de verzil verde bierpuldie als wisselprijs werd aangeboden. 2131,50 genoemd werd, weerklonk een luid applaus. De heer Van Marwijk Kooy overhandigde vervolgens aan de voor zitter van de klaverjasvereniging, de heer G. Dijst, een wisselprijs, te weten een zil veren bierpul, die twee maal achtereen gewonnen moet worden, om in eigen dom over te gaan. Ir. van Marwijk Kooy besloot zijn toe spraak, met de klaverjasvereniging nog veel plezierige avonden en succes toe te wensen. Ook voorzitters van klaver- jasverenigingen van buiten het bedrijf feliciteerden het bestuur met het vierde lustrum, waarbij vele geschenken werden overhandigd. De heer Dijst dankte een ieder voor de vele sympathieke woor den, de cadeaus en de prachtige bloem stukken en in het bijzonder voor de wis selprijs, waarmee hij zeer verguld was. Hierna werd door conferencier André Kaart een amusementsprogramma aan gekondigd, waaraan meewerkten Zus Selvera, Roland Wagter, de Globetrot ters, de Fratelli's en het trio Sound Music. Tijdens het programma werden door het kantinepersoneel warme hapjes en drankjes geserveerd. Na de pauze werd het amusementsprogramma voort gezet. Tot ieders verrassing waren tegen elf uur tegenover het toneel grote tafels ge plaatst, waarop een goed verzorgd koud- buffet was uitgestald. Het trio Sound Music verzorgde tot na middernacht dansmuziek, wat een afsluiting van deze avond betekende. Nuestro Club de Naipes celebró su vigésimo aniversario en la cantina. Nuestro gerente, el Sr. D. R. van Mar wijk Kooy, presenté una suma de dinero a una fundación para ninos invalidos. El importe se juntó mediante un gran torneo jubilar. Wij willen de directie langs deze weg hartelijk bedanken voor de fraaie wissel prijs, die wij voor ons 20-jarig bestaan mochten ontvangen. Ook onze zuster verenigingen en bazenclub willen wij danken voor de vele cadeaux en bloe men. Klaverjasvereniging AB. Onze directeur overhandigde hierna het bedrag aan de voorzitter van deze stich ting, de heer Th. A. de Vries, die ieder een voor deze forse opbrengst hartelijk dankte. Toen het bedrag van maar liefst Het bestuur van de klaverjasvereniging met hun dames v.l.n.r. M. Soenle (2e secretaris), G. Dijst voorzitterC. van As secretarisH. J. Diederich penning meesteren J. L. Greuter (2e penning meester). In de kantine van onze brouwerij in Am sterdam is vanaf heden een kleine ten toonstelling ingericht van werken van hedendaagse Nederlandse kunstenaars. Deze werken zijn het eigendom van de Stichting Beeldende Kunst in Amster dam. Onze brouwerij neemt deel in deze stichting en krijgt daarvoor elke drie maanden de beschikking over een aantal kunstwerken, welke gedurende die pe riode in onze gebouwen een plaatsje krij gen. Ditmaal kozen wij werken uit van: J. Mensinga (ets), Theodor Heynes (aquarel), Henk Willemse (2 aquarellen), Eugène Brands (gouache), Jan Stroos man (penseeltekening), Rudie Bierman (krijttekening) en Freek van den Berg (aquarel). Al deze kunstenaars zijn woon achtig in Amsterdam. De mogelijkheid bestaat tevens om deze kunstwerken aan te kopen. De prijzen variëren van 100 - tot 200,- hetgeen een zeer aantrekkelijke prijs genoemd mag worden. Inlichtingen bij de heer T. Albers van onze Studio (telefoon 336). 2

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 2