Afscheid Jan Derksen Op donderdag 27 februari heeft Jan Derk sen als actief renner afscheid genomen van de Nederlandse sportpers. Dit gebeurde in onze Gijsbreghtkelder, die hiertoe gastvrij was afgestaan; Derksen heeft meermalen in Amstelkleuren gereden. Vele trofeeën en foto's die verband hiel den met zijn carrière waren op en nabij het podium uitgestald en tijdens de druk bezochte receptie kwamen daar vele nuttige en smakelijke cadeaus bij. Jan Derksen, die nu zijn licentie van de KNWU heeft ontvangen en als coach gaat optreden, werd toegesproken door mr. J. M. Elink Schuurman, die mevrouw Derk sen een fleurig versierde kunstagenda aan bood, waarna Abe Lenstra namens de brou werij een fopkan overhandigde. Barend Barendse die als ceremoniemeester fungeer de kondigde hierna diverse sprekers aan, o.w. Arie van Vliet (namens de sportcom- missie van de KNWU), de oud zesdaagse renner Gert Boeyen en de heer P. R. M. Brouwer, voorzitter van de Apeldoornse wielerclub De Adelaar. „De beste prof is de beste amateur", aldus deze laatste, „want om 'n goede prof te worden dient men een goed amateur te zijn. Bovendien is een goede prof een voorbeeld voor elke amateur, die iets wil bereiken." Na afloop verzamelden alle aanwezige we reldkampioenen en ex-wereldkampioenen zich op het podium teneinde te poseren voor een historische foto die wij hierbij afdrukken. V.l.n.r. zittend: Cor Blekemolen, wereldkampioen (1914) amateurs achter de motor; Jan Derksen, wereldkampioen (19)9, 1946, 1957) profs sprint; Antoine Mazairac, -wereld kampioen (1929) amateurs sprint. V.l.n.r. staand: Henk Vaanhof, wereldkampioen (1949) amateurs op de weg; Gerrit Schulte, wereldkampioen 1948) achtervolging profsAbe Lenstra, die de sportmensen van de Amstel Brouwerij vertegenwoordigdeArie van Vliet, wereldkampioen (1938, 1948, 1953) profs sprint; Piet van Heusden, wereldkampioen (1952) amateurs achter volging; Frans Mahn, wereldkapioen (1955) amateurs op de weg. 9

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 11