o Deze maand Lavater Ik vertel geen kwaad verder over 'n ander tenzij ik zeker weet, dat het v/aar is; en wanneer ik het zeker weet, vraag ik me af waarom ik het zal verder vertellen. zijn een paar zeer stoere werknemers bij ons in dienst getreden. Ze kwamen per auto en werden door enkele functionarissen van ons bedrijf ontvangen. Dr. C. J. Fol- mer, reeds jarenlang onze controlerende arts voor dergelijke werknemers, haalde de stetoscoop uit zijn zak, keek hun gebit na, kortom, hij keurde met een zekerheid, die een grote routine verried. Dr. Folmer werd de daarop volgende dag gehuldigd van wege zijn gouden veeartsenjubileum en u raadt nu natuurlijk, dat we met de stoere werknemers twee trekpaarden bedoelen. Enige tijd geleden had een van de paarden het leven moeten laten op het slachthuis, vanwege zijn weigering om te werken, een onwilligheid, die een paard dus duur komt te staan. Hierdoor was een span incompleet geworden en door de aankoop van twee paarden is er nu weer voldoende trekkracht voor onze wagens. „Hoe heten ze?" vroegen we de heer Van Veen van Inkoop, die deel uitmaakte van het ontvangstcomité. Gerrit en Jan, antwoordde deze onmidde- lijk, ter plaatse een paar goede Neder landse namen voor de dieren bedenkend. Als u zich ooit hebt afgevraagd hoe paar den aan hun namen komen, dan hebt u hier een antwoord. In de menselijke sector zijn er ook nogal wat nieuwe gezichten in ons bedrijf nieuwe en zeer jonge gezichten: scholieren, die vakantiewerk verrichten. Een honderd tal doet dienst in allerlei afdelingen: op kantoor, in de bottelarij, in de stopen afdeling, bij de expeditie. Wij hebben een gezien, die vijf weken achtereen k j bijrijder heeft dienst gedaan op een bestel wagen. Ernstig en toegewijd deed hij zijn werk: loste dertigers en rolde ze het café binnen, waar hij ze voorzichtig in de kel der liet zakken. Naast de chaulfeur, achter een ruitenwisser^ zat een boekje geklemd: Vol de Nuit door De St. Exupéry. „Ik heb het al een keer gelezen", zei hij ons, „maar ik lees het nog maar eens, ik heb er nu mooi de tijd voor onder het rijden." J. K. Lavater, 17411801, Zwitsers predi kant en schrijver.

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 2