li.- mKHBmÊÊm mmm Wr IBu£é3PK ■BI Avontuurlijk vissen op de Waddenzee Zilveren jubilea Agenda 5 J. Woudboer G. Kat C. C. Wolffgramm Vissen op de Waddenzee is avontuurlijk, want de Waddenzee heeft meer te bie den dan welk water ook langs de kust en als men met een boot gaat die in de ervaren handen van een bekwame schip per is, kan men 's avonds met een wel gevulde tas naar huis gaan. Toch is het vangen van vissen meer een klein deel van de genoegens die een dag op de Waddenzee te bieden heeft. Denk eens aan de sfeer, de romantiek, de spanning de vergezichten. Wie op zo'n dag veel vis wil vangen, die neemt een stijve hengel met drie haken, maar een grote buit brengt altijd het probleem mee dat men niet weet waar de vis moet blijven; meestal gaat het grootste deel naar vrienden en buren. Maar we kunnen ook een lichte hengel nemen met een lijn van 24/100 en 170 gram lood. Men kan dan met één haak volstaan. Het voordeel is dat men de vis stevig voelt aanbijten. De bot bijvoor beeld is een harde vechter als men hem de kans geeft te tonen wat hij waard is. De hengel staat dan rondgebogen en schokt en wipt door het verzet onder water. En de vangst? Het is vaak voor gekomen dat met licht materiaal en één haak met aas meer werd gevangen dan met zwaar materiaal en diverse haken. Onze visclub gaat zaterdag 24 april de Waddenzee op en wij raden de deel nemers aan bovenstaande aanwijzingen op te volgen. Misschien geniet u dan nog meer van zo'n visdag dan voorheen. Heel belangrijk! Bewaar uw oude vis- akte, gooi hem vooral niet weg, daar de vistijd op 29 inei reeds begint. J. van der Pol Op maandag 3 mei a.s. zullen de heren G. Kat (onderhoudsbankwerker botte larij) en J. Woudboer (chauffeur) om 16.30 uur in de Gijsbreghtkelder wor den gehuldigd in verband met de viering van hun jubileum. Op zaterdag 24 april a.s. wordt bij het filiaal Heerlen het jubileum gevierd van de heer A. J. Sluymers (machinist), die op 15 april 1965 25 jaar in dienst was. Op donderdag 29 april a.s. zullen de heren J. van der Pol (chef hoofdboek houding) en C. C. Wolffgramm (chef bierdebiteurenadministratie) om 16.30 uur worden gehuldigd in de Gijsbreght kelder. Wij wensen de heren reeds bij voorbaat geluk bij het bereiken van deze mijlpaal. Do. 22/4 Vr. 23/4 Za. 24/4 - Di. 27/4 Wo. 28/4 Vr. 30/4 Za. 1/5 Zo. 2/5 - Wo. 5/5 - Vr. 7/5 - Za. 8/5 - Paascursus sticht. CBO Paascursus sticht. CBO clubavond tennisver. idem biljartver. idem klaverjasver. 06.00 vertrek van de brouwerij visver. Altijd Beet naar de Waddenzee fT pxeH Land. opl. LOTUS cursus Technisch Engels slotoefening BZB voor brandweer, reddingsdienst, EHB IO studievrij bedrijfsschool KONINGINNEDAG 07.30 vrtrek van de brouwerij reisver. A.B. - kampkaartdag I kampkaartdag II - reisver. A.B. NATIONALE FEESTDAG clubavond tennisver. idem biljartver. idem klaverjasver. instruktiemiddag BO/IO- kader

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5