AMSTEL De dag van het jaar Zonnig Helmond beleefde heuglijke dag Het huishoudboekje... PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nr. 1 3 - 1 juli 1965 Ons bedrijf in Helmond is zaterdag 19 juni op feestelijke wijze geopend. Wij weten het allen en velen onder ons hebben het geweten, want om nu maar eens te beginnen met iets wat eigenlijk als laatste behoort te komen: onze directie en vele andere Amstel mensen hebben die zaterdag een zware dag beleefd en ongewone taken niette min op blijmoedige wijze verricht. De dag begon met een persconferentie in de opslag leeg goed, zoals het voorste gedeelte van de bottelarij wordt ge noemd. Hier kwamen ca. dertig ver tegenwoordigers van de dagblad- en vak pers bijeen en hier hoorden zij het pro gramma van deze dag uiteenzetten door de heer A. H. W. von Freytag Drabbe, die sinds kort in ons bedrijf de functie bekleedt van hoofd der afdeling Public Relations en als zodanig ook de con tacten met de pers onderhoudt. Nadat de pers de hal had verlaten ont ving de raad van beheer directieleden van de aannemingsmaatschappij, de Hol- landsche Beton Maatschappij, en het architectenbureau Van Hasselt en De Koning. De heren van de HBM droegen een monumentale vlaggestok over, die bij de ingang van het terrein was ge plaatst, waarna de Nederlandse vlag werd gehesen. Van het architectenbureau ontving de vestiging Helmond een aqua rel, die het bedrijf voorstelde. Het is in het zuiden gebruikelijk een nieuw bedrijf in te laten zegenen en daarom had de directie hiertoe de deken van Helmond, de zeereerwaarde heer W. J. A. van Haaren uitgenodigd, die te kwart voor twaalf in de bottelarij aan wezig was, samen met zijn pastoor. Na de inzegeningsritus, overhandigde de deken een klein bronzen kruis aan de heer Kranenberg die het aan de muur ophing. Voorlopig werd nu het terrein aan de Churchill-laan verlaten, want de journa listen vertrokken met een bus naar hotel Van Tilburg om het noenmaal te ge bruiken, terwijl in hotel De Beurs een aantal genodigden, o.w. minister Bies heuvel en de commissaris van de Ko ningin in Noord-Brabant, dr C. N. M. Kortmann de gast waren van onze di rectie. Zowel hier als bij de journalisten was het menu vermeld op een openings glas, hetgeen de gasten ten geschenke kregen. Inmiddels was op het terrein een ruste loze activiteit gaande, zoals dit al dagen lang het geval was geweest. Hier werd nu de laatste hand gelegd aan de voorbe reidingen teneinde de gasten zo goed (Vervolg op pagina 2) Even na overreiking van de zweep: de paarden staan op het punt de wagen naar buiten te trekken. Bij de bok minister Biesheuvel en ir. Van Marwijk Kooy. Op de bok de koetsier E. Koome. Links is een cameraman in actie. is in vele Nederlandse gezinnen een bekend instituut. Het is een practisch hulpmiddel om te zien waaraan wij ons geld hebben uitgegeven. Het is daarom dat wij ons bijzonder ge lukkig prijzen in dit nummer van ons personeelsorgaan een overzicht te kun nen geven van het jaarverslag. Aan de bedragen in dit huishoudboekje zullen we misschien even moeten wen nen, maar belangrijker dan de grootte van de bedragen lijkt ons de onderlinge verhouding van de bestedingsposten. Hierdoor kunnen wij inzicht verkrijgen van de wijze waarop het omzetbedrag is besteed. Helaas werken nog veel mensen uitsluitend omdat het werk verdienste geeft en niet omdat het werk tevens verdienste heeft. Door het verrichten van arbeid kunnen wij bestaan doch even belangrijk is het dat wij door het werk in staat zijn om onszelf te recht vaardigen. Deze rechtvaardiging maakt ons leven zinvol en de moeite waard. In dit licht gezien, is het van uitermate groot belang te weten wat het resultaat van onze arbeid is geweest. Er is echter nog een aspect dat wij willen noemen nu het jaarverslag over 1964 voor ons ligt. Wij doelen hier op het feit, dat deze resultaten tot stand zijn gekomeii door onze gezamenlijke inspanning d.w.z. door onze totale bedrijfsgemeensehap. Doorgaans staan wij niet zo stil bij het feit dat wij een gemeenschap vormen, met uitzondering van situaties als bij de nieuwjaarsreceptie of bij de opening van ons bedrijf in Helmond of bij een andere manifestatie. Meestal lopen wij elkaar in het bedrijf achteloos voorhij of - ern stiger werken wij elkaar zelfs tegen. Wij beseffen dan onvoldoende dat men sen in een bepaalde gemeenschap op elkaar aangewezen en elkaar nodig heb ben om het doel dat de gemeenschap zich stelt, te bereiken. Wij hopen, da! het kennisnemen van het jaarverslag over 1964 en de bijzonder heden op 19 juni jl. ons meer bewust maken van het feit, dat wij samen de Amstelgemeenschap vormen opdat wij over de resultaten van 1965 net zo ver heugd mogen zijn als over die van het afgelopen jaar. Attendens 1

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 1