Bier uil de oliepomp De ondernemingsraad sprak o.a. over gratificatie- en Pensioenregeling 3 Minister Haussmann tapt een biertje. In Stuttgart is begin april een vakbeurs gehouden van olie- en gasverwarmings- installaties. Dit is een overwegend Duitse aangelegenheid geworden; 23% niet- Duitse inzenders waren aanwezig, o.w. acht uit Nederland. Het was voor de firma Duiker uit Rijswijk dan ook een zware opgave om met haar stand meer dan normale aandacht te trekken, maar door een originele vondst is dit op wonderbaarlijke wijze gelukt. Een olie verwarming heeft een pomp die de brandstof uit de tank zuigt en naar de verstuiver voert. Zo'n apparaat had men nu met behulp van onze heer Papavoine geschikt gemaakt om er bier uit te tappen en dit had tot resultaat dat de stand van Duiker veel belangstelling had en dat er menig Amstel-biertje ge dronken werd. Nu werd de beurs, In- therm genaamd, geopend door dr. Haussmann, de minister van justitie van Baden-Württemberg en deze zou na de opening een route volgen die niet langs de Duikerstand voerde. Maar toen hij uit de verte zag dat er in deze stand bier getapt werd uit een apparaat dat voor olie was bestemd, week hij van de uitgestippelde route af en kon zich per soonlijk overtuigen dat de geimprovi- seerde bierpomp uitstekend werkte. Een originele vondst, goed uitgewerkt, en die dan ook niet alleen in de pers maar ook op de televisie de nodige aan dacht kreeg. gebleken toen een werknemer in de rug werd aangereden door een heftruk. Een belangrijke verbetering treedt in wan neer de portiersloge is verplaatst. Ove rigens besteedt de veiligheidscommissie hieraan veel aandacht. Tenslotte wordt er gevraagd waarom er geen projectie bij de rondleidingen wordt gegeven. Het blijkt uit de praktijk dat de bezoekers hiervoor weinig interesse hebben, terwijl het vertonen zelf relatief veel tijd kost. De volgende vergadering is vastgesteld op woensdag 9 juni 1965 om 14.30 uur. van de raad zich beter voorbereiden op de vergaderingen. 2. Gratificatieregeling. De voorzitter deelt de raad mede, dat naar aanleiding van de besprekingen in de vorige ver gadering, waarbij van de zijde van de uurloners met klem werd verzocht om eenzelfde gratificatieregeling te ver krijgen als voor het personeel op maandsalaris, de directie zich ernstig heeft bezonnen op de sociale positie van de arbeiders en het kantoorpersoneel. Het resultaat van deze gedachtenwisse- ling is, dat de directie wil streven naar het opheffen van de bestaande ver schillen, voorzover deze niet berusten op de zwaarte en verantwoordelijkheid van de functie. Immers vele van deze ver schillen passen niet meer in het huidige maatschappelijk bestel. Daarom wil de directie dit jaar streven naar een nieuwe gratificatie- of winst- delingsregeling, waarbij met enige uit zonderingen met het bovenstaande standpunt rekening wordt gehouden. Vooruitlopend op deze nieuwe regeling zal een gratificatie van 8,3°/o van het jaarloon ofwel één maand salaris worden gegeven op basis van de cijfers van 1964. Teneinde te komen tot een geleidelijke invoering van de nieuwe regeling zullen over 1964 in mei uitkeringen geschie den zoals nader is aangegeven op de mededelingenborden 3. Pensioenregeling. De nieuwe pen sioenregeling is met enthousiasme door het personeel ontvangen, meent de raad. Alleen vindt men het jammer, dat door de indeling in salarisgroepen van 1.000,- het verschil in einduitkomst tussen mensen, die onder en zij die boven in een bepaalde groep zitten, nogal groot is. De voorzitter zegt deze opmerking te zullen bespreken met onze pensioenadviseur. Een andere opmerking betreft de pre miebetaling voor werknemers die meer dan 12.000,- verdienen. Deze mensen hebben veelal een particuliere verzeke ring en komen daardoor op dubbele lasten. De voorzitter meent, dat de nieuwe regeling zodanig is, dat dure privéverzekeringen overbodig zijn. Men kan deze laatste verzekeringen premie- vrij maken. 4. Helmond. Ir van Marwijk Kooy deelt de raad mee, dat de bouw in Hel mond vlot verloopt. Men hoopt in de tweede helft van mei met afvullen te kunnen beginnen. 5. Rondvraag. Eén van de leden acht het gewenst dat het personeel dat met bepaalde nieuwe machines moet werken van deze werktuigen een beschrijving krijgt; dit zou tijd en geld besparen. Ir van Marwijk Kooy zegt deze suggestie nader te onderzoeken. Verder wordt er geklaagd over de onveiligheid op het terrein, hetgeen onlangs weer eens is Op woensdag 7 april vergaderde de ondernemingsraad onder voorzitterschap van mr. E. J. Egberts, terwijl deze ver gadering tevens werd bijgewoond door ir. R. van Marwijk Kooy. IAgendacommissie. Op verzoek van de raad wordt besloten een agendacom missie te benoemen; deze zal gevormd worden door de heren J. J. Kloos en J. H. Snel. De taak van deze commissie zal bestaan uit het - in samenwerking met de secretaris van de raad, mr. J. C. Bossard en het hoofd personeelszaken - de te behandelen agendapunten te ver zamelen en enigszins uit te werken. Door deze werkwijze kunnen de leden (Vervolg van pag. 2) schijnsel, zegt dr. Folmer; zodra de wel vaart wat minder wordt, doen vele mensen hun huisdieren weg. Verleden jaar december heeft dr. Fol mer ook afscheid genomen van de politie; bij die gelegenheid ontving hij uit handen van de hoofdcommissaris de zilveren erepenning van de gemeente Amsterdam. Behalve voor de veertig politiehonden kwam hij ook vaak bij de politie als er zich een geval van dieren mishandeling had voorgedaan. Sinds de oprichting van het Asyl aan de Polder weg is dr. Folmer daaraan verbonden; jaarlijks worden in de kliniek 3.000 huisdieren van minvermogenden be handeld. Een welbesteed leven; tientallen jaren dieren, dieren, groot en klein. Dankbare eigenaars hebben hem vaak een foto van hun genezen lieveling gestuurd. Dr. Folmer is een werkelijke dierenvriend - de manier waarop hij zijn leven heeft geleid is daar om het te bewijzen. Onze paarden zouden er van mee kunnen praten. Dt. Folmer (stetoscoop in de zak) heeft ontelbare paarden gekeurd, die wij in de loop der jaren kochten. Enkele jaren geleden gebeurde dit voor het laatst, bij welke gelegenheid deze foto werd ge maakt.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3