De heer W. Esser veertig jaar in dienst De versierselen worden opgespeld. Op 11 oktober j.l. was het veertig jaar geleden, dat de heer W. Esser bij de Am- stel Brouwerij in dienst kwam. En om half vijf die dag is hem daarom in onze kelder op feestelijke wijze hulde gebracht. De heer Esser, die vergezeld was door zijn echtgenote, werd toegesproken door de heer Van Marwijk Kooy, die uiting gaf aan zijn verbazing, dat hij over de heer Esser maar zo'n kort stukje in het dossier van per soneelszaken had gevonden. Maar dat bleek niet zo verwonderlijk te zijnde jubilaris was begonnen op de fustenadministratie en later overgegaan naar de expeditie, waar hij is gebleven en op zijn plaats bleek te zijn. Die verandering was goed, want nu had hij geen zittend leven meer, het geen beter bij hem paste. Bij de expeditie heeft hij de paardentractie via elektrische tractie zien overgaan in vervoer met ben zinemotoren om tenslotte weer de paarden te zien verschijnen. Toen was het oorlog en hij kreeg de leiding van de terreindienst van de expeditie. Oorlog betekende ook cen trale keuken en in ons bedrijf zijn miljoe nen porties eten bereid. Was het toeval, zo vroeg de heer Van Marwijk Kooy zich af, dat die centrale keuken vlak naast het kantoor van de heer Esser was gelegen? Hilariteit ontstond toen de heer Van Mar wijk Kooy de gezonde concurrentie tussen de heren Esser en Fokke aanhaalde. Han denwrijvend kon de heer Esser mededelen dat hij de Bottelarij bijna de loef had afgestoken door zoveel bier weg te werken, dat de expeditie nagenoeg leeg was. Maar de heer Fokke putte dan uit een, waar schijnlijk alleen hem bekende, voorraad en toverde weer honderden kisten tevoorschijn. De heer Van Marwijk Kooy juichte het streven van de ene afdeling om het beter te doen dan de andere afdeling van harte toe. De expeditie is een dienstverlenend bedrijf en dat er over de wijze van expediëren eigenlijk nooit klachten zijn geweest is een groot compliment voor de heer Esser, die als schakel tussen productie en klanten steeds uitstekend gefunctioneerd heeft. De heer Van Marwijk Kooy overhandigde de jubilaris een reebout, als tastbaar bewijs van waardering van de heer Van Marwijk Kooy sr. Namens de directie overhandigde hij de heer Esser een envelop met inhoud. Het was nu de beurt aan de heer Ten Brink, die de felicitaties overbracht van de burgemeester en de heer Esser mede deelde dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd hem te onderscheiden met de eremedaille in zilver van de Orde van

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 8