Ideeën beloond El barril de ideas 'ideeën' ^TT77Z 2 Hieronder volgen wederom enige beoor delingen van uitgezonden ideeën. Echter, eerst willen wij u op het vol gende attent maken. Steeds meer ideeën gaan vergezeld van een tekening op een los vel papier. Dat is juist en bevordert de duidelijkheid, maar omdat de ideeën beoordeeld worden door diverse func tionarissen uit het bedrijf, moeten de bijgevoegde tekeningen gelichtdrukt wor den. Om een duidelijke afdruk te krij gen is het nodig, dat zwarte ball-point of zwarte inkt wordt gebruikt, in geen geval potlood. Beoordeling ideeën. Idee nr. 22: Een rollenbaan langs de muur van de spoelplaats om het laden en lossen te versnellen. Dit idee is niet bruikbaar ge bleken. Idee nr. 23: Afgewezen. Idee nr. 25: Was geen idee. Idee nr. 26: Afgewezen. Idee nr. 27: De heer Verloop (Kuiperij) stelde voor de deuren van de liften Oost en West van kijkglazen te voorzien, zodat de liftbediener kan zien of er gestopt moet worden. Onnodig stoppen en dus veel wacht tijden kunnen hierdoor vermeden wor den. Helaas kon dit idee niet uitgevoerd worden omdat: a.) de liften binnenkort vervangen zullen worden door liften met veel hogere snelheid; b.) de voorgestelde kijkglazen construc tiemoeilijkheden opleveren. Inzender kreeg een aanmoedigingspremie van 25,- uitgekeerd. Idee nr. 28: Afgewezen. Idee nr. 29: Afgewezen. Inzender was op de goede weg, maar het was nog geen idee. In zender kreeg het advies de volgende stap te zetten en dan zijn idee in te sturen. Idee nr. 30: Geen idee. Idee nr. 31: Afgewezen. Idee nr. 33: De heer Vervaart (electriciënswerkplaats) had het idee om het onverwachts of te laat ontdekt overlopen van de vuil- waterput in de kelder van het hoofd kantoor te voorkomen, door een zwak- stroomrelais in de signaalinstallatie te bouwen. Dit idee wordt uitgevoerd en is beloond met 40,-. Idee nr. 34, 35 en 36 werden afgewezen. Idee nr. 37: Met zeeppoeder op de toiletten in het hoofdkantoor zal een proef worden ge nomen. Dit ter vermijding van natte, glibberige stukjes zeep op de wastafel. Idee nr. 38: Afgewezen. Idee nr. 40: De heer Eyck stelde voor een vouwblad te creëren waarop het publiek viltjes kan aanvragen. De aanvrager vult zijn naam en adres op een aan dit vouwblad vastzittende plak- strook, waardoor dit weer gebruikt kan worden om de viltjes op te sturen aan de aanvrager. Dit zou tijdbesparing geven. De ter zake kundige beoordelaars leek dit idee moeilijk realiseerbaar. Habran visto Uds. colgados unos bar- riles donde todos los obreros pueden depositar sus ideas. (Los barilles estan colgados en la can- tina y en frente de la Porteria) Cual es la intención y el sentido de enviar ideas? La Directiva opina, que cada cual tiene sus ideas sobre su propio trabajo y muchas veces sobre el trabajo en otras secciones. Ellos comprenden como idea: „Una sugerencia que indica en que forma algo se puede hacer mejor". Como ven es una descripción muy elas- tico, pero preferimos muchos veces com- prender mas que menos bajo la denomi- nación „Idea". En especial el trabajo de cada uno mismo, muchas veces puede ser hecho en otra y mejor forma. Cuando Ud. tiene una y cree que lo que ha pensado Ud. puede tener impor- tancia para la Empresa, debe enviarlo de todas maneras no importa si se trata de mejorar el método de trabajo, las condiciones de trabajo, la relacion entre el trabajo, la seguridad, la calidad o ahorro de tiempo material o rotura de botellas. Cuando es de utilidad y se puede poner en practica su idea puede ser premiado con una renumeración en dinero. Si Ud. desea mas informes sobre el Bar ril de Ideas, puede dirigirse al Departa- mento de Personal de la Fabrica. La Comisión del Barril de Ideas. Een aanmoedigingspremie van 15, kwam de inzender met recht toe. Idee nr. 41: Afgewezen. AMSTËL (Vervolg van pag. 1) keurd is. De werkgever mag de jongen ten hoogste acht uur per dag arbeid laten verrichten met een maximum van 32 uur per week. D.w.z. 4 dagen per week werken en één dag deelnemen aan een opleiding of aan een vormingscursus. De waardering van de zijde van de werk nemer voor al deze sociale veranderingen is nogal verschillend. Velen vinden de oude tijd toch gezelliger en prettiger om in te werken dan in de omstandig heden van vandaag. Wij willen daarom dit overzicht beslui ten met een beeld van de omstandig heden en leefregels in een Engels kan toor anno 1852. 1. Godsvrucht, zindelijkheid, en nauw gezetheid zijn de eerste vereisten in een goed bedrijf. 2. Deze firma heeft het aantal werk uren verlaagd en het kantoorperso neel behoeft slechts aanwezig te zijn op werkdagen tussen 7 uur 's morgens en 6 uur 's avonds. 3. Dagelijkse godsdienstoefeningen zul len elke morgen in het hoofdkan toor worden gehouden. Het kan toorpersoneel dient aanwezig te zijn. 4. De kleding moet stemmig zijn. Het kantoorpersoneel mag niet in ge kleurde kleding verschijnen. Ook mogen zij geen kousen dragen als deze niet goed zijn gestopt. 5. Overschoenen en overjassen mogen niet in het kantoor gedragen wor den, maar dassen en hoofdbedek king zijn toegestaan bij guur weer. 6. Er is een kachel aangeschaft ten behoeve van het kantoorpersoneel. Kolen en hout moeten in de kist worden gedeponeerd. Het verdient aanbeveling dat ieder lid van het personeel wanneer het koud is elke dag vier pond kolen meebrengt. 7. Niemand van het kantoorpersoneel mag het kantoorvertrek verlaten zonder de toestemming van Mr. Rogers. Aan de roep van de natuur (the calls of nature) mag voldaan worden en het kantoorpersoneel mag de tuin achter het tweede hek hiervoor gebruiken. Deze plaats moet netjes gehouden worden. 8. Het is verboden tijdens de kantoor uren te praten. 9. Het verlangen naar tabak, wijn of sterke drank is een menselijke zwak heid. Het gebruik van dergelijke artikelen is verboden voor alle leden van het kantoorpersoneel. 10. Nu de kantooruren drastisch zijn verkort is het gebruik van voedsel slechts toegestaan tussen 11.30 en 12 uur, maar het werk mag in geen geval worden neergelegd. De nieuwe verhoogde, wekelijkse lonen zijn hieronder opgesomd: De jongste bedienden (van alle leeftijden) 1 sh 4d. Jongens tot 14 jaar 2 sh. 1 d. Jongste klerken 8 sh. 7 d. Klerken 10 sh. 9 d. Oudere klerken (na 15 jaar dienst) 21 sh. Wij vinden het ondanks atoombewape ning en maanreizen toch wel prettig om in 1965 te leven en niet honderd jaar geleden! B.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2