HET SPONGAT Am stel bier in Zuid-Afrika 'AM STEL Dankbetuiging Actualiteiten op Fiscaal en Sociaal gebied Met het hart Een film vol ideeën PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nr. 3-11 februari 1965 Met The South African Breweries, Ltd. te Johannesburg is overeengekomen dat zij in de Republiek van Zuid-Afrika on der ons toezicht Amstel bier zal gaan brouwen en dit naast haar eigen merken onder ons etiket zal verkopen. The South African Breweries heeft brouwerijen in Johannesburg, Kaapstad, Pietermaritzburg, Durban, Port Eliza beth en heeft voorts belangen in Rho- desië, Zambia en Malawi; zij is hierdoor het grootste brouwerijconcern van Zuid- Afrika. Met Courage Barclay Simonds Ltd. te Londen is overleg gaande om tot samenwerking te komen ter bevorde ring van de produktie en verkoop van Amstel bier en van de produkten van de Courage-groep in de landen buiten Groot-Brittannië, Ierland en Nederland. Courage Barclay Simonds is een van de grootste brouwerijconcerns in Enge- In de directiekamer heeft mr. E. J. Eg berts maandag 1 februari j.l. de heer G. B. Halenbeek gelukgewenst met zijn zilveren dienstjubileum en hem een foto toestel ten geschenke gegeven. Ook ont ving hij de gouden speld, zoals onze foto toont. Gaarne wii ik alle collega's hartelijk danken voor de bewijzen van belang stelling en de stoffelijke blijken van vriendschap op de dag van mijn vijf entwintig jarig dienstjubileum. G. B. Halenbeek land. Het heeft belangen in de Blue Nile Brewery in de Soedan, de El Alcazar Brouwerij in Spanje en in de East African Breweries in Kenya, Oeganda en Tanzania. Behalve de uitvoer van ale en stout heeft de Courage-groep een belangrijke export vanuit Engeland van wijnen en gedistil leerd. Velen onzer worden in de komende maanden weer geconfronteerd met het aangifteformulier voor de inkomsten belasting. De loongrens voor de inkomstenbelas ting bedroeg voor 1964 10.000,— per jaar. Zoals bekend, is de loonbelasting een voorheffing op de inkomstenbelasting. Zolang de inkomsten beneden 10.000,- blijven en slechts uit één bron zijn ver worven wordt geen aangifteformulier uitgereikt en geen aanslag in de inkom stenbelasting opgelegd. Het aantal mensen, dat de loonbelasting- grens overschrijdt, neemt ieder jaar toe. Degenen, die nog nimmer aangifte heb ben behoeven te doen, worden voor grote problemen gesteld, na ontvangst van het aangifteformulier. Veelal wordt op de loonadministratie en personeels zaken een beroep gedaan behulpzaam te zijn bij het invullen. Dit is dermate tijd rovend, dat het moeilijk is een ieder ter- wille te zijn. Iedere werknemer ontvangt wekelijks of maandelijks een loonstrook, die, indien deze zorgvuldig wordt bewaard, hem in staat stelt te berekenen, wat hij per jaar heeft verdiend en wat er aan loonbelas ting, A.O.W., A.W.W., Ziekenfonds- en W.W.-premie is betaald. Ofschoon van verschillende zijden be hoorlijke voorlichting wordt gegeven, blijken vele mensen in de praktijk niet op de hoogte te zijn met de mogelijk heden om vermindering van belasting te verkrijgen. Een volgende keer zal nader op deze mogelijkheden worden ingegaan. D. werken, dat is er tegenwoordig niet meer bij, hoorden wij laatst iemand zeggen. Enkele omstanders knikten in stemmend, anderen zwegen. Het laat zich niet moeilijk raden wie er knikten; dat waren zij van vóór de oorlog. De anderen, de zwijgers, waren van na Nee, dat dacht u, zij waren óók van vóór '40. Waarom zwegen zij? Beteken de dat instemming of twijfelden zij? De opmerking bracht ons aan het pein zen. Het woord „hart" deed ons onmid dellijk denken aan het andere „hard". Dit laatste woord „hard" kan moeilijk meer genoemd worden in verband met werken. Wie vandaag spreekt over hard werken, loopt de kans uitgemaakt te worden voor superconservatief of voor uitbuiter. Dat is op zichzelf nogal vreemd in een overbevolkt land met weinig grondstoffen waar ruwweg een derde van de bevolking de overige twee derde in het leven moet houden. Of zou de afkeer komen omdat bij hard werken onmiddellijk wordt gedacht aan grotere lichamelijke inspanning, zweetdruppels, e.d.? Misschien herinneringen aan de jaren '30? Hoe zit dat nu met dat andere woord „hart"? Met het hart werken, wil zeggen, werken met liefde en toewijding en zuinig omgaan met de tijd, met de materialen, met het produkt, met het geld, kortom, gewoon verantwoord wer ken. Heeft „hard" werken iets te maken met „met het hart" werken? Hard werken zónder „hart" verlaagt ons tot slaven, terwijl het ook slechte resultaten zal op leveren. Om op de opmerking in de aanhef terug te komen, zouden wij tegenwoordig niet meer mét het hart kunnen werken? Wij dachten van wel! Zeker bij ons! A ttendens Op dinsdag en woensdag, resp. 23 en 24 februari a.s. zal in de kleedkamer naast de kantine de film ,,Raak" worden ver toond. Deze film, die gemaakt is bij de Hoogovens, geeft een beeld van de resul taten verkregen met de ideeënbus bij deze onderneming. Aanvangstijden 12.15 uur en 12.45 uur. Op donderdag 25 februari zal dezelfde film worden vertoond in de Gijsbreght- kelder en wel om 13.00 uur. 1

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 1