Raad van bestuur benoemde drie adjunct-directeuren PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. 1 HET SPONGAT NUMMER 79 Duizenden seconden geleden was er eens een licht wit plastic bekertje met een paar mooie rib beltjes op zijn borst. De naam van het bekertje was Plok en hij woonde met heel veel broertjes en zusjes in een me talen huis. Het was daar altijd lekker warm en het rook er bovendien heerlijk naar koffie. Ze vertelden elkaar hoe mooi ze eruit zagen en hoe belangrijk ze waren, omdat er eens een dag zou komen waarop hun bastjes gevuld zou den worden met dampende koffie. Ze werden daarna meegenomen en leeg gegoten in een soort gootsteen, die ook wel mond werd genoemd. Als een metalen rondje door een gleuf in hun huis viel ploften ze neer en begon de koffie te stromen. Als ze vol waren, kwamen vijf vingers door de glazen voor deur naar binnen om bun verder mee te nemen. Ze hadden dit alles vaak met elkaar besproken, want ze waren altijd erg verlangend om het echte leven in te mogen. Bovendien wisten ze dat, als ze eenmaal leeg waren, ze toch weer bij elkaar zouden komen in de grote bak. Het was daar dan wel niet zo warm, maar ze konden elkaar toch weer ver halen vertellen over wat ze hadden mee gemaakt en hoeveel ze wel voor de men sen betekend hadden. Maar helaas in het leven van Plok verliep het helemaal anders. Toen hij aan de beurt was geweest, kwam hij niet bij zijn broertjes en zusjes terecht, maar ergens op de grond. Wel riep hij nog zo hard als hij kon: „in de bak", maar de vingers sche nen het niet te horen. Nauwelijks lag Plok op het koude beton of hij kreeg een geweldige trap in zijn lendenen, vloog vijftien meter over de ruwe grond, waar door de ribbeltjes zwaar gekneusd wer den. Doodstil bleef Plok liggen, terwijl de laatste koffieresten op de grond sij pelden Toen de anderen door de glazen deur dit verschrikkelijk schouwspel zagen, sloeg hen de schrik om het hart. Als dit nu de beloning was voor de voor treffelijke diensten die zij geboden had den, zagen zij hun huis tot in lengte van dagen maar liever afgesloten, opdat zij nog lang en gelukkig met elkaar kon den blijven leven. Attendens Met eerbiedige excuses aan Hans Christiaan Andersen De Raad van Bestuur van onze brouwerij heeft, onder goedkeuring van de Raad van Commissarissen, drie nieuwe ad junct-directeuren benoemd. De bekend making geschiedde op 12 februari j.l. De nieuwe adjunct-directeuren zijn: Mr. J. C. Bossard, 58 jaar en woon achtig in Santpoort. Mr. Bossard is sinds 1 maart 1959 secretaris van onze Ven nootschap en voorts Hoofd van de af- Mr. J. C. Bossard delingen Secretariaat en Juridische Za ken. De heer Bossard kwam op 1 mei 1930 in dienst van de Anistel Brouwerij. Op 15 februari 1950 werd hem procura tie verleend. Drs. A. J. de Roy, 46 jaar oud en woon achtig in Amstelveen. Drs. de Roy is econoom en sinds november 1966 hoofd van de afdeling Organisatie en Planning. De heer De Roy kwam op 1 augustus 1957 in dienst van onze brouwerij en was van juni 1962 tot november 1966 Secretaris van de Raad van Bestuur. Op 1 juni 1963 werd hem procuratie ver leend. Ir. J. Boonen, 43 jaar en woonachtig in Hilversum. Ir. Boonen is Bedrijfs- ingenieur van onze brouwerij en Hoofd Brs. A. J. de Roy van de Technische Dienst. De heer Boonen kwam op 1 september 1959 bij de Amstel Brouwerij en werd 1 januari 1960 procuratiehouder. Met de benoeming van de heren Bos sard, De Roy en Boonen is het aantal adjunct-directeuren thans gebracht op zeven. Ir. J- Boonen

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1