^pilsenerI j; PILSENER PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. VERKOOPDAG IN HELMOND Fliptopper nu ook op flessen pils DE NAR HET SPONGAT NUMMER 32 - 31 MAART 1966 Op donderdag 24 maart is het voltallige personeel van de commerciële buiten dienst in Helmond in onze nieuwe kan tine bijeen geweest om aldaar onder meer mededelingen te krijgen over de verschillende aspecten van de verkoop in de jaren 1965 en 1966. De heer Kranenberg, die de vergadering leidde, gaf in kort bestek enige mede delingen over de ontwikkeling van de verkoop in de verschillende sectoren in het afgelopen jaar en sprak onder meer zijn grote tevredenheid uit over het feit dat met name in de 45 cl pilsverpakking een bijzonder veel grotere omzet is be haald dan in het jaar 1964, zelfs in aanmerking genomen de bevoorradings- golf in de maand december 1965. Het komt erop neer dat wij in 1965 ca. tien miljoen pullen pilsener meer hebben verkocht dan in 1964. De heer Kranenberg deelde mede dat de directie heeft besloten om met ingang van 1 april nu ook, t.b.v. het thuisver- buik en de daarvoor specifiek geëigende horecabedrijven de 30cl flessen pils te voorzien van de fliptoppersluiting. Er werd in de toespraak van de heer Kranenberg speciaal gewag gemaakt INHOUD «I CL. ZWAAR BIER |f |MMSm OUD EN NIEUW Links een etiket en een fliptopper met de oude tekst; rechts de nieuwe aanblik, aanblik. Nuestras etiquetas y tapas coronas han cambiado de aspecto, a la izquierda las antiguas y a Ia derecha las nuevas. Tambien las pequehas botellas de pilse ner tendran su .Fliptopper" (tapa corona que no require abridor). van de grote waardering die er bij de commerciële dienst leeft voor de wijze waarop de technische dienst de commer ciële mensen deze mogelijkheden in de verkoop thans geeft. Na de toespraak van de heer Kranen berg kwam de heer Avis aan het woord die de a.s. reclamecampagne voor de binnenlandse sector toelichtte en ook een inzage gaf in het materiaal dat, met name in de winkel- en slijterssector, daarvoor gebezigd zal worden. In de loop van de komende maanden zal een ieder deze uitingen in de dag bladen en op de afzetpunten kunnen gewaarworden. Na afloop van de morgenbijeenkomst was er een Brabantse koffiemaaltijd, waarna in de middaguren nog verschil lende instructiebijeenkomsten plaatsvon den, terwijl de dag besloten is met een bijeenkomst in de kantine van ons be drijf in Helmond. Medewerking gevraagd van enkele werknemers Gaarne verzoeken wij enkele medewer kers van verschillende leeftijdsgroepen en van beide sexen zich beschikbaar te stellen voor het testen van een speciaal soort bier, dat binnenkort op de markt zal worden gebracht en waarop inmid dels octrooi werd aangevraagd. Deze geselecteerde groep zal een zg. testcommissie vormen die ook voor an dere smaakproeven zal worden inge schakeld. Door de afdeling research werd al lange tijd gezocht naar een middel om de in vloed van temperatuurwisselingen te verminderen omdat daardoor smaak- veranderingen kunnen optreden. Het la boratorium is erin geslaagd een tempera- tuurstabilisator in het bier te brengen, waardoor het bier veel minder gevoelig wordt voor temperatuurschommelingen. Het mag bekend zijn dat deze tempera tuurveranderingen afhankelijk zijn van de soortelijke warmte van de vloeistof. Bij een hoge soortelijke warmte treden minder snel temperatuurschommelingen op. Door een nieuwe speciale waterbe handeling wordt een soortelijke warmte bereikt van 97J^. Bij de bereidingswijze van bier met dit slot op pag. 2) is een figuur uit de middeleeuwen die nog altijd zeer tot onze verbeelding spreekt. Het was meestal een dwerg of een mismaakt mannetje die het publiek bij openbare vermakelijkheden moest amuseren. De hofnar bad een wat ruimere taak want hij moest behalve gek doen bovendien op voorzichtige sarcastische wijze het hele doen en laten van een monarch aan de kaak stellen. Dit voorhouden van een spiegel doen heden ten dage ook onze grote con ferenciers. Ook zij stellen onze heilige huisjes aan de kaak en ook zij geven ons een inzicht in de betrekkelijkheid van alle zaken die wij zo ernstig nastreven. Het bovenstaande schoot ons in ge dachten toen wij onlangs iemand hoor den opmerken dat het wellicht goed zou zijn wanneer in een bedrijf een hofnar werd aangesteld. Wij vonden dit een originele gedachte en wij konden daarom niet nalaten daar even verder over te filosoferen. Belangrijk lijkt ons in eerste instantie de taakomschrijving. Wij dachten aan het volgende. Betrokkene verzorgt dagelijks zelfstandig een dosis humor terwijl hij de zorg heeft voor een goede door stroming van alle in het bedrijf voor komende anecdotes, moppen en practical jokes. Hij geeft adviezen bij interne promoties; hij houdt jubileumspeeches en andere gelegenheidstoespraken. De bedrijfsnar is verantwoordelijk voor een opgewekt en speels bedrijfsklimaat. Ten einde deze verantwoordelijkheid te kun nen dragen, krijgt hij de bevoegdheid zich overal in het bedrijf op te houden, vergaderingen bij te wonen, foto's te maken, zich niet alles te bemoeien en indien hij dat nodig oordeelt overal te spreken. In de advertentie waarin deze functio naris wordt gezocht komen de volgende regels voor: „Voor deze zelfstandige uitstekend gehonoreerde functie dienen gegadigden zich persoonlijk in ambts- kleding te melden in de raadskelder waar zij een proeve van bekwaamheid dienen af te leggen tegenover de ondernemings raad." Is dit alles zo'n gekke gedachte? Of zouden wij zelf een beetje humor kunnen mengen door ons dagelijks werk? Attendens 1 'amstee

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 1