HET SPONGAT rAMSTEL De Ondernemingsraad vergaderde SPANNINGEN In me mor lam E. VAN ELBURG 1 PERSONEELSORGAAN VAN DE A IVfl S T E L BROUWERIJ N.V. Nr. 5-11 maart 1965 Op donderdag 4 maart j.l. vergaderde voor de eerste maal de voltallige nieuwe ondernemingsraad, ditmaal onder voor zitterschap van ir. R. van Marwijk Kooy, aangezien mr. E. J. Egberts in het bui tenland vertoeft. De secretaris van de ondernemingsraad, mr. J. C. Bossard, was eveneens afwezig wegens verblijf buitenslands. Nadat de voorzitter de nieuwe leden van de raad een hartelijk welkom had toegeroepen, werd overge gaan tot het behandelen van de agenda. 1. Mededelingen van de voorzitter. Het ligt in het voornemen binnenkort over te gaan tot het instellen van legitimatiebewijzen voor het gehele personeel. Behalve de identiteit en een pasfoto van de betrokken werk nemer zal tevens worden opgenomen het adres voor noodgevallen en even tueel de bloedgroep. Ook personeel van derden, dat op de brouwerij werkt, zal een legitimatiebewijs krij gen, echter van een afwijkende kleur. Het systeem van passeerbiljetten voor goederen in bruikleen en/of ge kochte goederen binnen het bedrijf zal herzien worden. De controle op in- en uitgaande goederen (geen bier of emballage) is in handen van de bewakingsdienst, die hiervoor richt lijnen zal opstellen. Aan de raad werd voorgesteld de heer A. N. Pappie, arts, die met in gang van 1 maart j.l. de leiding heeft verkregen van de bedrijfsgeneeskun dige dienst. 2. Wat betreft de verslaggeving van de gehouden vergaderingen van de on dernemingsraad werd overeengeko men, dat een resumé van het bespro kene zo snel als mogelijk is, zal wor den gepubliceerd in Het Spongat, opdat het personeel zich een goed beeld kan vormen van de werkzaam heden van de raad. 3. Voor de z.g. kleine commissie-maand- gelders zijn benoemd mej. M. Th. Koldijk, de heer Th. Veenings en de heer A. J. Voet. Voor de kleine commissie-uurloners (evenals voorheen) de heer A. A. Binnekade, de heer G. P. van Lierop en de heer L. M. Spijker. Besproken werd de mogelijkheid van de benoe ming van een z.g. agendacommissie. Dit punt werd aangehouden in ver band met de afwezigheid van de secretaris van de raad. 4. Nu de voorbereidingen van de bouw van een nieuwe kantine zijn begon nen zou de raad graag een kantine commissie willen instellen, die door het geven van praktische adviezen de technische dienst kan bijstaan bij de inrichting van dit gebouw. De samen stelling van deze commissie zal bin nenkort worden bekendgemaakt. 5. De herdenking van het feit dat een werknemer 12t/2 jaar aan het bedrijf is verbonden, zal bestaan uit de vol- (Vervolg op pag. 2) De heer E. van Elburg, lorrie rijder in de bottelarij is zondag 28 februari na een kort ziekbed overleden. Niemand onzer heeft kunnen denken dat het einde zo snel zou komen; wij hadden allen nog hoop op een spoedig herstel. Dit was niet zo verwonderlijk, want Van Elburg was iemand die nooit klaagde. Hij deed zijn werk op een rustige manier, maar wist met zijn lorrie zo handig te ma noeuvreren op die beperkte ruimte, dat hij met gemak vijf bottelsieries kon bedienen. Voor zijn collega's was hij een voorbeeld en hij had dan ook vele vrienden. Hij hield vogels als hobby en de rust die hiervoor nodig is bracht hij ook in het werk. Daarvoor ook zijn wij hem dankbaar. Hij ruste in vrede. G. J. Fokke tussen mensen in het bedrijf doen zich praktisch dagelijks voor. Zelfs daar waar ideale directies en topleiders zijn, zijn deze niet te voorkomen. De onder werpen die aanleiding geven tot die span ningen zijn velerlei. Het is ondoenlijk om daar voorbeelden van te noemen. De gevolgen van die spanningen kunnen wel worden weer gegeven. Deze lopen uiteen van lichte ergernis tot de meest ernstige zenuw klachten. Behalve dat de betrokkene daar zelf de narigheden van ondervindt, is ook zijn directe omgeving mede slacht offer. Toch zijn veel spanningen volmaakt on nodig. omdat zij voortkomen uit een doodgewoon misverstand. Wij mensen zitten niet alleen met het probleem, dat wij niet altijd zeggen wat wij bedoelen, maar ook nog, dat wat wij dan wel bedoelen veelal niet zeggen. Dat heeft niets te maken met oneerlijkheid, maar het verschijnsel komt voort uit het moeilijk kunnen scheiden van verstand en gevoel. Ziedaar de oorzaak van tal van conflicten in ons dagelijks onderling verkeer. Dit betekent, dat willen wij die misver standen vermijden, wij veel meer aan dacht moeten besteden aan de wijze waarop wij iets formuleren. En aan de andere kant zullen wij veel beter moeten luisteren naar hetgeen de ander tegen ons zegt. Zodra iemand door de telefoon een op merking maakt die ons kwetst, gaan we interpreteren, raken beledigd, worden kwaad: Spanning! Als we gevraagd had den waarom de betrokkene zijn opmer king maakte, was de afloop wellicht anders geweest, omdat dan was gebleken dat hij iets anders bedoelde dan hij zei. Maar ook omgekeerd als wij een briefje krijgen, waarvan ons de bedoeling niet aanstaat, gaan we interpreteren, schrij ven bot terug: Spanning! Indien wij ook hier eens verder hadden geïnformeerd, was ons een ergernis gespaard gebleven. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig, maar er zijn maar weinig mensen in het bedrijf waar wij zo intensief inee verkeren, dat zij aan een half woord genoeg hebben. Voor de overigen moeten wij ons duide lijk uitdrukken, niet in halve woorden maar in hele en ons daarbij bewust af vragen of de bedoeling die wij hebben voor de ander wel duidelijk is. Attendens

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 1