no,- Met een schop gered Ideeën beloond Toon uw L.B. Agenda Vakantiehuisjes ONS leven in de brouwerij De heer Bisschop (Bottelarij) heeft met zijn idee enkele belangrijk technische verbeteringen aangebracht aan de spon- schroeven. Hierdoor zullen de klanten (b.v. de hof meesters) aanzienlijk veiliger werken en minder klachten naar voren brengen. Het idee is uitgevoerd en beloond met 100,-. A anmoedigingspremies: no. 56: de heer Hesse 25,-. no. 90: de heer Haarmeijer 25,-. no. 102: de heer Duursma 25,-. no. 184: de heer Jacobs 15,-. no. 234: de heer Vermij 15,-. no. 244: de heer De Winter 5,-. Afgewezen zijn de ideeën: nrs.: 181, 199, 216, 231, 237, 242, 256, 260, 261 en 262. Ons personeelsmagazijn dat sinds 1 no vember is geopend blijkt in een behoefte te voorzien. De verkoop geschiedt uit sluitend aan het personeel en daarom is bepaald dat de klant zijn legitimatie bewijs moet tonen, want de verkoopsters moeten zekerheid hebben dat de klant tot het personeel behoort. Het blijkt dat tegen dit tonen van het legitimatiebewijs bezwaren bestaan, maar niettemin moet hieraan de hand worden gehouden en men wordt daarom dringend verzocht het de dames niet moeilijk te maken maar het legitimatiebewijs te laten zien, zonder dat daarom altijd weer moet wor den gevraagd. Weer een miljoen hectoliter De Nederlandse brouwerijen hebben in 1965 voor het eerst binnen een jaar meer dan een miljoen hectoliter bier uitge voerd: namelijk (inclusief scheepspro- viand) 1.017.302 hl, een waarde ver tegenwoordigend van 79 miljoen gulden, tegenover 72 miljoen gulden in 1964. Er werd naar 140 landen geëxporteerd. Het was vrijdag 11 februari uiterst glad op straat. Wie er niet uit hoefde bleef binnen en wie na het werk heelhuids zijn woning had bereikt, peinsde er niet over om wederom zijn botten te gaan wagen. Maar voor de heer Struiksma lag dat anders: hij moest de prijzen gaan uitreiken aan de winnaars van het kla- verjastoernooi, waarvan de finale in on ze kantine werd gespeeld. Dank zij een paar metalen pannesponzen onder de schoenzolen kon hij zich voortbewegen en toch overeind blijven. Maar anderen waren minder goed toegerust en op een hellend gedeelte naar een brug zag hij dan ook een man vallen, ruggelings, maar dan ook wel zo plat dat de lucht in zijn longen er onder het voortbrengen van een karakteristiek zuchtgeluid werd uitgeperst. Vrijwel gelijktijdig naderde een auto, die in de richting van de geval lene reed. Remmen had geen zin en dus. De heer Struiksma, zag het ge vaar, snelde toe en gaf de man een duw- sohop tegen de schouder, waardoor deze naar de kant van de weg gleed, terwijl de auto aan hem voorbij ging. Een agent die het had gezien klopte de redder bewonderend op de schouder en het slachtoffer putte zich uit in dank woorden. Het voorkomen van een mis schien noodlottig ongeluk was mogelijk geworden door een paar eenvoudige pannesponzen, want zonder dit hulpmid del had deze wonderbare redding nooit op zo'n bijzondere manier verricht kun nen worden. Do. 3/3 - Oefening hulpverleningsdienst - Botbreuken en spalken 12.40-13.00 uur kerkdienst, 's Gravesandestraat. Wika L. N. C. van Ginkel Vr. 4/3 - Clubavond klaverjasvereniging in het leslokaal Clubavond biljartvereniging Persneelsavond Gijsbreghtkelder Ma. 7/3 - Cursus Technisch Engels Wo. 9/3 - Bedrijfsschool - Rep. Scheikunde - Rekenen I EHBO-vereniging - Verbandleer en slotvragen Do. 10/3 - Vrij Vr. 11/3 - Clubavond klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging Za. 12/3 - Visdag visvereniging Altijd Beet Landelijke opleiding LOTUS Instruktiemiddag BO- en IO-kaderleden Ma. 14/3 - Slijterscursus VAKO Cursus Technisch Engels Wo. 16/3 - Bedrijfsschool - voorbereiding brouwerijtechniek EHBO-vereniging - behandeling slachtoffers bij rampen Do. 17/3 - Oefening reddingsdienst - gasbestrijding en snijapparatuur Kerkdienst ds Sillevis Smit Vr. 18/3 - Clubavond klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging Er zijn nog enige vakantiehuisjes beschikbaar. U wordt in de gelegenheid gesteld alsnog in te schrijven. Indien er geen belangstelling van onze zijde bestaat, zullen wij de huisjes aan anderen verhuren. Huisje periode huurprijs 14 dgn. incl Egmond aan de Hoef 2x 14 mei - 28 mei 1966 95,- St. Maartenszee 5x 14 mei - 28 mei 1966 95,- St. Maartenszee 3x 28 mei - 11 juni 1966 95,- St. Maartenszee 2x 11 juni - 25 juni 1966 f 95,- St. Maartenszee 4x 29 aug. - 3 sept. 1966 Egmond aan de Hoef en St. Maartenszee 4x 3 sept. - 17 sept. 1966 L LO 00 amstel 1\w\ DEEEN \V\T777 Idee nr. 231a: In dienst: C. J. v. d. Berg, Gistkelder Mej. Th. A. Pullen, Poviet C. Bruinsma, Interne Comm. afd. Ir A. M. de Boer, Technische dienst Mej. I. M. Peetoom, Bedrijfslab. Uit dienst: A. Ferrer Riera, Legkelder G. Martens, Expeditie D. M. Zand, Bottelarij Mej. F. Ch. T. Grönloh, Hoofdboek houding R. Okx, Bedr.- en Budgetadm. L. Duurland, Poviet Produkten N.V. Geboren: Michael Evert, z.v.h. echtp. Van Zwiete- ring-Nassy (Mouterij) Gehuwd: Th. B. de Vries (Instr. Makerij) met mej. A. C. v. d. Eist A. J. van Rheenen (Smederij) met mej. M. van Boeschoten Mej. F. F. Pais met de heer J. Th. Tulleners (Expeditie) 4

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4