ACTUALITEITEN OP FISCAAL EN SOCIAAL GEBIED Verhoging van de AOW- en AW W-uit keringen, de invaliditeitsrenten en kinderbijslagen Vrije dagen 2 Bijzondere lasten (vraag 22 van het aangifteformulier) Ofschoon met ingang van 1 januari 1965 een nieuwe, op het oog niet gun stiger, regeling van kracht is geworden voor de bijzondere lasten, heeft het toch wel zin zij die een aangifteformulier voor 1964 hebben ontvangen enigzins wegwijs te maken aangaande de moge lijkheden die er bestaan om vermin dering van belasting te krijgen. Voor extra uitgaven die gemaakt wor den voor dieetpatienten o.a. maaglijders en diabetici, hanteert de belastinginspec tie een vaste tabel. Een suikerpatiënt zal b.v. per dag ƒ1,— als extra kosten kun nen opvoeren, dat wil zeggen 365,— per jaar. Bij dit bedrag wordt toegevoegd de de totaal betaalde premie voor zieken fonds of V.Z.V.Z., zowel het werkge vers- als werknemers gedeelte. Uitgave voor tand- of andere protheses, brillen, kosten voor ziekenhuisbezoek, vervoers kosten etc. zijn allemaal uitgaven die meegeteld kunnen worden als extra uit gaven. Eveneens bijdragen in het levens onderhoud van naaste verwanten en begrafeniskosten. Deze voorbeelden zijn nog met vele uit te breiden. De bijzondere lasten moeten gezamen lijk zes procent of meer bedragen van het zuivere inkomen om recht op ver mindering te krijgen. Voor ieder kind waarvoor kinderaftrek geldt, wordt dit percentage met een half procent verminderd. Om voor vermindering in aanmerking te komen moet een schriftelijk verzoek worden ingediend bij het aangifteformu lier met een omschrijving van de ge maakte kosten. Eventuele kwitanties en dieetbewijzen moeten bij navraag ge toond kunnen worden. Degenen, die in 1964 extra uitgaven hebben gemaakt en op grond van boven staande menen op vermindering van be lasting aanspraak te kunnen maken, maar toch nog behoefte hebben aan voorlichting, kunnen zich wenden tot de afdeling loonadministratie of tot de af deling Personeelzaken. D. Met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1965 worden deze uitkeringen verhoogd als gevolg van de te verwachten loonstijging in 1965. Vermoedelijk in maart of april worden de nieuwe bedragen uitgekeerd. AOW Alleenstaanden Gehuwden AWW Weduwe Weduwe met kinderen Interimwet voor Invaliditeitsrentetrekkers Invaliditeitsklasse A Invaliditeitsklasse B Invaliditeitsklasse C Kinderbijslagwet loontrekkenden 1 ste kind 2 de kind 3 de kind 4 de en 5 de kind 6 de en volgende kinderen Per jaar oude bedragen nieuwe bedragen 2.550,— 3.642,— 2.550,— 3.642,— 4.878,— 3.966,— 3.054,— 2.628,— 3.756,— 2.628,- 3.756,- 5.178,- 4.212,- 3.240,- Per kwartaal oude bedragen nieuwe 79,56 86,50 86,58 118,56 132,60 bedragen 83,46 91,26 91,26 124,02 138,84 De ondernemingsraad vergaderde (slot) gende procedure: Op de herdenkings dag zal de werknemer, eventueel met echtgenote, op een nader vast te stel len uur, op het bedrijf worden uit genodigd om met zijn superieuren een ogenblik samen te zijn om het herdenkingsspeldje in ontvangst te nemen. Daarna kan de jubilaris in dien hij dat wenst met zijn vrouw een rondgang maken door het be drijf. Voor de verdere dag heeft hij verlof zonder verzuim. De herdenking zal niet het karakter dragen van een echt jubileum, zodat geen publiciteit wordt gegeven aan het evenement en ook geen envelop met inhoud wordt uitgereikt. 6. Gratificatie 1965. Uitvoerig werd ge sproken over de bestaande regeling, terwijl geïnformeerd werd naar een mogelijke verhoging van de huidige gratificatie. De voorzitter moest in dit stadium volstaan met de mede deling, dat zolang de definitieve jaar cijfers nog niet bekend zijn, het niet mogelijk is hierover uitspraak te doen. Wel heeft de directie in over weging, indien de jaarcijfers dit wettigen, de gratificatie te verhogen in dezelfde verhouding als de ver hoging van het dividend. Dit punt gratificatie 1965 werd aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. 7. Het bierdrinken bij de fabrieksportier zal bij verplaatsing van de portiers loge in april van dit jaar komen te vervallen. In plaats hiervan zal tussen 17.00 en 17.30 uur in de kantine gelegenheid worden gegeven een glas bier te drinken. Buiten de normale werktijden zal voor speciale gevallen bier kunnen worden verkregen via een bierautomaat. Tussen 12.00 en 13.30 uur zal geen bier meer worden verstrekt Deze rgeling zal worden herzien zodra de nieuwe kantine gereed is. 8. Rondvraag. Tenslotte rees de vraag of vóór 17 maart a.s. een concept reglement van de nieuwe pensioen stichting kon worden uitgereikt. Hoe wel wij afhankelijk zijn van de samenstellers, hopen wij dat dit in derdaad het geval is. Gevraagd werd naar de totstandkoming van een in troductieboekje voor nieuwe werk nemers. De afdeling personeelszaken is daar wel mee bezig, doch gezien de vele andere zaken, die voorrang moesten hebben, is het boekje wat op de achtergrond gekomen. Ge streefd zal worden naar een verschij ning omstreeks september van dit jaar. De volgende vergadering van de onder nemingsraad werd vastgesteld op vrijdag 9 april a.s. om 14.30 uur in de commis- sarissenkamer. In verband met de herdenking dat twintig jaar geleden ons land werd bevrijd zal ook ons bedrijf dit jaar op 5 mei vrijaf geven. Dit wil zeg gen dat dit jaar zowel op 30 april als op 5 mei vrij wordt gegeven met behoud van loon, voor zover organisatorische en technische om standigheden dit toelaten. Voor ploegendiensten e.d. worden per afdeling nog nadere richtlijnen verstrekt.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2