De heer Nieuwendijk aan stoot; arbiter Wilders (midden) en zijn tegenspeler, de heer Jager kijken toe. bij de prijzen. Deze bestonden uit een grote wisselbeker met als persoonlijke prijs voor de winnaar een legpenning; voor de tweede prijswinnaar was er een kleine beker en voor de derde een legpenning. Zowel in poule B als in Poule D was een speler verhinderd te komen, zodat de spe lers van deze poules eerder tot een resul taat kwamen. Tegen zes uur waren nagenoeg alle partijen van de voorronde gespeeld. Het was een zware kluif geweest, waarbij zo ongemerkt ettelijke kilometers rond de tafels is ge lopen. De lijst met uitslagen op de organi satietafel was langzamerhand volgeschre ven met kleine cijfertjes, die een beeld gaven van de kleine of grote vaardigheid waarmee de collega's de keu hadden ge hanteerd en elkaar hadden bekampt. Even na zessen kwam het verlossende woord: aan tafel, maar dan de dinertafel. Op de tweede verdieping werd gezamenlijk gegeten om krachten op te doen voor de halve en de hele finale; voor enkele col lega's moest de grote krachttoer namelijk nog komen. Maar de stemming was, even als de opgediende spijzen, voortreffelijk en bovendien kreeg elke deelnemer een sier lijk vaantje als herinnering aan deze eerste interfiliale biljartdag. Om acht uur kon den we weer tegen een stootje (zoals de heer Tournier geestig opmerkte) en met verwonderlijke toewijding begonnen spe lers, arbiters en schrijvers aan de laatste partijen. De overigen kortten de tijd met een spelletje driebanden op de matchtafels, keken naar het spel van de halve-finalisten of voerden, om een tafeltje gezeten, ge sprekken. Ook de dames waren nu wel zo ver, dat er bij de koffie geen gebrek aan gesprekstof was. Met name willen wij één dame noemen, omdat zij zich bij het bil jarten verdienstelijk heeft gemaakt, -me vrouw Koopmans. Zij heeft enkele partijen geschreven en toen wij haar na de eerste vroegen of zij niet liever van dit karwei ontlast wilde worden, antwoordde zij„O nee, ik vind het juist erg leuk en ik heb wat te doen". Wat haar echtgenoot be treft, deze is, voor zover wij weten de enige in ons bedrijf geweest, die het zwaar van de plantaziekte te verduren heeft ge had tien dagen hoge koorts. Maar hij was nu weer geheel hersteld en zijn humeur had, hoewel hij bij het biljarten niet for tuinlijk was geweest, totaal niet geleden. Integendeel, mogen wij wel zeggen... De vermoeidheid ging zich overigens wel laten gelden bij de laatste partijen. Maar naarmate de avond vorderde ging ook de tijd dringen voor de Groningers en Lim burgers. En hoe het hun en ons ook speet, 2 N

Amstel - Het Spongat | 1960 | | pagina 4