Totaal aantal Gemelde ongevallen le KWARTAAL 1965 1966 355 190 Totaal aantal Ongevallen met verzuim le KWARTAAL 1965 1966 32 Verzuimdagen le KWARTAAL 1965 1966 395 96,5 44,5 De twee kortste staafjes (8 en 44,5) duiden aan hoe de situatie eruit had gezien indien veiligheidsschoenen gebruikt waren. Este grafico muestra la baja, de la cantidad v de gravedad, de los accidentes habidos en nuestra empresa por el uso de calzado de seguridad. Wondt de veiligheids- commissie overbodig Is het verwonderlijk dat wij het hierbij geplaatste diagram met grote voldoening aan u laten zien? Het geeft de gunstigste wending aan die de hoeveelheid en de ernst van de voet ongevallen in ons bedrijf neemt. Dit resultaat is gevolg van de medewerking die wij hebben gekregen, speciaal van de Kleine Commissie, Personeelszaken, Interne Dienst, Medische Dienst en de Raad van Bestuur. De invoering van twee belangrijke soorten beveiligings middelen (veiligheidsschoenen en veilig- heidsbrillen) is voor een groot deel mo- gelijk geworden door hun medewerking. Evenmin willen wij de afdelingschefs onvermeld laten, want deze hebben vol ledig achter het gebruik van de schoenen en brillen gestaan en het tevens mogelijk gemaakt dat andere gevaarlijke situaties in hun afdeling verholpen worden. We zijn op de goede weg, dat bewijzen de hier volgende cijfers op ondubbel- Vervolg van pag. 1 een soort hardsteen. De banken, stoelen en tafels zijn van iepenhout, een materi aal dat men in de meubelfabricage zel den tegenkomt omdat het enorm vatbaar is voor houtworm als het stilstaat. Daar om werd het vroeger wel veel gebruikt voor koetsen; stond een rijtuig echter een jaar in het koetshuis, gegarandeerd dat er houtworm in kwam. We kunnen dit in de kelder goed merken: de tafels en stoelen die regelmatig worden ge bruikt hebben geen houtworm, de veel minder gebruikte banken hebben er wel last van. Maar mooi en apart is deze houtsoort wel. Dat is trouwens de hele kelder, sfeervol en smaakvol. In de loop van de jaren hebben vroegere directeuren de kelder behangen met de bewijzen van hun succesvolle jachtpar tijen; zo schijnen de everzwijnen uit de muur te springen en balderende auer- hanen flankeren de groteske kop van een eland boven de open haard. Sedert de laatste verbouwing is de kop van Kees de bok niet meer opgehangen. Kees was de mascotte van de 7 Decem- (Slot op pag. 4) zinnige wijze en als we zo doorgaan (hetgeen zowel het personeel als de brouwerij ten goede komt) zal de veilig heidscommissie spoedig overbodig zijn. In de periode van januari, februari en maart 1965 bedroeg het aantal onge vallen 355, waarvan er 32 verzuim tot gevolg hadden; het totale verzuim be droeg 395 dagen. In dezelfde periode in 1966 was het totaal aantal ongevallen 190, waarvan 11 met verzuim; het aantal verzuimdagen bedroeg nu 96,5. Van de elf ongevallen die verzuim ten gevolge hadden, hadden er drie (met een totaal van 52 verzuim dagen) voorkomen kunnen worden wan neer er van de verstrekte veiligheids schoenen gebruik zou zijn gemaakt. De foto die wijlen Jan Schiet enkele jaren geleden maakte van een kelder vol geënsceneerde gezelligheid. 2

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2