Gepensioneerden naar Helmond A0 2 0 0" AMSTEL WP -EXPRES Het hart van de brouwerij Onze oud-medewerkers, de gepensio neerden, gaan donderdag 3 juni een dag naar Brabant, met als hoogtepunt onze vestiging in Helmond. Zij vertrekken dit keer van het Centraal Station per extra trein, de Amstelexpres, die om 08.40 vertrekt. De deelnemers aan deze tocht moeten echter tussen 08.00 en 08.15 uur aanwezig zijn, want door bemiddeling van Wagon-Lits krijgt ieder een kop koffie en twee belegde broodjes. Het spreekt vanzelf dat er een speciaal trein kaartje geldig is, waarvan er een hierbij is afgebeeld. Alleen in Utrecht wordt gestopt en wel om 09.11 uur. Hier stappen enige medereizigers in die niet in Amsterdam wonen. Om 09.13 gaat de reis verder. Als de trein om 10.23 uur in Helmond aankomt, staan autobussen gereed die het gezelschap naar de Amstel Brouwerij Helmond brengen. De plaatsen in de trein zijn vrij, maar voor de bussen is een indeling gemaakt; iedere deelnemer HEEN EXTRA TREIN AMSTERDAM CS heeft bericht gekregen in welke bus hij of zij is ingedeeld. Zoals bekend zijn er al verschillende legertanks gevuld, maar op 3 juni zullen ook de expeditie, de tap- kelder en de bottelarij in bedrijf zijn. In de bottelarij zal de bedrijfsleider, ir. J. Drost, de gasten ontvangen en een toelichting geven. Na gelaafd te zijn door een Amstel-Helmond-biertje gaat de tocht verder, eerst langs het kasteel raadhuis van Helmond en dan via een bosroute naar Eindhoven. In Europa's grootste recreatieoord, Europstrand, te Valkenswaard wordt gedineerd. Even na 16.00 uur wordt de reis voortgezet, via Leende, Heeze, Sterksel en Maarheeze naar het station van Weert. Hier gaat de stationschef iets zeer bijzonders doen: hij overhandigt een ieder een Lim burgse vlaai. Om 17.43 uur vertrekt de trein uit Weert; om 19.01 uur aan komst in Utrecht, 19.23 Amsterdam- Amstel, 19.27 Amsterdam-Muiderpoort, 19.33 Centraal Station. Het is voor het eerst sinds 1948, toen op 15 juli de eerste tocht met onze ge pensioneerden werd gemaakt (het ging toen naar Apeldoorn) dat er met bus en trein wordt gereisd. Laten wij hopen dat dit experiment in de smaak valt. Het verslag van de reis komt in Het Spongat van 18 juni. Sluitingsdatum NTC vervroegd Degenen die hun fumulieren voor het nieuwe seizoen van liet NTC nog niet hebben ingeleverd worden erop attent gemaakt dat onze NTC-vertegenwoor- diger, de heer Van Vrede, 26 mei met vakantie gaat en de formulieren dus uiterlijk 25 inei bij hem kunnen worden ingeleverd. Hoog torent de schoorsteen van ons ketel huis uit boven zijn omgeving. Met zijn 65 meter is hij het hoogste punt in de verre omtrek. Ook ons brouwhuis (eigenlijk silo gebouw) mag er zijn al meet het maar 44 meter. Vanaf het dak heeft men een prachtig uitzicht; zo is bijvoorbeeld het IJsselmeer vandaar duidelijk te zien. Het gebouw herbergt behalve een deel van het brouwhuis (het andere deel zit onder de ronde overkapping ervoor) ook de grond stoffensilo's. De lage ronde overkapping welft zich boven de turbinehal. Links staat de mouterij. De bovenste van de twee tanks bevat het gedemineraliseerde suppletiewater voor het ketelhuis; de onderste tank is een ontgasser, die lucht en koolzuurgas uit het water verwijdert voor het naar de ketels wordt gevoerd. Ter linkerzijde van deze tanks is het ketelhuis; rechts is een deel te zien van de ronde kap van de machine kamer. Zesde biljerttoernooi Het is nog ver weg, maar wij laten onze biljartende collega's nu alvast weten, dat ons zesde biljarttoernooi zal worden ge houden op zaterdag 23 oktober 1965.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5