Spelregels voor de nieuwe kantine Personeel nieuwbouw (HBM, Kondor etc.) 13.15-13.45 uur Velen hebben de laatste weken even tijd kunnen vinden om de op de vierde etage van het vatengebouw gelegen nieuwe kantine te bezichtigen. Opval lend was het dat de reacties niet veel verschilden: fantastisch, erg mooi, mo dern etc. waren veel gehoorde uitdruk kingen. De opzet om voor alle werkne mers een ruimte te scheppen, waar men rustig al dan niet meegebrachte etens waren kan nuttigen, is - mede dankzij onze technische dienst - uitstekend ge slaagd. Maandag 3 oktober te 16.30 uur zal de opening plaatsvinden, waarvoor behalve „officials" alle werknemers met 25 dienstjaren of meer werkzaam in Am sterdam, zullen worden uitgenodigd. Van 17.00 tot 17.45 uur bestaat voor iedereen gelegenheid om te komen kijken. Het is begrijpelijk dat de kantine voor een ieder bestemd is. In de ochtend- en middagverstrekking van resp. koffie en thee komt geen ver andering. In de ontvangstkelder wordt niet meer gedekt; evenmin zal tussen 12.00 en 14.00 uur koffie of thee wor den verstrekt. Lunchen op de kantoren is niet meer toegestaan. Personeel van het hoofdkantoor dient gebruik te maken van de kantinelift die zich bevindt in de expeditieruimte begane grond. Personeel werkzaam in de barak kan via het trappenhuis en de vierde verdieping van de bottelarij de kantine bereiken. In geen geval kan gebruik worden gemaakt van de lift in de driehoek. Ter bevordering van een vlot verloop wordt het zogenaamde cafetariasysteem toegepast. Dit houdt in dat u bij binnen komst aan één der uitgifteruimten een serveerblad neemt. Hierop moet u ver volgens bestek (eventueel servet), bord en kop en schotel zetten. U ontvangt ter plaatse de koffie en gaat vervolgens in de zaal uw plaats innemen. Een tweede kop koffie wordt in de zaal geserveerd. Bent u klaar met eten, dan neemt u het blad met het serviesgoed weer op en brengt dat naar de plaats waar u het ontvangen hebt. Dit zal zich echter van zelf wijzen; volg in den beginne de aan wijzingen op van het bedienend perso neel. Bier dient direct bij binnenkomst genomen te worden. Is men ecnrpaal gezeten, dan kan geen bier meer wor den verstrekt. Om een goede doorstroming te bevor deren en lange wachttijden te voorko men was het noodzakelijk de lunchtijden wat te verleggen. Deze worden nu als volgt: Bottelarij le ploeg series 11.30-12.00 uur Bottelarij restploeg, gistkelder, legerkel- der, spoelplaats, tapkelder en overige niet in dit staatje vermelde afdelingen 12.00-12.30 uur Bottelarij 2de ploeg series, walpersoneel -(- heftruck- en lorrierijders expeditie 12.20-12.50 uur Alle onderhoudsafdelingen, magazijnen en Poviet 12.45—13.15 uur Expeditiekantoor 12.15-13.00 uur Kantoor technische dienst, kantoor Po viet en hoofdkantoor 12.45-13.30 uur Aan het buffet halen de werknemers zelf hun voedsel en drank. Na afloop van de maaltijd dienen borden en couverts aan een ander deel van het buffet te worden afgegeven. Vanzelfsprekend is deze indeling niet van toepassing als door aflossing van werk, aansluitende pauzes moeten wor den gegeven. Evenals voorheen blijven deze uitzonderingen bestaan, echter met inachtneming van de nieuwe tijden. Het gebruiken van een koffiemaaltijd in de kantine voor zakelijke doeleinden met relaties kan alleen vanaf 13.00 uur plaatsvinden. Van tevoren dient dan de kantinebeheerder te worden gewaar schuwd. De betaling in de kantine zal contant dienen te geschieden. Alleen koffie wordt verstrekt op bon. De nu voor de weekloners geldende bonnen kunnen nog opgebruikt worden, daarna wordt alleen nog op de reeds in het bedrijf in gebruik zijnde roze bon nen koffie verstrekt. In de onmiddellijke omgeving van de kantine zullen enige automaten worden aangebracht, waar men na inworp van een kwartje vijf bonnen ontvangt. De kantine zal van 7.30 tot 8.15 uur geopend zijn voor het afhalen van kof fie voor de afdelingen die hiervoor ook nu in aanmerking komen. De ver strekking zal nu plaatsvinden in ketels, waarna op de afdeling de koffie uitge schonken kan worden in flesjes of bekers. In de kantine worden geen fles sen meer gevuld. Van 8.15 tot 9.15 uur en van 9.45 tot 11.15 uur is de kantine gesloten. Tevens zal voor verkoop de kantine ook ge sloten zijn vanaf 14.15 uur. Om 18.00 wordt de kantine gesloten. Nabij het kleedlokaal wordt voor de nachtdienst etc. een aparte ruimte gemaakt. Werk mede aan het schoonhouden van de kantine, gebruik de voorwerpen waarvoor zij bestemd zijn: as in de as bakken, vuil en afval in de in ruime mate aanwezige afvalbakken. Houd de toiletten schoon en trap geen sigaret uit op de vloer. Kortom: doe alsof de kantine van uzelf is. Natuurlijk zullen er in het begin klach ten zijn, daar is in voorzien; gezonde kritiek wordt gaarne aangehoord door de kantinecommissie, bestaande uit mej. Koldijk en de heren Schellingerhout en Eyck. Ook met goede suggesties kunt u bij hen terecht. De exploitatie van de kantine is in han den van de Volksbond. De heer Joosse zal als kantinebeheerder optreden. Hij wordt geassisteerd door een vijftal dames. Verantwoordelijk voor het geheel is onze chef interne dienst, de heer H. A. Hesse. Personeelsverenigingen welke na werk tijd van de kantine gebruik willen maken, dienen zich bij hem te vervoe gen (toestel 442).

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3