Helmond ook te water! Personeelsgeschenk Helmond Werd er tot nu toe in Helmond alleen op het land en in de lucht gewerkt, thans gaat men ook te water. Sinds kort werkt hier namelijk een duiker, die onder water de gaten maakt in de beschoeiing van de insteekhaven voor de bouw van de aanlegsteiger. Maar dat is nog niet alles. Er werkt hier namelijk ook een reuzeschildpad. Deze schildpad is een spitsvondig mens, die vele gaten in de grond moet graven en een enorm schild met zich meevoert om zich te beschermen tegen de soms overvloedige regen. Je moet maar op het idee komen. Alles gaat hier razend snel. In het vorige nummer maakten wij melding van het heien van de eerste paal voor de kantine. Thans zitten alle palen in de grond en is bovendien de bouwput al gegraven. Ook wordt er met man en macht ge werkt aan de wegen. De stofzuiger in In het ketelhuis staat de stoomketel al opgesteld. het noodkantoor heeft onlangs zijn te vredenheid hierover uitgesproken. In Helmond begint men al wat in car navalsstemming te komen. De grootste carnavalsvereniging hier is de Keiebijters, die hun naam ontlenen aan een grote kei, die nu nog van zijn winterslaap geniet in de tuin van Hotel West Ende, maar straks zal worden op gesteld voor Hotel St Lambert, het hoofdkwartier van de Keiebijters. Gedurende drie zaterdagavonden wor den thans de Keiekletsavonden gehou den. Op deze avonden kletsen diverse Helmonders om het hardst in echt Hel- monds dialect om de titel Kei der Keien te verwerven. Het carnaval is een heerlijk feest. Na- Teneinde u volledig in te lichten omtrent het zoeken naar een passend geschenk, zullen wij hieronder alle stappen die tot nu toe zijn ondernomen, de revue laten passeren. Bij het bepalen van de keuze van het geschenk zijn wij uitgegaan van de ge dachte, dat met de wensen van het gehele personeel in al zijn schakeringen zoveel mogelijk rekening gehouden moet worden. Gezocht werd dan ook naar een orgaan waarin bovenstaande gedachte zo goed mogelijk tot haar recht zou kunnen komen. Wij meenden dat de Onderne mingsraad wel bij uitstek daarvoor ge schikt was. Uit de Ondernemingsraad werd een commissie benoemd die be staat uit de heren Binnekade, Van Lie- rop, Snel en Veenings. Deze commissie kreeg opdracht te zoe ken naar een kunstuiting die een blijven de herinnering zal vormen aan de gebeurtenis waaraan ze haar ontstaan te danken zal hebben. Allereerst werd contact gezocht met de architect die ons bedrijf in Helmond bouwt. In overleg met onze bedrijfs leiding bleek hij bereid de plaats waar het geschenk zou moeten worden aange bracht, zonodig aan te passen aan het te kiezen kunstvoorwerp. Het zoeken naar een centraal punt waar het geschenk goed zou uitkomen, was een volgende stap, die echter weinig moeilijkheden opleverde. Besloten werd in de hall van het kan tinegebouw, waarin tevens de ontvangst gelegenheid is voor gasten, gebruik te maken van de muuroppervlakte. Deze tuurlijk gaan we er in Helmond allemaal aan mee doen. We drinken nu al een kopje koffie minder en roken niet meer zo veel, want we moeten sparen voor een boerekiel en een boerepet. Uw correspondent zal u regelmatig op de hoogte houden. leent zich namelijk uitstekend voor het aanbrengen van een reliëf of mozaïek of iets dergelijks. Op dit punt aangekomen moest verder worden gedacht over de aard van het geschenk. Een goede voorlichting kon de commissie verkrijgen bij de Stichting Kunst en Bedrijf te Amsterdam. Nadat zij tal van dia's had gezien, kwam de commissie tot een voorlopige keuze. Vervolgens werden enkele bedrijven be zichtigd teneinde de kunstuitingen eens in werkelijkheid te zien. Deze bezoeken bevestigden de keuze die de commissie al eerder gemaakt had. Het betreft hier een aan te brengen mozaïek bestaande uit kleine stukjes ge kleurde ruwe baksteen die tegen de muur worden aangebracht. De voorbeelden die wij zagen, waren gemaakt door de heer Groenestein. Hierbij moeten wij het voorlopig laten. Nog echter een enkele opmerking be treffende het te kiezen geschenk. De huidige commissieleden zijn niet aange steld uit hoofde van hun grote artistieke kennis. Vandaar dat zij zich het recht en de vrijheid heeft voorbehouden zich zonodig te laten assisteren en voorlichten door meer ter zake kundigen. De commissie stelt zich voor de heer Groenestein opdracht te geven tot het maken van een drietal ontwerpen. Deze ontwerpen zullen in het bedrijf worden tentoongesteld, zodat ieder ervan kan kennis nemen. Vanzelfsprekend willen de leden van de commissie dan gaarne uw commentaar vernemen, óók de positieve! De commissie personeelsgeschenk Helmond Panorama Amstel Brouwerij Helmond Het grote gebouw links bevat de bottelarij, de vatenvulafdeling en de opslag. In het midden het lagergebouwwaarin honderd- twintig lagertanks en de filterkelder zijn ondergebracht. Rechts het ketelhuis en machinekamer, met daarvoor twee olietanks.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 11