AM STEL Nieuwe ondernemingsraad gekozen Enigszins aarzelend... PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nr. 2 - 28 januari 1965 Alvorens de uitslag van de op 15 januari j.l. gehouden verkiezing te vermelden, willen wij in gedachten nog even terug gaan naar 2 december 1960. Het resul taat van die verkiezing was: afdeling bottelarij de heren L. M. Spijker en H. de Vries; afdeling expeditie de heren J. de Lang en B. Feithuis; overige afdelingen de heren A. A. Binne- kade, P. G. van Lierop en A. H. Oost- wal; filialen de heer J. Senden; technisch maandpersoneel de heer H. A. Oostra; buitendienst de heer E. J. A. van Kan; chefs en beambten mej. M. Th. Koldijk en de heer J. H. Snel; laboratoria en Poviet de heren Th. Vee- nings en W. Grande; bazen de heer J. H. van Leeuwen. Na het overlijden van de heer B. Feit huis werd de heer J. Broers, die daarna de meeste stemmen op zich had ver enigd, tot lid van de ondernemingsraad benoemd. Voor de verkiezingen in 1960 bestond grote belangstelling, gezien het aantal uitgebrachte stemmen, n.l. 67%. Voor de laatste verkiezing hebben zich niet herkiesbaar gesteld de heren H. de Vries, J. Broers (pensioen), J. Senden en E. J. A. van Kan. Hieronder volgt de opgave van het aan tal behaalde stemmen: Bottelarij H. Fleurbaay 42 J. C. Gans 28 B. J. Hollander 13 Het stembureau en de kiezers in actie. üsü G. K. Schimmel 17 A. A. Janssen 4 L. M. Slisser 28 L. M. Spijker 30 G. Stalenhoef 10 Expeditie J. de Lang 17 P. A. Petrus 24 B. Bosch 18 J. Polderman 41 Overige afdelingen A. A. Binnekade 84 J. J. Kloos 43 P. G. van Lierop 45 A. H. Oostwal 27 H. C. Pover 32 J. H. Stiphout 35 Filialen J. J. Dormans 12 F. A. Hoogesteijn 46 Chefs en beambten J. H. Snel 120 Mej. M. Th. Koldijk 125 J. Vis 60 Vertegenwoordigers G. Losecaat van Nouhuys 3 H. J. Konijn 11 J. P. Rijnbende 23 Laboratoria en Poviet W. Grande 19 T. Velthuys 3 Th. Veenings 21 Mevr. C. de Laat 9 Bazen J. H. van Leeuwen 6 A. J. Voet 17 Technisch maandpersoneel H. A. Oostra 8 F. van Beveren 18 J. R. A. Scholten 4 (vervolg op pagina 2) begonnen wij aan dit stukje, dat wij willen wijden aan het heengaan van de grote Engelse staatsman Sir Winston Churchill. Aarzelend omdat wij ons af vroegen of dit gebeuren gememoreerd diende te worden in een personeels orgaan. Na ampele overweging meenden wij dit tóch te moeten doen. Zeer velen van ons hebben de jaren '40-'45 meegemaakt als werknemers, hetzij van de Amstel Brouwerij hetzij van een ander bedrijf. Als men vraagt naar herinneringen uit die jaren, komt - naast veel narigheden bijna altijd één positieve opmerking naar voren. Bijna iedereen praat over de prettige collegiale verhoudingen in die dagen. Men had wat voor elkaar over, men leverde geen pres tige gevechten, men waarschuwde elkaar als er ergens iets mis dreigde te gaan, men gaf zoveel mogelijk informatie, men onthield zich van kritiek op personen buiten de eigen afdeling, kortom inen begreep dat men elkaar nodig had. Nu lijkt dat voor de hand liggend, omdat hier sprake was van frontvorming tegen een gemeenschappelijke vijand. Het ge zamenlijk strijden met een bepaald doel voor ogen geeft een grote band. Het was Churchill die ons dit doel dui delijk maakte. Door hém geloofden wij in de uiteindelijke bevrijding en in de herrijzenis van ons Koninkrijk. Door zijn vastberadenheid, zijn grote openheid en zijn overtuigingskracht was hij de be zielende leider van de gehele vrije wereld en ook van ons. Wij moeten hem heel dankbaar zijn voor de morele steun die hij ons gaf. Wij weten niet of wij zonder Churchill thans weer als vrije mensen zouden kun nen werken in een democratisch land. Willen wij echter iets van die dankbaar heid tonen, laten wij dan proberen iets terug te vinden van de geest in de bezettingsjaren. We hadden elkaar toen nodig. Is dat nu niet meer het geval? Toen hadden we een bepaald doel voor ogen. Zien wij thans geen doel? Of is dit alleen grotere welvaart? Churchill vocht voor een vrije wereld van vrije mensen, die daarin gelukkig zouden kunnen worden. Zijn wij in 1965 ook bereid ons daarvoor in te zetten? A ttendens

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 9