Ideeën beloond Ook voor de Spanjaarden Bouwen en installeren Buitenlandse bezoekers Gouden ring als wielerprijs Afscheid van de heer W. Siootmaker 3 De heer Adriaans (Tapkelder Helmond) maakte de bedrijfsleiding erop attent, dat in de tapkelder met het schoon cir culeren van de apparaten ongeveer de helft aan konozol en ongeveer de helft aan chloramine per week te veel ge bruikt worden. De oorzaak hiervan ligt in het feit,, dat de chloraminetank 50 hl kan bevatten en de tapapparatuur slechts 20 hl. Door de tank slechts voor de helft te vullen werd bovengenoemde besparing verkregen. Door even verder door te denken bij zijn dagelijkse werk bewees hij èn de brouwerij èn zich zelf een dienst: 135— beloning, (idee H/270). Om bij het tappen van flessen en vaten te kunnen zien, hoeveel druk erop de koolzuurgasleiding staat, waardoor even tuele fouten voorkomen kunnen worden, heeft de heer v. d. Broek (Lagergebouw Helmond) voorgesteld een manometer te plaatsen. Beloning 30,-. (idee nr. H/277). De heer Helleman (Contracten) stelde voor aan ons briefhoofd enkele kenmer ken toe te voegen, zodra er opnieuw be steld wordt. Beloning 20,—. (idee nr. 274). Aanmoedigingspremies ontvingen: De heer Eyck (Public Relations): 15,—. De heer v. d. Broek (Lagergebouw Hel mond): 10,—. N.B. Bovengenoemde inzenders ontvin gen tevens de Paasverrassing. Afgewezen werden de ideeën: nrs.: 229, 241, 246, 247, 251, 280, 282, 283, H/271, H/275 en H/278. Het Spongat is ons personeelsblad, dat o.a. dient die delen van het bedrijf die u, doordat u in een heel andere sector werkt, niet zo goed kent, aan u voor te stellen. Contact leggen is dus een van de doelstellingen die door het personeels blad worden nagestreefd. Dat contact geldt natuurlijk ook voor onze Spaanse medewerkers en wij zijn derhalve be- bonnen - zij het op kleine schaal - Het Spongat ook voor hen een beetje toe gankelijk te maken door het publiceren van de foto-onderschriften in de Spaanse taal. Wij vertrouwen dat de Spanjaarden dit zullen waarderen en dat de Neder landse collega's begrip voor dit streven zullen hebben - ook al vermindert door die vertalingen de ruimte die beschikbaar is voor bijdragen in het Nederlands. Het monteren van de nieuwe stoomketel in ons ketelhuis vordert goed en de in stallatie heeft deze week kunnen proef- stomen. De bouw van ons expeditiecentrum is nu in een zodanig stadium gekomen dat men verwacht dat het eind januari 1967 compleet in bedrijf gesteld kan worden. Een groep Amerikaanse wederverkopers is van donderdag 14 tot woensdag 20 april de gast geweest van de Amstel Brouwerij. Het waren winnaars van een wedstrijd, waarbij het erom ging in een bepaalde periode zoveel mogelijk Am- stel bier te verkopen. Ook Franse afnemers waren de afge lopen dagen onze gasten en wel van zondag 24 tot dinsdag 26 april. Deze z.g. Amicale Pousset brengt ieder jaar, met steeds wisselende deelnemers een bezoek aan ons land, onder leiding van de heer F. Cadro, de importeur van ons bier in Frankrijk. IDEEEN 1YTT777 Deze massief gouden ring, versierd met een half vat en het woord Amstel, is de extra prijs, die de Amstel Brouwerij heeft uitgeloofd voor de winnaar van de Amstel Gold-race '66 die op 30 april wordt verreden. El sabado 30 de A bril proximo se cor- rera, por primera vez en Holanda, una carrera ciclistica clasica para 120 pro- fesionales, en la cual participaran mu- chos profesionales de fama mundial. Nuestra empresa es la organizadora de esta carrera la cual ha sido denominado Amstel Gold-Race '66". Esta sortiga de oro, adornada con medio barril con inscripción Amstel", ha ofrecida nuestra empresa como premio extra. onze oudste werknemer El senor Siootmaker, nuestro compahero con la mayor cantidad de ahos de ser- vicio en la empresa de todos, se despe- dira el Lunes 2 de Mayo a las cuatro y media de la tarde en el Gijsbreghtkelder. Op maandag 2 mei om 16.30 uur zullen wij afscheid kunnen nemen van de oud ste werknemer van ons bedrijf, de heer W. Siootmaker, onderbaas bij de tech nische dienst. En met het vertrek van deze uiterst vak bekwame medewerker behoort ook weer een stukje brouwerijgeschiedenis tot het verleden. Op 23-jarige leeftijd trad op 30 novem ber de jongeman Siootmaker in dienst van onze onderneming als koperslager- pijpmonteur. Het duurde niet zo heel lang of betrokkene kon worden gekwa lificeerd als de meest bekwame koper slager. Dit was de reden waarom hij werd belast met de opleiding van jonge vaklieden. Zeer vele mensen zullen met grote dankbaarheid denken aan hun vroegere leermeester. Na een aantal jaren gewerkt te hebben als tijdschrijver in de smederij werd de heer Siootmaker per 1 juni 1952 be noemd tot onderbaas. Toen de heer Siootmaker in 1962 met pensioen zou gaan, werd hem door de di rectie verzocht nog enige tijd aan te blijven aangezien men zijn kennis en er varing nodig had voor de verbouwing van het brouwhuis en daarna de filter kelder. Zo zal dan a.s. maandag eindelijk de dag zijn aangebroken waarop de heer Sloot- maker van zijn welverdiende rust kan gaan genieten. Er zullen dan nog heel wat oude her inneringen worden opgehaald!

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3