Jury bekroonde inzendingen teken- en schiiderwedstrijd PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. AMSTEL Behoort U ook ET SPONGAT NUMMER 78-8 FEBRUARI 1968 Met veel genoegen kunnen we thans de uitslag bekend maken van de teken-, schilder- en collage-wedstrijd, die de re- daktie van Het Spongat lanceerde in het kerstnummer van eind vorig jaar. Hoe wel het aantal inzendingen ver onder de verwachting bleef, was de kwaliteit van de werkstukken toch van een zeer behoorlijk peil. Er is met veel enthou siasme gewerkt en gebruik gemaakt van een groot aantal technieken. Bij het toe kennen van de prijzen hebben we een indeling in leeftijdsgroepen aangehou den. Voor elke groep is - gelet op het beperkte aantal inzenders - één prijs beschikbaar gesteld, met uitzondering van de groep 9-, 10- en 11-jarigen, waar van een groot aantal inzendingen binnen kwam. Jongste deelnemer slechts 4 jaar oud Bij de allerkleinsten, in leeftijd tot en met 5 jaar, werd het werkstukje van de 4-jarige Mercedes van Brunschot be kroond. Zij vouwde papieren scheepjes, plakte die op een 'zee van papier' bezet met grillige rotsen. Erg leuk gedaan. Zij krijgt als prijs een doos vol kleurrijke vellen vouwpapier. Mercedes woont in Amsterdam. Carla Lourens heeft met veel geduld en toewijding gewerkt aan een uit papier snippers opgebouwd mannetje, waarmee ze in de categorie 6-, 7- en 8-jarigen de eerste prijs kreeg. Carla is 8 jaar en woont in Mijdrecht. Aardig in deze col lage is vooral de kleurschakering en de werking van de scheurrandjes. Zij ont vangt een aardige knutseldoos. Pop van lapjes en papier-maché Hans Niël uit Heemstede (10 jaar) te kende een zwerversfamilie in bonte kle ren, die met veel plezier een fliptopper van een flesje Amstelpils afslaat. Een leuk idee, dat we graag belonen met een grote doos Wasco-kleurstiften. In dezelfde leeftijdsgroep (9, 10 en 11 jaar) kregen we een alleraardigste pop, gemaakt van lapjes en papier-maché. Vooral de expressie in het gezicht is bijzonder goed getroffen. Een knap stukje werk van de 10-jarige Isabel van Brunschot uit Amsterdam, dat we hierbij graag afdrukken. Zij ontvangt als prijs een hobbydoos. 'Samen pils, ja gezellig' Zeer veel bewondering heeft de jury voor de gouache van de 14 jaar oude Rob Jager uit Amsterdam. Zijn werkstuk getuigt van veel fantasie en roept - vooral door de felle kleuren en amusante figuurtjes - een heel wonderlijk wereldje op. Alles draait om 'Amstel Bier' en in die zin is de kreet: 'Samen Pils, ja gezel lig' een heel aardig variant. Rob behaal de in de groep 12-, 13-, 14- en 15-jarigen de eerste prijs: een fijne aquareldoos. Omdat zijn inzending over het geheel genomen de beste en de meest originele is, heeft de jury besloten aan Rob Jager bovendien de aanmoedigingsprijs toe te kennen. Bravo. (lees verder pagina 2) De 10-jarige Isabel van Brunschot maak te onderstaande pop van lapjes en papier- maché. Zij won daarmee in haar groep een eerste prijs. tot die mensen, die 's ochtends zo graag naar de ochtendgymnastiek luiste ren zonder daaraan deel te nemen? De gedachte, dat op dat moment enige dui zenden mensen met rode hoofden met de rug op de vloer liggen te fietsen, stemt ons altijd bijzonder gelukkig. Zij wel, wij niet. Voor ons is opstaan, wassen en tandenpoetsen al gymnastiek genoeg. Eigenlijk moeten wij zeggen, was genoeg, want vandaag zijn wij plotseling van ge dachten veranderd. Wij lazen namelijk in het Duitse tijdschrift „Mens en Ar beid" een artikel over de grote gevaren van lichamelijk gedraineerde arbeid. Over de bezwaren van de geestelijk ge draineerde arbeid hebben wij in deze kolom reeds eerder het één en ander gezegd, doch nu is ons duidelijk gewor den, dat ook ons lichaam ernstig be dreigd kan worden. Als er nu maar geen trams, bussen en auto's waren, dan liep het allemaal nog wel los. Dan kregen wij nog wel genoeg beweging. In de week-enden is het echter al niet beter gesteld, omdat de overgrote meerderheid meer aan passieve- dan aan actieve sport beoefening doet. De gevaren van een „zittend" leven mo gen wel als voldoende bekend worden verondersteld. Die gevaren worden nog versterkt als men op een brouwerij werkt, tenzij men niet van bier houdt natuurlijk. Als remedie tegen eventuele kwalen stelt de schrijver van het artikel o.m. voor, dat de kantoorkrukken en de lessenaars weer van zolder gehaald worden. Immers afwisselend zitten, staan en lopen is een heilzaam middel om het lichaamsgewicht te beperken, de spieren te oefenen en de goede lichaamshouding te bewaren. Gymnastiek tijdens de kantooruren is o.a. door de PTT enige jaren geleden ingevoerd. Ook in Japan en Zweden schijnt men aan de lichamelijke oefening in bedrijven veel aandacht te besteden. Sommige kantoren en bedrijven hebben zelfs eigen zwembaden, waarin verplicht gezwommen wordt (jawel, gemengd). Het voordeel van zwemmen is bovendien aldus het artikel - dat door de zwem broek de status verschillen vervagen. Wij hopen dat bovenstaand bericht voor eenieder een stimulans vormt om aan stonds deel te nemen aan de OASE 1968 en daarvoor reeds nu te gaan trainen door wél ochtendgymnastiek te doen. Wij zijn daarmee vanmorgen begonnen. Attendens. 1

Amstel - Het Spongat | 1968 | | pagina 1