Onze paarden hebben nieuwe last te trekken De grote belangstelling welke paarden in het stadsbeeld wekkenkomt voor een groot deel ook onze viervoeters ten goede en het is daarom verheugend, dat de wagen die zij trekken een verfraaiing heeft ondergaan. Mooie paarden en een mooie wagen leveren nu ons bier af in de binnenstad, waar stadgenoot en vreemdeling er graag een oogje aan wagen, terwijl vooral de vreemdelingen zelden de verleiding kunnen weerstaan er een plaatje van te maken. Op de foto onze vernieuwde wagen, waaraan o.l.v. de heer Kttyvenhoven de heren Joop van den hom, Kikkert en Wakker hun beste krachten heb ben gegeven. E-Feest te Ge ment De hemel betrekt snel. De regen klettert neer; de elementen re geren met een hels geweld. De gemeente leden van Gemert betreden de herberg; de veste der gesmeerde kelen. Het plenst, zegt een gerstteler en bestelt een vette gemeste eend met lever, zeeëgels en geweekte peen, een felbegeerd gerecht. De bergen verzettende serveerster, een felle feeks met een geestesdefect, brengt het be stelde. Beker thee met melk? Neen, geen thee, jenever, zegt de kerel. Ten leste eet deze het dessert met een el penbenen bestek. Een messenwerper jent een berentemmer met een veertje en mept hem met een be zemsteel tegen het met berevel beklede scheenbeen. Een kreet. Hé, deksels, je be zeert me, schettert deze en neemt een degen. Een gevecht dempt een feest, dwergje, schertst een benevelde Zweed en werpt verse peren kletsend tegen de geteerde te gels. Bersten kenne ze, jengelt de vent. Twee Deense deernen, verwende lekker bekken, eten sneetjes gemzevlees en leg gen de beentjes netjes weg. Ze menen het beter te weten, denkt een net heertje en schept met een lepel een emmer snert met pekelspek leeg. Een gedeserteerde Engelse flessentrekker en een eervergeten Gelderse verpleegster, een vervelend schepsel met schelle stem, bestel len Beer, Emstel Beer Regenen bleef het evenwel. Nergens el ders leek het weer slechter. Gemert dreef en werd klets-, klets... ...Wet, decreteerde de Engelse rechter. De W. 16

Amstel - Het Spongat | 1961 | | pagina 18