nog voor het officiële einde moesten zij afscheid nemen. Een lange tocht lag nog voor hen en aangezien in hun groepen geen finalisten zaten, konden zij voltallig vertrekken. En Hengelo? Hengelo is niet vertrokken, want Hengelo was niet gekomen. Ze had den ongelijk, zoals zo vaak het geval is met de afwezigen. Ons oostelijke filiaal had medegedeeld geen biljarters te hebben die zich capabel achtten om mee te doen. Maar als er maar één man in Hengelo is geweest die in staat was binnen één uur veertig caramboles te maken, dan zal deze man spijt hebben geen kans te hebben ge waagd om zijn filiaal te vertegenwoordi gen. Doen we volgend jaar wel mee, Hengelo Met de partij van de heer Sr*l (incasso), die prachtig partij gaf, tegen de heer Ma- rees werd de dag tot een climax gebracht. Men dromde om de tafel en keek gespan nen toe hoe carambole na carambole werd gemaakt. De heer Marees liet zijn tegen stander lang zitten, maar toen hij aan zijn grootste serie bezig was, leek het meer op een biljartdemonstratie dan een wedstrijd. Vrij snel liep het aantal punten op en toen de honderd bereikt was, klaterde het ap plaus; maar nu was de ban gebroken en na nog één carambole, miste de heer Ma- rees. Honderdeen caramboles, de hoogste serie van de avond. In tweeëntwintig beur ten werd hij winnaar van deze partij en van de eerste prijs. De heer Kranenberg betoonde zich in zijn toespraak voldaan over deze dag. Hij dankte het organisatiecomité voor zijn be moeienissen en zette uiteen hoe waardevol een samenzijn als dit is. Een heel jaar wer ken wij, als mensen van één bedrijf met elkaar; het is goed dat wij een dag als deze meemaken om met elkaar nu eens iets geheel anders te doen. De drie winnaars bleken alle drie chauffeur te zijn: de heer Marees bij de expeditie, de heer De Moet in Den Haag en de heer Van der Waals als bestuurder van de wagen van de heer Kranenberg. Het was inmiddels elf uur geworden en deze merkwaardige zondag was tot een goed einde gekomen. Een dag zonder wan klanken, een dag van solidariteit tussen mensen, van wie er vele elkaar voor het eerst ontmoetten. Een dag die lang in de herinnering zal blijven. Een dag die her haald moet worden en herhaald zal wor den. Het algemene gevoelen was, dat er dan, in 1961 veel meer deelnemers zullen zijn en dat bewijst hoezeer deze dag ge slaagd is. Uitslagen voorronde (de letters in de marge duiden de poule aan) A. Th. de Moet (Den Haag) wint van Triemstra (Den Haag), Spel en Storm (Amsterdam) B. A. J. Voet (Amsterdam) wint van De Vries (Amsterdam) en Beekman (Groningen) C. W. Bosch (Amsterdam) wint van Gruythuysen (Rotterdam), Spoor (Am sterdam) en Sluyter (Rotterdam) D. P. Geerts (Amsterdam) wint van Udo en Tichelaar (Amsterdam); E. J. A. v. d. Schoot (Amsterdam) wint van Slager, Ooyevaar en Kranen berg (Amsterdam) F. A. F. v. d. Waals (Amsterdam) wint van Hamhuis (Groningen), Van Heusden en Van Meerendonk (Rotterdam) G. J. van Wielen (Amsterdam) wint van Moerenhout (Groningen), Van Gaaien (Amsterdam) en Koopmans (Dordrecht); H. H. Snel (Amsterdam) wint van Wolffgramm, Van der Pol en Assink (allen Amsterdam) I. P. J. H. Wilders (Heerlen) wint van Jager (Groningen), Van Vrede en Nieuwendijk (Amsterdam); K. J. G. P. Marees (Amsterdam) wint van Rieck en Groeneveld (Rotterdam) en Hameiers (Heerlen). Deze tien winnaars plaatsten zich voor de voorronde, t.w. de heren J. L. Hameiers halve finale. Teneinde een juiste toewij- (Heerlen) en J. v. d. Pol (Amsterdam), zing voor de drie beschikbare prijzen te Uitslagen halve finale (tussen haakjes het verkrijgen werd dit tiental uitgebreid met gemiddelde) de twee best gesplaatste spelers uit de De Moet (1.29) wint van Voet (0.63) 3

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 5