Spaans avontuur ,,Voor de grap maakte ik eens bijgaand versje. Is het misschien iet' om eens als blad vulling te gebruiken in Het Spongat?" schreef mevrouiv Janssen (echtgenote van een onzer werknemers)Ja, mevrouw, wï] hebben uw vaardigheid in het maken van deze ballade zeer gewaardeerd en plaatsen uw pennevrucht daarom hieronder. Hartelijk dank voor uw inzending.) „Zeg, vrouw", sprak boer Piet, ,,'k heb een reuze idee: ik ga met vakantie en jou neem ik mee. Ik heb schoon genoeg van dat zaaien en spitten en voor dag en voor dauw onder koeien te zitten. Trek jij nu je jurk aan, die mooie met franje, we gaan met de trein veertien dagen naar Spanje." „Ach Pietsprak zijn vrouwtje, „wat ga je beginnen En nog wel naar SpanjeHoe kun je 't verzinnen Men vecht daar met stieren, och denk je eens in En ze spreken er Spaans, 'k heb helemaal geen zin Ga mee naar nicht Trui, in het schoon Gilzerijen, jij drinkt daar je biertje en ik ga wat breien." Maar onze boer Piet had het hoog in z'n bol. Hij wilde naar Spanje, en dat hield hij vol. Hij sprak: „Naar de stieren hoef jij niet te kijken en ga nu maar vlug mijn overhemd strijken. Verdwalen dat kan niet, de wereld is rond, ik heb klinkende munt en een Hollandse mond." Zo gingen ze samen, om negen uur zeven. Ach, waren ze toch maar in Holland gebleven; want toen ze in Spanje wat hadden gelopen en Piet daar zijn dagelijks biertje wou kopen, toen schreeuwde hij wel met een heel grote mond, maar niemand, ja niemand, die hem daar verstond. Men bracht hem wel drinken, maar dat hielp geen zier, want voor werkelijke dorst helpt alleen Amstel bier. Toen zuchtte de boer: „Vrouw, je had toch gelijk, het is hier zo warm dar ik straks nog bezwijk. Men wil hier niet luisteren, hoe hard ik ook spreek. Het gaat hier Spaans toe, 'k raak helemaal van streek. Wat moest ik ook feitelijk in Spanje gaan doen? 't Is hier net als bij ons, alle bomen zijn groen. Ik wil weer naar huis, want ik kan hier niet wennen en Amstel bier schijnen ze nergens te kennen." „Och, kom", sprak het vrouwtje, „ben jij nu een vent! Je weet toch de Amstel is overal bekend Ze bracht duim en vinger heel vlug bij elkander en maakte een gebaar, dat men kent als geen ander. Toen lachte begrijpend de Spaanse herbergier en kwam vlug terug met een pul Amstel bier. Hij zei in het Spaans, „Amstel bier dat is zó En de boer gaf toen dadelijk een rondje cadeau. M. J. Janssen-Smit 11

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 16