en een Hongaartje Een Hollands kind (Zoon van onze timmerman F. Cserep) Op 3 mei ben ik geboren Dat is een mooie dag Dan waait (ook voor mij een beetje) De roodwitblauwe vlag Nu nog Ferike, later Feri ben ik, nog niet eens twee, maar 'k ben een echt Hongaartje dat het bier nu al lekker vindt. De Hongaarse vlag is rood, wit en groen Ik wil het midden houden Om mijn ouders genoegen te doen Dus laat ik de kleuren in 't midden En kies maar wit en rood. Dat zijn de kleuren van Am stel die mij 't eerste biertje bood. Nu blijft het altijd Am stel Waar of ik ook zal zijn 't Is overal te krijgen Dat vind ik juist zo fijn Als 'k later met mijn pappie Eens in Hongarije ben Haal ik lekkere Am stel Waar 'k oma mee verwen Zij onthoudt die naam beslist wel Want 'k kom uit de stad van Amstel Geboren in de Amstelstad Drink ik het Amstelnat. C. „Kajin wil biej", zegt mijn dochtertje Karin en zij strekt haar hand uit naar mijn pilsje. „Nee", zeg ik, „jij bent nog te klein voor dat spul." Aldus pedagogisch optredend want in beginsel ben ik bereid de kleine het hoe en waarom van alle mogelijke handelingen op voor haar begrijpelijke wijze uiteen te zetten. Voor mij is hier mee de kous af, maar lezers met kinde ren van even gering formaat als het mijne zullen begrijpen dat dit breiwerk niet af is. „Kajin gjoot en stejk wojden als papa. Kajin ook biej djinken." Nu zit ik compleet in de knoei. Kregen wij niet allemaal meer dan eens de aan sporing onder de maaltijd: bordje leeg- eten, groot en sterk worden. Zo ook Karin, die mijn woorden nu tegen mij gebruikt. Ik maak een omtrekkende beweging: „Als je nu eerst met je bromtol ging spelen." „Kajin niet bjomtol, Kajin dojst in biej." Als de nood hoog is is de redding in de brouwerij. Nee, niet dat ze moet, hoor Dat meldt ze gewoonlijk niet. Het gaat om de nood van het probleem. De op lossing is eenvoudig. De piepfles, de na- maakfles van plastic met het ingebouwde fluitje. Gelukkig, bierfabrikanten denken ook overal aan. H. H. Ploeg 13

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 15