K1-: hi M"]KH Ongevallenbalans over 1964 (■■•fESEfiefeSfcïfclEBEKrÉfe Ërtis<|"K I MET LETSEL, MET IN VERZUIM, TOTAAL ONGEVALLEN^ TOTAAL 11249 In zijn nieuwjaarsrede op 4 januari j.l. noemde mr. Egberts be halve de vele andere belangrijke zaken ook de veiligheid in ons bedrijf. Hij stelde dat, alhoewel het aantal ongevallen in ons be drijf niet hoger ligt dan elders, men algemeen van mening is, dat dit aantal nog aanzienlijk teruggebracht kan worden. Om een indruk te geven van de ongevallen, die in 1964 in ons bedrijf helaas plaatsvonden, hebben wij hiervan de balans opge maakt. Wij kwamen tot de onderstaande totalen: 1249 ongevallen met letsel (licht en ernstig) 97 ongevallen met letsel en meer dan twee dagen verzuim 1475 werkdagen verzuim door deze 97 ongevallen. N.B. In de 97 ongevallen met meer dan 2 dagen verzuim zijn 13 verkeersongevallen begrepen met een totaal verzuim van 396 werkdagen. Aan de hand van bijgaande grafieken kunt u nagaan hoe de on gevallen over de verschillende afdelingen zijn verspreid. Teneinde zo goed mogelijk te kunnen vergelijken is het aantal ongevallen, dat per jaar in een afdeling gebeurt, gedeeld door de gemiddelde jaarbezetting van de betrokken afdeling. Wanneer we nu de oorzaak nagaan van al deze ongelukken, dan komen ook wij tot de conclusie, dat zeker 80% te wijten is aan menselijke tekortkomingen. Maar belangrijker is de vraag: Wat moeten we en wat kunnen we hier aan doen? Het antwoord hierop is, dat onze mentaliteit, onze houding ten opzichte van de veiligheid in het algemeen, positiever moet wor den. Veiligheid is niet iets wat er zo maar bij hangt, nee, veilig heid is een essentieel onderdeel van het werken. Laten wij, hiervan goed doordrongen, in 1965 veilig werken met als resultaat lagere ongevallencijfers, dus minder menselijk leed, maar ook lagere onkosten. Voor suggesties of vragen op veiligheidsgebied staan wij altijd open. Wij rekenen op u aller steun. De Veiligheidscommisie 2

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2