Spreekuren Agenda ONS leven in de brouwerij Onder de vloer van het hoofdkantoor Voor de goede orde laten wij hieronder nog eens de spreekuren volgen van de verschillende functionarissen in Amster dam. Men kan van deze spreekuren ge bruik maken zonder aankondiging; val len de uren binnen de normale werktijd dan is wel de toestemming van de directe chef vereist. Maatschappelijk Werkster, Mej. H. A. Bosker dagelijks 12.30-13.00 uur ma., wo. en vrij. 17.00-17.30 uur Tandarts, Th. A. de Vries dagelijks 15.00-15.30 uur Controlerend geneesheer, D. B. Kagenaar dagelijks 10.30-11.00 uur Bedrijfsarts, A. N. Pappie dagelijks 8.15-9.00 uur Hoofd personeelszaken, vrijdag 16.00-17.00 uur Personeelszaken/bedrijf dagelijks 12.00-13.00 uur Afdeling loonadministratie do. en vrij. 12.00-13.00 uur en 17.00-17.30 uur Kleine commissie uurloners (fabrieks- cantine) di. en do. 12.00-13.00 uur wo. 9.00-9.30 uur. (Slot van pagina 2) ber-Divisie, die zijn oude dag in Artis heeft gesleten. Zoals op ieder dier dat daar sterft, werd ook op Kees sectie ver richt teneinde vast te stellen waaraan hij was overleden. Door tussenkomst van jhr. Six van Hillegom (commissaris van Artis) werd de kop geprepareerd en kwam in de kelders te hangen. Nu zijn er weieens mensen die dit verhaal niet kennen en als enormiteit lanceren dat daar de enige bok hangt die de directie heeft geschoten De Gijsbreghtkelder werd vroeger raads- kelder genoemd, naar het Duitse Rats- keller (bierkelders waren vroeger veelal onder het raadhuis gevestigd); thans noemt men de achterkelder nog raads zaal (vroeger hertenkamer vanwege de vele geweien). Er staat een grote kast die vroeger een slijterij heeft gesierd; hierin bevinden zich oude vaatjes en flessen. Daar tegenover is een vitrine met tinnen kannen en kroezen en druk werkjes uit vervlogen tijden. Daarnaast is een compleet stel kuipersgereedschap pen te bewonderen, herinneringen aan de periode waarin in (in letterlijke zin!) nog veel gekuipt werd in ons bedrijf. Verder is er een zitje alsmede een tap kast, bestemd voor hele kleine groepjes. Tenslotte zijn er de ruime, goed geoutil leerde keuken en het kantoortje van de heer Warmenhoven, die de leiding heeft van de kelderorganisatie. Gemiddeld dertigduizend mensen bezoe ken jaarlijks de kelder; deze zijn af komstig uit alle lagen van de samen leving, zowel Nederlanders als buiten landers. Hoge bezoekers zijn er ook ge weest: voor de oorlog prins Hendrik en prins Bernhard, die ook na de oorlog gast is geweest. Dat was o.a. in 1954, hetzelfde jaar waarin Audrey Hepburn en Mel Ferrer een avond in de kelder doorbrachten ter gelegenheid van een propaganda-actie ten behoeve van de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers. Ook is er geschaakt en wel simultaan. Dat gebeurde 26 maart 1942: de oud-wereldkampioen dr. Max Euwe tegen enkele tientallen Amstel- amateurs, van wie er niet één won. Tot de laatsten die door dr. Euwe werden uitgeschakeld behoorde de heer Tasma. „Ik heb het toch maar lang volgehou den", zei deze tot de grootmeester. „Ik schakel altijd eerst de sterksten uit", was het ontnuchterende antwoord - een fraai geval van dubbel mat Op 1 mei hoopt de heer W. J. Eerman, voorman in de bottelarij, de dag te her denken waarop hij vijfentwintig jaar geleden in dienst kwam. Aangezien deze datum op een zondag valt, zal de hul diging plaatsvinden op vrijdag 29 april, half vijf in de Gijsbreghtkelder. El sehor Eerman de la Botelleria cumpli- ra el primer de Mayo 25 anos de ser- vicio en la empresa, y sera homenajeado en el Gijsbreghtkelder el Viernes 29 de A bril a las 16.30 horas. Do. 28/4 - 12.40-13.00 Kerkdienst Nabeschouwing B.Z.B-totaaloefening Vr. 29/4 - Clubavond klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging Clubavond tennisvereniging Za. 30/4 - Verjaardag H.M. Koningin Juliana Ma. 2/5 - Cursus Technisch Engels Vr. 6/5 Clubavond klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging Clubavond tennisvereniging Za. 7/5 Vissen op de Waddenzee - 06.00 v. d. brouwerij Ma. 9/5 - Cursus Technisch Engels Do. 10/5 - 12.40-13.00 Kerkdienst Wo. U/5 - Diploma-uitreiking bedrijfsschool Vr. 13/5 - Clubavond klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging Clubavond tennisvereniging Za. 14/5 - Eerste vakantiedag voor 1ste vakantieperiode Landelijke opleiding LOTNS Instruktiemiddag BO en IO kader Dans- en slotavond bedrijfszelfbescherming In dienst in Amsterdam Mej. D. Tol, Poviet H. van Wijnen, Thuisverbruik In dienst in Helmond C. L. Meeuws, Bottelarij Th. Rooyakkers, Technische Dienst M. Bexkens, Expeditie M. M. Maas. Bottelarij Th. J. Gruyters, Bottelarij A. van Lierop, Bottelarij P. J. v. d. Beek, Exp. Helmond G. G. J. v. d. Water, Bewaking Helmond Uit dienst in Amsterdam A. H. Oostwal. Brouwhuis W. Willemse, Brouwhuis H. M. de Best, Poviet N. M. Deden, Expeditie J. K. Voorthuizen, Expeditie J. Lopez Hbrunedo, Expeditie H. A. Baste, Bottelarij Overgeplaatst A. A. Janssen, van Bedrijfslaboratorium naar Legerkelder J. v. d. Wende, van Amsterdam naar Hel mond (Bierl. monteur) Geboren: Josefa, d.v.h. echtp. Parra-ZuranoUribe Parra (Bottelarij) Johannes Robertus Antonius, z.v.h. echtp. Riesenbeck-van Spankeren (Bott.) Vincent, z.v.h. echtp. v. d. Beek-Rijkeboer (Export) Getrouwd S. Muller met mej. J. A. P. van Veelen (Horecasector) 4

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4