Amstelrenners groot succes LAMSTE L I ülfH aMSI! aiEf »e Amstel Brouwerij heeft een ploeg van wielrenners laten meedoen aan Olym- pia's 13de Toer door Nederland, die van 2127 mei j.l. werd verreden. Tot onze ploeg behoorden de renners Cor Schuuring (22), Rinus Paul (23), Rudi Liebrechts (22), Frank Ouwerkerk (21), Ad van Kemenade (23) en Hennie Schou ten (22), de leider was de heer H. Krott, die meereed in een nieuwe stationcar Volkswagen Variant, in onze kleuren ge schilderd en voorzien o.a. van de woorden Afdeling Sport en Publiciteit. Als mecani cien was aan de ploeg toegevoegd Jan Sprenkelink, de masseur was Gerard Bij- laard. Het zal onze lezers wel zijn opgevallen dat de Amstelploeg een zeer goed figuur heeft geslagen: vier dagen leider in het ploegenklassement en ook eindoverwinnaar in dit klassement. Cor Schuuring onder scheidde zich bijzonder, vier van de zeven dagen reed hij in de oranje trui ten teken dat hij leider was in het algemeen klasse ment, tevens won hij een etappe en werd uiteindelijk winnaar van het totale eind klassement. Ook Ad van Kemenade won een etappe. Nadat de zestien ploegen de finale in de lste Van Swindenstraat hadden bereikt, be gaven alle deelnemers en organisatoren zich naar het restaurant in Artis, waar de Amstel Brouwerij voor gebakken eieren had gezorgd. De Amstelploeg kreeg hierna de wissel beker, beschikbaar gesteld door Martini en een beker van de gemeente Amsterdam. De fortuinlijke Cor Schuuring ontving een gouden legpenning, beschikbaar gesteld door Z.K.H. de Prins der Nederlanden en vele andere prijzen. Vijf van deze zes renners zullen ook de rest van het jaar voor Amstel blijven rijden, zodat wij hiermede weer op op vallende wijze aan de weg zullen tim meren. Inmiddels hebben enkele leden van deze Amstelploeg nog meer successen geboekt. Zo werd Rinus Paul op 30 mei kampioen van Zuid-Holland; Cor Schuuring werd op 31 mei kampioen van Noord-Holland en won op 6 juni de Ronde van Woerden. Ad van Kemenade won op 7 juni de Ronde van Zuid-Holland. AMSTEL PLOEG WINT AMSTEL BEKER Op zaterdag 25 april j.l. werd de Ronde van Friesland gereden, een wegwedstrijd over ca. 160 km voor amateurs. Hieraan deed ook een Amstelploeg mee. De Amstel Brouwerij had een beker uitgeloofd, als derde prijs voor fabrieksploegen. De eer ste prijs werd gewonnen door de ploeg van de Eroba rijwielfabriek, de tweede ging naar de ploeg van Samson shag. De derde prijswinnaar was de ploeg van de Amstel Brouwerij, die prompt de Amstel beker kreeg. Hij staat nu in onze trofeeënkast een koekje van eigen deeg.

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 7