AM STEL Nieuws in en om de Brouwerij A. ALBERS exposeert in het Stedelijk Museum De Nederlander PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nr. 20 - 7 oktober 1965 Deze week ontvingen wij voor een drie daags bezoek een aantal brouwtechni- sche heren, die met de brouwtechnici van de Amstel Brouwerij samen het z.g. technisch consortium vormen. Het zijn de heren: Dr. K. Ladenburg (Falstaff Brewing Corp.), Mr. R. Mar tin en Mr. A. Stock (Molson Brewery), Mr. P. Lumsden en Mr. Taylor Cou rage Barclay), K. Redfern en Mr. Stewart (South African Brewery). Het was voor de 5e maal, dat een der gelijke bijeenkomst plaats vond. Er worden gegevens en ervaringen uitge wisseld, terwijl men elkaar op de hoogte stelt van de technische ontwikkelingen op brouwerijgebied. De vergadering stond onder voorzitter schap van Ir. R. van Marwijk Kooy, ter wijl van onze zijde aan deze discussie onder meer deelnamen: Dr. G. G. A. Mastenbroek, Drs. B. W. Drost, de heer F. E. Gaeng, Ir. W. F. Schipper, de heer V. B. Pelt en de heer Chr. H. J. Dams. Op woensdag 6 oktober, de laatste dag van dit bezoek, werd onze nieuwe ves tiging in Helmond bezichtigd. (Vervolg op pag. 2) Het is waarschijnlijk de eerste maal in de bijna 100-jarige geschiedenis van de brouwerij dat een van haar medewerkers in het Stedelijk Museum exposeert. Het is de heer A. Albers (Chef Reklame Stu dio) die daar van 29 oktober tot 21 no vember met de andere leden van de vereniging van beeldende kunstenaars „De Brug" hun werken tentoonstellen. Ook zal de collectie van de heer Albers te bezichtigen zijn van 9-29 oktober in gebouw „De Zwaan", Keizersgracht 474. Het doet ons veel plezier dat de heer Albers een dergelijke eer te beurt is ge vallen en wij wensen hem van harte ge luk en veel succes met zijn expositie. Wij hopen dat velen onder u een uurtje vrij kunnen maken om deze tentoonstel ling te bezoeken. Steeds meer personen gaan zich voor de schilderkunst interes seren en velen hebben er reeds een vrije tijdsbesteding in gevonden, hetzij door zelf te schilderen, hetzij door het werk van anderen te gaan bekijken. Nederland heeft reeds lang een voor aanstaande plaats in de wereld van de beeldende kunst ingenomen. De Neder landse meesters waren niet alleen be roemd in de tijd van Rembrandt maar ook in deze eeuw zijn er vele Neder landse schilders met naam. Denkt u maar eens aan Van Gogh, Toorop, Sluy- ters en Van Dongen. Gaat u nooit naar een museum? Dan is misschien deze tentoonstelling een goede gelegenheid om eens een kijkje in het Stedelijk te gaan nemen. Mocht u na uw bezoek besluiten dat de moderne kunst niets voor u is, ga dan eens naar het Rijksmuseum. Het zou ons verwon deren, indien u in geen van beide mu seums een aantal schilderijen zoudt vin den die u aanspreken. De heer Albers tijdens de expositie van zijn werk in de kantine, enige maanden geleden. uiterlijk en innerlijk, is de titel van een boekje geschreven door de Leid- se hoogleraar prof. dr. A. Chorus en uit gegeven bij A. W. Sijthoff. Dit geschrift dat onlangs de derde druk beleefde, be vat een psychologische karakteristiek van de Nederlander. Mensen die gein- teresserd zijn in de vraag wie wij eigen lijk zijn, hoe wij ons gedragen en vooral waarom wij zo zijn, raden wij aan dit boek eens ter hand nemen. Wij hebben uit dit geschrift geleerd dat de Nederlanders vele voortreffelijke eigenschappen bezitten zoals bijv. werk lust, volharding, eenvoud, vrijheidszin, doch daarnaast natuurlijk ook minder goede hoedanigheden zoals bijv. de hang naar perfectionisme, gebrek aan fanta sie, verkeerde zuinigheid, e.d. Wij waren bijzonder nieuwsgierig of wij ook iets konden lezen over de herkomst van ons gebrek aan goede manieren waarover wij veertien dagen geleden schreven in deze zelfde rubriek onder het opschrift „op geruimd'. Inderdaad troffen wij dit onderwerp aan. De schrijver verklaart dit gebrek uit het feit dat ons land bevolkt werd door vrije burgers die gevestigd waren in de kleine steden en op het platteland. Deze vrije burgers trachtten privileges te ver krijgen en te handhaven, waarbij van enige leiding door een bepaalde groep - zoals in andere landen - geen sprake was. Deze burgers konden hun individualisme gemakkelijk uitleven in het land van de wijde polders en het vele water. Op het water maakten de kapers en geuzen uit „hoe het hoorde". Dit zou een verkla ring kunnen zijn van die typische ka raktertrek die wij zouden willen aan duiden door „gebrek aan zelfdiscipline". Het resultaat van deze karaktertrek be merken wij dagelijks in bet verkeer. Ook het kwistig rondstrooien van huisvuil in de bossen, in de grachten en in het be drijf zou daarvan het gevolg kunnen zijn, evenals de baldadigheid van de jeugd. Het lijkt ons niet vreemd dat het karakter van een volk voor een belang rijk deel wordt bepaald door zijn ge schiedenis. Wel vreemd achten wij het feit dat het blijkbaar niet mogelijk is zo'n karaktertrek door een beroep op het gezonde verstand uit te schakelen. Jammer! Attendens

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 1