el mond voortbouwen in de modder Puzzel en win een tientje In memopiam ONS leven in de brouwerij Aan de Churchill-laan in Helmond gonst het van bedrijvigheid. Er wordt hier met man en macht gebouwd aan onze nieuwe vestiging. Inmiddels is er een noodge bouw verrezen, waarin voorlopig de kantoren zullen worden ondergebracht. Sinds twee maanden klinkt vandaar uit als U opbelt de charmante stem van onze eerste vrouwelijke employé, de telefoniste/receptioniste (exclusief voor Helmond!) die namens de Amstel Brouwerij een goede morgen of goede middag wenst. De gebouwen beginnen thans duidelijke vormen aan te nemen. Reeds van veraf kan men het legerge- bouw zien, dat hoog boven de fraaie machinekamer en het langgerekte botte- larij-annex expeditiegebouw uittorent. Op 4 december 1964 werd het hoogste punt bereikt. Uiteraard ging ter gelegenheid van dit feit de vlag in top. Daar aan de tot standkoming van dit gebouw een groot aantal Belgen hebben medegewerkt werd ook de Belgische vlag gehesen, die door de Belgen was meegevoerd. Natuurlijk werd dit heuglijke feit be klonken met een heerlijk glas Amstel Bier. Op 23 december werd de laatste leger- tank van de in totaal honderdtwintig tanks in het gebouw gehesen. Onze montageleider kon een zucht van verlichting niet onderdrukken, want om dit in zo korte tijd te verwezenlijken moest heel wat werk worden verzet. Het vervoer van de legertanks was een spectaculaire aangelegenheid, die aller wegen veel belangstelling heeft getrok ken. De machinekamer en het bottelarij gebouw zijn thans ook in een vergevor derd stadium. Op 4 januari arriveerde de stoomketel. Inmiddels is begonnen met de bouw van de bedrijfskantine, waar voor op 6 januari de eerste paal werd geheid Ook de dienstwoningen op het terrein naderen hun voltooiing. Een zo groot project als dit schept natuurlijk pro blemen. Maar hiervoor wordt altijd een oplossing gevonden. Zo gebeurde het dat iemand bekneld raakte onder een tractor- wiel. De man in kwestie was nogal zwaar gebouwd hetgeen voor het per soneel van de ambulance zichtbaar moeilijkheden opleverde. De patient stelde toen laconiek voor dat ze hem maar met een van de twee grote mon tagekranen zouden optakelen. Mocht men na dit gelezen te hebben snel eens een kijkje willen komen nemen dan moet uw correspondent dit echter ten sterkste afraden als u geen kikvors- pak ter beschikking heeft. Wij wroeten hier namelijk nog rond in een enorme modderzee, maar desalniettemin is de stemming opperbest. Een ieder voelt zich lid van de grote Amstelfamilie. Het duidelijkste bewijs hiervan is een helverlicht Amstelglas op de bouwkeet van de N.E.M., dat door enige personeelsleden van de N.E.M. in triomf uit Hamburg is meegevoerd. (We hebben van de kastelein in kwestie nog niets vernomen!) H. J. G. A. Kuilder De oplossing van de voorlaatste puzzel luidt: In Oost-Flevoland werd onlangs een vat met dertig jaar oud Amstel bier gevonden. Het tientje werd gewonnen door mejuffrouw C. J. van Meerten, Poviet; mejuffrouw C. de Jonge, koffiekamer, mevrouw L. Schnei- ders-Geurten, Beek (L.) en de heer J. Gauw, Poviet werden geabonneerd op het tijd schrift Artis. Wij moeten u mededelen dat tot ons leedwezen zijn overleden de gepensio neerden L. Franpoise en J. Zevenster, alsmede mevrouw de weduwe Hen- driksz-de Veulaer. In dienst gekomen: Mej. J. H. Hartog, Poviet Mej. J. M. Hartog, Poviet M. Sanchez Lorente, Gistkelder F. Vreeburg, Legkelder A. F. Drijfhout, Cartonnage J. L. van Rooy, Cartonnage A. Kok, Expeditie H. Marsman, Expeditie Ch. A. Corneille, Smederij W. Verschuur, Smederij J. Rijnbout, Smederij P. J. de Wit, Smederij G. Beuker, Portiersloge (Fabriek) J. F. M. Coopmans, Laboratorium F. Luna Gonzales, Bottelarij C. B. Ruyterman, Bottelarij S. Sanchez Martinez, Bottelarij K. Tol, Bottelarij J. M. Lopez Garcia, Bottelarij W. Kooijman, Garage Mej. O. S. Boelhouwer, Typekamer P. Boetzkes, Helmond J. Hilgers, Onderhoudsdienst H. G. Kempeners, Depot Roermond L. L. J. van Loenen, Inkoop Mej. Th. Ch. Kölgen, Filiaal Heerlen J. de Man, Export B. J. Nijman, Bedrijfs- en Budgetadm. Mej. J. P. van Rinsum, Depot Hoek van Holland Mej. M. M. A. Scheefhals, Poviet Produc ten N.V. J. Sikma, Operating and Consulting Division F. J. J. van Toledo, Helmond Mej. H. V. M. M. van Vloten, Helmond In dienst in Heerlen: P. R. Schumans, Expeditie C. G. Theunissen, Expeditie In dienst in Hengelo: L. Gringhuis, Expeditie Uit dienst: W. M. Büchener, Poviet Chr. Tang, Poviet A. Casares Ribera, Legkelder J. Artero Parra, Bottelarij P. Baleiron Vasquez, Bottelarij P. H. Vogels, Bottelarij J. Toral Perea, Bottelarij C. van Oorsouw, Bottelarij J. Bedoya Lopez, Expeditie F. Parra Jimenez, Expeditie H. van Wel, Expeditie A. Brinkmans, Expeditie D. Bosch, Smederij D. S. Simon, Magazijn Mej. J. J. Behrens, Typekamer Mej. C. Bezuijen, Depot Hoek van Holland Mej. J. Geels, Poviet Produkten N.V. Mej. Ch. M. Visser, Poviet Produkten N.V. Gehuwd: J. A. J. Smit (Bott.) met mej. H. G. Baars Chr. N. Koeimzidis (Legk.) met mej. C. M. v. d. Linden F. J. H. v. d. Meulen (Bott.) met mej. J. Nielsen E. H. Flu (Lab.) met mej. R. H. Del Prado H. H. Ibelings (Electr. Werkpl.) met mej. A. E. Lindeboom Mej. J. E. W. Niesing (Mechanische Adm.) met de heer J. Kager Gehuwd in Den Haag: L. P. Haneveld met mej. J. Kuit Geboren: Debora Charlotte d. v. h. echtp. F. van Gelder-Halter (Bottelarij) Robert z. v. h. echtp. J. Gupffert-de Harder (Bottelarij) René z. v. h. echtp. P. de Vries-Nienhuis (Expeditie) Luc, z. v. h. echtp. Kroes-Hinten (Inkoop) Robert, z. v. h. echtp. Bartels-Elfert (Thuis- verbruik) Jantine, d. v. h. echtp. Oostra-van 't Veer (Technische Dienst) Met pensioen: J. Broers, Smederij

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 8