In memoriam Op zaterdag 9 november j.l. overleed na een langdurig ziekbed onze lorrie rijder, de heer H. Z. DE VRIES op de nog jeugdige leeftijd van 39 jaar. Deze bescheiden en vriendelijke man was sinds augustus 1946 bij de brouwerij in dienst. Na eerst een groot aantal jaren in de bottelarij te hebben gewerkt, werd hij in 1956 als lorrierijder aangesteld. Met veel ijver en plichtsbetrachting heeft hij altijd zijn werk verricht. In de laatste jaren heeft hij veel leed ondervonden in zijn huiselijk leven, hetgeen hij zeer moeilijk kon verwerken en hem zijn sterven niet heeft verlicht. Wij kunnen alleen maar hopen dat hij de rust heeft gevonden, die hij zo lang heeft ontbeerd. A. F. A. M. DE GROOT Hoewel hij sinds een half jaar niet meer bij de brouwerij in dienst was, willen wij u toch in kennis stellen van het overlijden van de heer A. („Bram") F. A. M. de Groot, die van 1 januari I960 als rond leider in de Gijsbreghtkelder werkzaam is geweest. Hij overleed op 12 november in de leeftijd van 27 jaar. Vroeger was Dat zei ons mevrouw Th. Daleman-V er- hoeven, die op 25 september j.l. zestig jaar in haar café te Rijpwetering was gevestigd. Ze is nu 88 jaar en kocht met haar man in 1903 dit bedrijfje met de duizend gul den, die zij in een loterij had gewonnen. Zij woonde toen in Kudelstaart en wan delde op een dag naar Rijpwetering en terug om de woning en de zaak te be kijken. Reeds in 1921 overleed haar man en met behulp van haar kinderen heeft zij de zaak gaande gehouden. Eveneens op 9 november overleed tot ieders grote ontsteltenis de heer A. J. J. VAN BRUG op de leeftijd van 60 jaar. 31 Oktober werd hij wegens een spoed operatie in het ziekenhuis opgenomen. Achteraf bleek dat Van Brug zeer ernstig ziek was. Als liftbediende voor de aan- en afvoer van de bierkisten van en naar de bottelarij was hij een alom bekende figuur, die ge durende de negen jaar dat hij bij de brouwerij in dienst is geweest, met zijn gemoedelijkheid zijn toch verantwoordelijke functie waarnam. Zijn collegialiteit uitte zich o.a. door zijn schriftelijke opwekkingen in de lift de zie ke collega's niet te vergeten. Aan het verenigingsleven van de brouwerij nam hij levendig deel. Speciaal brengen wij in herinnering de verslagen van voet balwedstrijden die hij voor het Spongat schreef, trouw en serieus. Wij zullen hem ons nog lang herinneren als de opgewekte man, die alle nieuwtjes van de brouwerij bekend waren. Dat hij ruste in vrede is ons aller wens. D. het sappelen" Vroeger was het wel sappelen", zei ze ons, „gelukkig dat die tijden voorbij zijn." Vijftig jaar is zij Amstelafnemer en wij hadden van onze kant graag iets gedaan aan dit unieke jubileum, maar mevrouw Daleman wilde van enig feestelijk vertoon niets weten en liep zelfs weg toen ze merkte dat er een foto gemaakt zou wor den. Maar toch bieden wij mevrouw Daleman onze felicitaties aan, moge haar levens avond in dat prachtige, landelijke Rijpwe tering in alle rust verlopen. 16

Amstel - Het Spongat | 1963 | | pagina 16