Agenda Demonstratie mond-op-mond-beademing Zilveren Jubilea Vakantiebuisjes Ons leven in de brouwerij Hoe gaat het met het Ideeënvat 4 Do. 25/3 - Za. 27/3 - Di. 30/3 - Wo. 31/3 - Do. 1/4 - Vr. 2/4 - Za. 3/4 - Di. 6/4 Wo. 7/4 Do. 8/4 - Vr. 9/4 - Za. 10/4 - EHBO-AB beginnerscursus slot oefenavond instructiedag personeel b.d.-horeca B. clubavond biljartver. AB clubavond klaverjasver. voetbalwedstrijd te Doorn Sportver. Mariniers Doorn - Amstel Brouwerij instructiedag personeel buitendienst - horeca C cursus Technisch Engels BZB-oefening bedrijfs brandweer bedrijfsschool test grond stoffen, repetitie Neder lands EHBO-BB examen EHBO-AB examen officiële opening van het nieuwe instructielokaal met groot vuurwerk op het oude-garageterrein aanvang 20.00 uur instructiedag personeel buitendienst horeca D clubavond biljartver. AB clubavond klaverjasver. EERSTE TENNIS AVOND voor de leden van de tennisver. AB in het sportpark v. Meegeren voorwedstrijden EHBO van het district N. Holland 2 cursus Technisch Engels BZB-oefening reddings dienst bedrijfsschool repetities mechanica en rest vakken slotavond instructeurs en docent EHBO BB en AB slotavond EHBO-AB tennissen voor ver. leden AB clubavond biljartver. AB clubavond klaverjasver. landelijke opleiding LOTUS instruktiemiddag BO/10 kader Vrijdagavond 26 februari is in de Gijs- breght kelder de mond-op-mond-beade- ming gedemonstreerd. Deze methode om b.v. drenkelingen weer bij te brengen werd ingeleid door de heer Struiksma, die tevens over de EHBO in het algemeen sprak. Iemand die EHBO heeft geleerd kan op de plaats van een ongeval iets meer doen dan toekijken: hij kan de pijn van het slachtoffer helpen verlichten en hem misschien wel van de dood redden. Hierna werd een Amerikaanse film ver toond over de mond-op-mond-beademing en de hartmassage. Deze laatste be handeling kan niet door leken worden verricht maar alleen door personen die hiertoe zijn opgeleid. Het is jammer dat het geluid van deze interessante film zo slecht was. Onze beide bedrijfsartsen, de heren Pappie en Kagenaar jr assisteerden de heer Struiksma bij het beantwoorden van de vragen. Interessant was het antwoord op een van de vragen aan gaande jodium, mercurochroom en be- tadine: mercurochroom geeft de huid alleen een rode kleur zonder verder werkzaam te zijn, jodium is een jaar houdbaar en is pijnlijk bij gebruik, maar het nieuwe middel betadine blijft houd baar en werkt pijnloos. Hierna volgde een demonstratie van de mond-op-mond-beademing op de pop pen, zodat ieder der aanwezigen kon vaststellen of hij er iets van terecht zou kunnen brengen in werkelijkheid. Nadat er een boekje, getiteld „Ongevallen op de weg" was uitgereikt en enige artikelen verloot werden, werd de bijeenkomst gesloten. Het ware te wensen dat derge lijke leerzame avonden door meer mensen werden bezocht, want het is de moeite van een speciale gang naar de brouwerij meer dan waard. G. J. C. van Kooten S. Hilstra In de Gijsbreghtkelder wordt donder dag 1 april om half vijf de heer G. J. C. van Kooten (ketelmachinist) gehuldigd, die op deze dag 25 jaar in dienst van de brouwerij zal zijn. Op 10 april is de heer S. Hilstra (bank werker) 25 jaar in dienst van de brouwerij. Op verzoek van de jubilaris vindt geen huldiging plaats. Evenals de heer Van Kooten wordt de heer Hilstra op 1 april door de directie ontvangen. Wij wensen beide jubilarissen reeds thans van harte geluk met deze mijlpaal. Een autobusondernemer zal het vervoer van en naar de huisjes op zich nemen. Half april wordt medegedeeld hoeveel er nog moet worden betaald. Nog vrij zijn: 3-17 juli, de Witte Olifant, Egmond; 19 juni-3 juli: Dampol en Belte Hoes, Ommen. Van 22 mei-5 juni en van 28 augustus- 11 september zijn bijna alle huisjes nog vrij. Indien hiervoor geen gegadigden zullen blijken te zijn, zullen wij op 10 april een advertentie plaatsen om de huisjes aan derden te verhuren. In dienst gekomen: Mej. V. P. M. van Dongen, Koffiekamer B. J. Elting, Bedrijfslaboratorium R. Koes, Expeditie F. de Ridder, Expeditie E. W. Metzelaar, Onderh. Dienst H. v. d. Waart, Brouwhuis E. M. Blom, Bottelarij J. Bottse. Bottelarij Goed! We draaien nu ongeveer twee maanden en er zijn 32 ideeën ingestuurd. Dit overtreft onze verwachtingen, want het landelijk inzendpercentage ligt op ongeveer 8,5% en ons percentage komt te liggen op 10%. De ideeënvatcommissie mag dus niet mopperen. Er is ons echter iets heel grappigs op gevallen. Wij dachten, dat de meeste ideeën uit de brouwerij zouden komen. Dat leek tenminste het meest voor de handliggend. Deze verwachting spraken wij ook uit. Misschien heeft dit onze werknemers op de kantoren extra geprikkeld, want zij zijn het geweest, die de meeste ideeën hebben ingestuurd, hetgeen zeer verheugend is. Toch hebben we ons achter het oor gekrabd en ons afgevraagd of er soms een oorzaak is te noemen, dat de werk nemers uit de brouwerij minder ideeën hebben ingestuurd. Er kunnen weerstanden zijn die leiden tot het niet insturen van ideeën. Want ideeën zijn er, daarover zal niemand met ons van mening verschillen. Uit de mogelijke weerstanden willen wij er één noemen. Het is namelijk mogelijk dat er werknemers onder ons zijn, die menen, dat zij geen ideeën kunnen in zenden, omdat zij denken dat hun baas of chef afwijzend staat tegenover het insturen van ideeën en zich gepasseerd zou kunnen voelen. Wij kunnen als commissie alleen zeggen: integendeel! Uw baas of chef is te allen tijde bereid u te helpen en hij zal er zelfs op gesteld zijn, dat de mensen uit zijn afdeling ideeën insturen. Als er vragen zijn over een idee of moeilijkheden met het maken van een tekening of als uw idee moeilijk onder woorden kunt brengen, ga dan gerust naar uw baas of chef. Wees ervan over tuigd, dat hij graag zal helpen. Want behalve voor de inzender is een goed idee een compliment voor de chef! Ideeënvat Commissie

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4