Nieuwe Kampeerhuisjes (maar eerst kampkaart) 3 Hfwn Velen hebben met verwondering gelezen dat we huisjes hebben in Sint-Maarten zee en dat we die van Ommen hebben geschrapt van de lijst. Sommigen zeggen: „Jammer", maar nog meer zeggen: „Gelukkig wat meer huis jes aan de kust." Het is moeilijk het iedereen naar de zin te maken en daarom moeten we meestal rekening houden met de meeste stem men. Natuurlijk zullen we proberen of we dit jaar nog enkele huisjes in Ommen kun nen bemachtigen, hoewel het heel wat zal kosten. Lukt het dan hoort u het wel. Nu iets over de huisjes in Sint-Maarten zee. Tussen Alkmaar en Den Helder ligt het plaatsje Sint-Maartens-vlotbrug. Een richtingwijzer van de ANWB geeft de richting aan naar Sint-Maartenzee. Die weg moet u ingaan. Tussen „vlotbrug" en „zee" ziet u een goede weg linksaf slaan. Als u die weg een vijfhonderd meter inrijdt, ziet u aan uw rechterhand het grote bord van Camping Golfzang. Achter het café is een grote parkeer plaats. Dat café is tevens zelfbedienings winkel en slijterij, u kunt dus uw bier bon meenemen, maar dat moet u dan wel even tegen ons zeggen. Sint-Maartenzee ligt op zes kilometer afstand van het Zwanenmeer, het grootste duinnatuurreservaat in Europa. De huisjes liggen tien a vijftien minuten van de zee af. Op de eerste foto ziet u links in de hoek achterin een afsluitboom die de toegang tot het kamp afsluit. Het is dus een ge sloten terrein, dat dag en nacht wordt bewaakt. Gaat u door dit hek dan komt u links, halverwege het kamp bij een bruggetje dat naar een apart terrein voert. Hier staan diverse huisjes. Onze vijf huisjes staan schuin achter elkaar opgesteld. De deur van het tweede huisje staat open en daar heeft De toegang tot het terrein kan worden afgesloten met een boom, die links achteraan te zien is. de heer Van Vrede een fotoblik naar binnen geworpen. Mogen wij u van deze huisjes nog iets bijzonders verklappen: zij zijn voorzien van elektrisch licht en stromend water. U kunt zich dus elektrisch scheren; u mag echter geen kacheltje aansluiten. De kampeerkommissie is verder doende om te proberen bij ieder huisje een toilet te krijgen en erin een gaskacheltje voor koude avonden. Is dit nu nog niet het geval, mopper dan niet maar bedenk dat we de zaak aan het opbouwen zijn. Sug gesties en opbouwende kritiek zijn altijd welkom. Wat proberen we nog meer? Langzaam maar zeker maken we de huisjes, ook die in Egmond, steeds prettiger bewoon baar. Een ploeg vrijwilligers gaat naar Egmond om, zonder er ook maar iets voor te vragen, op een koud weekend De voorkant van de huis'es. Een fotoblik naar binnen. eind januari of begin februari de water voorziening te verbeteren. Op alle bed den in Egmond en Sint-Maartenzee wordt een deken gelegd zodat u weer minder bagage hoeft mee te nemen. Wij vragen u alleen: wilt u normaal met onze spullen omgaan? Waar u ook gaat kam peren, vraag nu reeds een kampkaart aan. Zonder kampkaart krijgt u ook van ons geen toewijzingskaart meer. Voor inlichtingen kunt u altijd bij de kampeerkommissie terecht. Huisjeskommissie, G. Struiksma, secr.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3