Bustocht gepensioneerden 3de lustrum 1964 Wat is een meisje? Tistochwat 4 juni 't Was prachtig weer, dus vrolijk en blij arriveerden wij aan de Amstel Brouwerij. Daar stonden de bussen al klaar En na een praatje, 20 hier en daar, Was hetinstappen maar Wat een heerlijke dag is dat geweest 't Was een echt lustrumfeest. Het begon met broodjes en een Amsteltas waar allerlei rookgerei en snoep in was. Na de Schellingwouderbrug Kwamen wij al vlug In ons mooie Volendam. Waar een tevreden sfeer over je kwam. Daar dronken wij op ons gemak Heerlijke koffie met slagroomgebak. Toen weer verder door mooie streken en velden Waarvan de chauffeurs ons alles vertelden. Zo kwamen wij in Middenmeer aan Waar men een orkestje klaar had staan. Daar hebben wij onder menige wals, Heerlijk gedineerd en het vlees was mals. Velen die nog konden gaan hebben een vrolijk dansje gedaan. Alweer werd het tijd om in te stappen En begon onze derde etappe, Naar Duinvermaak in Bergen aan Zee. Daar dronken wij een kopje thee of bier, of wat je maar lustte en zaten in de tuin heerlijk te rusten In de zon; 't leek wel of het niet op kon. Toen de klok zes had geslagen, Stapten wij allen weer in de wagen. Over Beverwijk door de mooie Veiser- tunnel op Amsterdam aan, Waar wij precies om half acht voor de brouwerij stil bleven staan. Hulde en dank aan de leiding en de krachten En aan de chauffeurs die ons veilig weer thuisbrachten. En onze grote dank aan de directie, Uit naam van allen en van mij Lang leve de Amstelbrouwerij M. v. H.-D. kleine meisjes zijn de aardigste dingen die een mens kan meemaken. Ze zijn geboren met een beetje engeltjes- vernisdat is weieens een heel dun laagje maar er blijft altijd genoeg over om uw hart mee te vangen, zelfs als zij in de mod der zitten of temperamentvolle tranen schreien of de straat op zijn geslopen in moeders mooiste kleren. Een klein meisje kan liever en stouter) zijn en wel vaker dan wie ook ter wereld. Zij kan ronddansen en stampen en gekke geluiden maken en uw zenuwen op een zware proef stellen, maar als u op het punt staat er wat van te zeggen, staat ze preuts te kijken met een heel bijzondere blik in haar ogen. Een meisje is de Onschuld die in de modder speelt, de Schoonheid die op haar hoofd staat en het Moederschap dat een pop aan een been voortsleept. God leent van veel schepsels iets om een klein meisje van te maken. Hij neemt het zingen van een vogel, de gil van een var ken, de koppigheid van een muildier, de capriolen van een aap, de vlugheid van een sprinkhaan, de nieuwsgierigheid van een kat, de schuchterheid achter een waaier en daarenboven nog de mysterieuze ziel van een vrouw. Een klein meisje houdt van nieuwe schoe nen, van feestjurken, van kleine dieren, poppen, aanstellerij, roomijs, visites afleg gen, theekransjes en één jongen. Ze is niet zo gesteld op bezoekers, jongens in het al gemeen, grote honden, confectie, rechte stoelen, groenten, dikke winterkleren en in de voortuin blijven. Ze is op zijn luidruchtigst wanneer u zit te denken, het aardigst wanneer ze u heeft boos gemaakt, het ijverigst tegen bedtijd, het rustigst wanneer u met haar wilt pron ken, en op zijn coquetst wanneer ze dat nou net helemaal niet moet zijn. Ze kan uw huis, uw haar en uw waardig heid in de war maken uw geld ver kwisten, uw tijd verspillen en uw stemming bederven en juist wanneer uw geduld bijna op is, breekt haar zonnetje door en bent u weer verloren. fa, ze is een zenuwslopende lastpost, alleen maar een luidruchtig hoopje ondeugd. Maar wanneer uw dromen ineenstorten en de wereld één bonk narigheid is, wanneer het lijkt alsof u eigenlijk een grote dwaas bent geweest, kan zij u tot een koning maken als ze op uw knie klimt en fluis tert: „Van jou hou ik het allermeest!" De zee bevat voldoende zout om ons land te bedekken met een laag die ruim drie honderd km dik is. De massa van sommige sterren is zo dicht dat een cm3 daarvan op aarde 3.659 kg zou wegen. 18

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 20